[ KBB @ 23.04.2004. 11:53 ] @
Nesto cudno mi se desilo pre neki dan.
Pojedini direktorijumi koji su mi bili na rootu hard diska su mi nestali, bez ikakvog traga.
Koristim Panther 10.3.3.
Probao sam da ih povratim i nisam uspeo da ih nadjem kao da nisu obrisani.
Pri tome Disk Warrior mi prijavljuje neke greske koje nije u stanju da popravi iako sam ga bootovao sa drugog diska.
Da li neko ima ideju sta bi moglo da da bude uzrok ovog problema i koje je njegovo resenje.
I da li neko ima Norton Utilities 8.x
[ madamov @ 23.04.2004. 13:35 ] @
Citat:
KBB:
Nesto cudno mi se desilo pre neki dan.
Pojedini direktorijumi koji su mi bili na rootu hard diska su mi nestali, bez ikakvog traga.
Koristim Panther 10.3.3.
Probao sam da ih povratim i nisam uspeo da ih nadjem kao da nisu obrisani.
Pri tome Disk Warrior mi prijavljuje neke greske koje nije u stanju da popravi iako sam ga bootovao sa drugog diska.
Da li neko ima ideju sta bi moglo da da bude uzrok ovog problema i koje je njegovo resenje.
I da li neko ima Norton Utilities 8.x


Meni se samo jednom desilo da mi je nešto nestalo sa Mac OS X. A krivac je bio PC, verovali ili ne, tj. virus sa PC-a koji je obrisao sve fajlove sa shared foldera preko Sambe. Ne bih ni primetio, da čovek koji je radio na PC-u nije počeo da se žali kako su njemu nestali svi fajlovi sa D:, radne, particije. Nisam imao uspeha da upotrebom Nortona i Disk Rescuea povratim fajlove, ali je OS bio 10.2.8 bez journalinga.

Za Norton se javi privatno na mail, imam butabilni SystemWorks 3.1.
[ MrNo @ 23.04.2004. 14:46 ] @
Koliko praznog prostora imas na drajvu?
U OS X-u uvek ostavi barem 1GB prazan zbog swap-a.
Desava se da kada ti ostane malo slobodnog prostora sistem iz cista mira obrise neke fajlove ...
[ KBB @ 23.04.2004. 14:49 ] @
38.5 GB slobodno. Da ih je obrisao nasao bih ih, ali jednostavno tih fajlova nema nigde.
[ MrNo @ 23.04.2004. 21:51 ] @
Jesi probao da ih trazis is terminala?
Isto probaj sa Repair permissions.
[ KBB @ 26.04.2004. 13:43 ] @
Probao sam maltene sve, jedino nisam iz Terminala posto mi to nije jaca strana.