[ someone_bl @ 23.04.2004. 20:46 ] @
Imao sam naravno primarni i sekundarni domen kontroles, i sekundarni mi je pregorio.. znaci fizicki ne postoji vise ali je i dalje u domenu, danas kada sam sredio situaciju za novi kompm, nemogu da mu dam isto ime, TACNIJE STARI SEKUNDARNI DOME NEMOGU DA OBRISEM IZ DOMENA???? Pokusao sam sve sto mi je palo na pamet.. Da li neko ima ideju kako da ukonim stari secondari domen kontroler iz AD-a primarnog???
[ fangio @ 24.04.2004. 12:14 ] @
ti govoris o win 2000/2003 .. ali tamo ne postoji primarni i sekundarni DC ... objasni malo vise
[ filo @ 24.04.2004. 15:12 ] @
imas u resource kit-u ntdsutil.exe
mozes s njom sve da brises
http://www.microsoft.com/windo...n-us/distrib/dsfl_utl_nlsy.asp
btw. zasto ne bi ubacio taj drugi domen kontroler u domen ali pod drugim imenom
btw2. kod win2k i 2k3 ne postoje primarni i sekundarni dc - svi su isti
btw3. neces mi verovati ali http://www.microsoft.com sadrzi dosta informacija o windowsu
[ someone_bl @ 26.04.2004. 07:19 ] @
btw 4
Nisu svi isti nego ima domen kontroler i pod domen kontroleri sto ce reci na jednom je baza a na druge se replicira., pogresno sam se izrazio, ali mi se cini da ste ipak shvatili sta pitam
btw5 sa tom alatkom nista nisam postigao, a i pre nego sam ostavio post sve sam probao pa ukljucujuci i to...
btw6
Vrlo cesto sam primijetio da imas cinicne odgovore, kao da si se ti naucen rodio pa znas sve. Da sam nasao na microsoft.com sta mi treba nebi ovde pitao.
Ako ti se pomaze i ako znas pomozi a ako ti mislis cinican biti nemoj ni pomagati...

Bolje pametno sutati nego glupo pricati....

P.S.
Najlakse je bilo promijeniti ime, ali ja to ne zelim!
[ filo @ 26.04.2004. 07:57 ] @
ne postoji to sto ti pricas nego domen kontroleri i global katalog server
ako je to ono sto ti pricas
a inace, pogledaj u literaturi - svi domen kontroleri su medjusobno ravnopravni
probaj i uveri se
sta se desi kad napravis objekat AD na tom tvom "primarnom"?
A sta se desi kad napravis objekat AD na tom tvom "sekundarnom"?
ako se na "sekundarni" baza samo replicira onda ti on ne bi dao da pravis objekte AD kad si ulogovan na sekundarni
nisam se naucen rodio ali sam naucio neke stvari i ne kenjam ovde bez razloga
a kad smo ves kod
Citat:
Bolje pametno sutati nego glupo pricati....

ti bolje da nista ne pricas ;)
to sto ti nisi nista postigao "s tom alatkom" ne znaci da ne moze - upravo je za to i napravljena
[ adraskovic @ 25.05.2004. 14:13 ] @
filo, postoji nešto što se zove operations master, infrastructure master, schema master itd... ipak nisu 100% ravnopravni... ali ne postoji podela kao kod NT-a na PDC i BDC...
[ filo @ 25.05.2004. 18:15 ] @
1.
Citat:
Imao sam naravno primarni i sekundarni domen kontroles

2.obrati paznju na datum sledeci put
[ AleksandarS @ 26.05.2004. 08:10 ] @
Da nisu svi bas potpuno ravnopravni.

Postoje FSMO roles koje ih cine ne bas 100% ravnopravnim, ali mislim da je filo hteo da ukaze na nepostojanje Primary i Secondary DCa u Win2K i 2K3 za razliku od NT-a.