[ vuki68 @ 24.04.2004. 11:18 ] @
Dali neko zna dali NT dozvoljava prikljucenje DECT BEZICNI TELEFON ?
[ Veljko @ 24.04.2004. 12:41 ] @
Zasto da ne! Kad svaki NT uredjaj ima barem jedan analogni port.
[ vuki68 @ 24.04.2004. 13:03 ] @
Citat:
Veljko:
Zasto da ne! Kad svaki NT uredjaj ima barem jedan analogni port.


siguran si 100% DA NE BACAM DZABE PARE ? ali dect phone je digitalan a nt ima dva rj11 tj analogna porta
[ Veljko @ 24.04.2004. 13:31 ] @
Nisi precizirao tacno kakav dect telefona planiras da kupis. (marka - model)
Sta ti znaci digitalan ?
Na NT uredjaju koji sad telekom isporucuje imas dva ISDN i dva analogna porta.
Ne vidim sto ne bi radio taj dect ma kakav on bio.
[ MyWay @ 24.04.2004. 14:27 ] @
Citat:
vuki68:
siguran si 100% DA NE BACAM DZABE PARE ? ali dect phone je digitalan a nt ima dva rj11 tj analogna porta

D u Dect je od Digitaly enhanced cordless telephony , to sto baza i slusalica tako komuniciraju, to nema veze gledano sa strane telefonske centrale (tj, sa strane centrale to je analogni aparat). Zato se i kaci na analogni port na NT-u.
Analogija tome bi bila komunikacija PC-a i modema, a ipak modem ide na analognu liniju ili analogni port na (starijim) ISDN Nt-ovima...
Sve u svemu slobodno pazari DECT-a (
mada bi i ti kao i drugi mogao malo da razmisljas o ISDN tel aparatu!!!!)
[ vuki68 @ 24.04.2004. 15:35 ] @
Citat:
MyWay:
Citat:
vuki68:
siguran si 100% DA NE BACAM DZABE PARE ? ali dect phone je digitalan a nt ima dva rj11 tj analogna porta

D u Dect je od Digitaly enhanced cordless telephony , to sto baza i slusalica tako komuniciraju, to nema veze gledano sa strane telefonske centrale (tj, sa strane centrale to je analogni aparat). Zato se i kaci na analogni port na NT-u.
Analogija tome bi bila komunikacija PC-a i modema, a ipak modem ide na analognu liniju ili analogni port na (starijim) ISDN Nt-ovima...
Sve u svemu slobodno pazari DECT-a (
mada bi i ti kao i drugi mogao malo da razmisljas o ISDN tel aparatu!!!!)


Znaci slobodno da kupim 100% ? E sad koje su prednosti ISDN phone u odnosu na DECT
evo raznih Panasinic modela:http://www.panasonic.co.yu/podtip.asp?s=25. znaci njih spajam na NT port RJ 11

Buni me sto su mi monteri koji su mi dolenli NT Intracom rekli na ne mogu na RJ 11 digitalan, pa zar DECT nije digitalan ? znam da imam dva Rj11 i dva rj45
[ Veljko @ 24.04.2004. 17:33 ] @
Panasonic DECT je analogni telefon koji ima digitalan prenos signala izmedju baze i aparata (slusalice) sto ti je MyWay dorbo objasnio.
Znaci kacis ga na analogni port i sve cool.
[ vuki68 @ 24.04.2004. 17:43 ] @
Citat:
Veljko:
Panasonic DECT je analogni telefon koji ima digitalan prenos signala izmedju baze i aparata (slusalice) sto ti je MyWay dorbo objasnio.
Znaci kacis ga na analogni port i sve cool.


On naravno omogucuje identifikaciju poziva, sekretarica itd. bez obzira sto se kacinna port NT-a
[ Veljko @ 24.04.2004. 17:58 ] @
e to vec ne znam da li dobija identifikaciju na analognoj liniji i da li je odgovarajuca za taj telefon.
[ vuki68 @ 24.04.2004. 18:17 ] @
Citat:
Veljko:
e to vec ne znam da li dobija identifikaciju na analognoj liniji i da li je odgovarajuca za taj telefon.


Mozda neko zna, cekam da ne bacam lovu
[ mmix @ 24.04.2004. 18:22 ] @
Citat:
Veljko:
e to vec ne znam da li dobija identifikaciju na analognoj liniji i da li je odgovarajuca za taj telefon.

On hook CLIP je po defaultu aktiviran na oba analogna porta na Intracom-u i radi sa DECT telefonom (probano sa Siemensom, ali ne znam koji je model, onaj usporeni sa Javom ). Ja koliko znam CLIP je standardizovan i trebalo bi da radi na svim aparatima koji ga podržavaju... Problem je što sam Intracom NT1 ima problema sa nekim CLIP uređajima, npr. mojim Diamond Supra analognim modemom, ide do te mere da se zaglupi totalno, moj prvi NT1 je zamro zbog ovoga, pa su ga na licu mesta zamenili drugim, sad se ne usuđujem da ga zakačim da ne bi čekao mesecima na drugi NT1

[ vuki68 @ 24.04.2004. 18:34 ] @
Citat:
mmix:
Citat:
Veljko:
e to vec ne znam da li dobija identifikaciju na analognoj liniji i da li je odgovarajuca za taj telefon.

