[ tarantula @ 03.01.2002. 05:56 ] @
Treba mi pomoc u slacku 8.0. Instalirao sam ga i sve je bilo ok i onda sam jednostavno useradd <ime_korisnika> dodao novog korisnika. Zatim sa kao root uspeo da pokrenem X bez problema i onda sam pokusao kao user ali nisam mogao. Prijavi gresku nesto kao ERROR WHILE LOCKING .Xauthority. I tako izbaci te 4 poruke i kad se dize KDE izbaci josh jednu gresku kako kde ne moze ad startuje i to je sve i vrati me u konzolu.
Ako je neko imao ovaj problem i resio ga molim ga/ih da mi objasni u cemu je stvar.
Hvala
[ Jovan Marjanovic @ 03.01.2002. 06:04 ] @
Citat:
tarantula:
Treba mi pomoc u slacku 8.0. Instalirao sam ga i sve je bilo ok i onda sam jednostavno useradd <ime_korisnika> dodao novog korisnika. Zatim sa kao root uspeo da pokrenem X bez problema i onda sam pokusao kao user ali nisam mogao. Prijavi gresku nesto kao ERROR WHILE LOCKING .Xauthority. I tako izbaci te 4 poruke i kad se dize KDE izbaci josh jednu gresku kako kde ne moze ad startuje i to je sve i vrati me u konzolu.
Ako je neko imao ovaj problem i resio ga molim ga/ih da mi objasni u cemu je stvar.
Hvala


Kada si kreirao korisnika, da li si koristio -d i -n parametre ?
naime useradd -d /home/<ime korisnika> -n ime_korisnika ce kreirati home dorektorijum baziran na /etc/skel, i postavice pravilno permissions za tog koristnika.
Na odredjenim unixima sam video da useradd ne kreira home directory ako se explicitno ne navede bar -n opcija. (slacka vec jako dugo nisam koristio, tako da nisam siguran)
pogledaj u /etc/passwd koji je home dir tom korisniku, i onda pogledaj ko je vlasnik tod direktorija, i koji su permissions. Problem koji si naveo zvuci kao da X-i ne mogu da kreiraju/procitaju ~/.Xauthority fajl

[ NLO @ 03.01.2002. 06:44 ] @
pokushaj:
userdel <user>
rm -fr /home/<user>
adduser
i lepo popunish shta treba... i uzivash... sem ako ti nije problem sa x-om...
[ tarantula @ 04.01.2002. 09:26 ] @
Uspeo sam da sredim tako sto sam u X-u kao root pokrenuo onaj user menageer i sa njim dodao korisnika i dalje mi sve radi kako treba.