On hook CLIP je po defaultu aktiviran na oba analogna porta na Intracom-u i radi sa DECT telefonom (probano sa Siemensom, ali ne znam koji je model, onaj usporeni sa Javom ;)). Ja koliko znam CLIP je standardizovan i trebalo bi da radi na svim aparatima koji ga podržavaju... Problem je što sam Intracom NT1 ima problema sa nekim CLIP uređajima, npr. mojim Diamond Supra analognim modemom, ide do te mere da se zaglupi totalno, moj prvi NT1 je zamro zbog ovoga, pa su ga na licu mesta zamenili drugim, sad se ne usuđujem da ga zakačim da ne bi čekao mesecima na drugi NT1 :)



znaci dect phone ide na analogni isdn port i ima identifikaciju pozvanja ?
[ MyWay @ 24.04.2004. 18:50 ] @
Citat:
mmix:
On hook CLIP je po defaultu aktiviran na oba analogna porta na Intracom-u i radi sa DECT telefonom (probano sa Siemensom, ali ne znam koji je model, onaj usporeni sa Javom ;)). Ja koliko znam CLIP je standardizovan i trebalo bi da radi na svim aparatima koji ga podržavaju... Problem je što sam Intracom NT1 ima problema sa nekim CLIP uređajima, npr. mojim Diamond Supra analognim modemom, ide do te mere da se zaglupi totalno, moj prvi NT1 je zamro zbog ovoga, pa su ga na licu mesta zamenili drugim, sad se ne usuđujem da ga zakačim da ne bi čekao mesecima na drugi NT1 :)



A znaci istina je da su ljudi kacili analogne modeme na analogne portove na Intracomov NT, pa su ovi (NT-ovi) redom crkavali...
A ja mislio da je to neko izmislio, i da me pale...
Bez ljutnje ljudi, ali treba uvesti ISDN policiju, sa nalogom da zapleni NT-ove od ljudi koji ih pogresno koriste, i da im u zamenu ostave one crne bakelitne telefone...
A vuki68, stvarno kupi ISDN aparat, radice ti sve sa Dect-om na anlognom portu majke mi, ali zaaaaaaaaaasto?
U Roaming-u su Gigaset ISDN i obicni skoro isti po ceni, kupi bilo koji Gigaset ISDN, uzivaj i seti me se ponekad...
[ vuki68 @ 24.04.2004. 19:06 ] @
Citat:
MyWay:
Citat:
mmix:
On hook CLIP je po defaultu aktiviran na oba analogna porta na Intracom-u i radi sa DECT telefonom (probano sa Siemensom, ali ne znam koji je model, onaj usporeni sa Javom ;)). Ja koliko znam CLIP je standardizovan i trebalo bi da radi na svim aparatima koji ga podržavaju... Problem je što sam Intracom NT1 ima problema sa nekim CLIP uređajima, npr. mojim Diamond Supra analognim modemom, ide do te mere da se zaglupi totalno, moj prvi NT1 je zamro zbog ovoga, pa su ga na licu mesta zamenili drugim, sad se ne usuđujem da ga zakačim da ne bi čekao mesecima na drugi NT1 :)



A znaci istina je da su ljudi kacili analogne modeme na analogne portove na Intracomov NT, pa su ovi (NT-ovi) redom crkavali...
A ja mislio da je to neko izmislio, i da me pale...
Bez ljutnje ljudi, ali treba uvesti ISDN policiju, sa nalogom da zapleni NT-ove od ljudi koji ih pogresno koriste, i da im u zamenu ostave one crne bakelitne telefone...
A vuki68, stvarno kupi ISDN aparat, radice ti sve sa Dect-om na anlognom portu majke mi, ali zaaaaaaaaaasto?
U Roaming-u su Gigaset ISDN i obicni skoro isti po ceni, kupi bilo koji Gigaset ISDN, uzivaj i seti me se ponekad...


HOCU , HVALA PRIJATELJU JA SMA COEK KOJI NE ZABORAVLJA DOBRE LJUDE
[ NBG @ 04.05.2004. 02:28 ] @
A sta fali kaciti analogne modeme na analogne portove na NT zavrsetku.Ja imam ukljucen jedan Panasonic dect na jednom analognom ulazu,na drugom mi je zakacen stari dobri 56 k modem interni ,usb kabl za netmod i isdn telefon na kraju.I sve to lepo radi vec par meseci.
[ DjordjeRd @ 04.05.2004. 09:45 ] @
Citat:
MyWay:
Citat:
vuki68:
siguran si 100% DA NE BACAM DZABE PARE ? ali dect phone je digitalan a nt ima dva rj11 tj analogna porta

D u Dect je od Digitaly enhanced cordless telephony , to sto baza i slusalica tako komuniciraju, to nema veze gledano sa strane telefonske centrale (tj, sa strane centrale to je analogni aparat). Zato se i kaci na analogni port na NT-u.
Analogija tome bi bila komunikacija PC-a i modema, a ipak modem ide na analognu liniju ili analogni port na (starijim) ISDN Nt-ovima...
Sve u svemu slobodno pazari DECT-a (
mada bi i ti kao i drugi mogao malo da razmisljas o ISDN tel aparatu!!!!)


Dopuna na gornji post: definitivno najbolja varijanta je kupiti DECT sa ISDN bazom. Siemens primer:
- 4010 je analogna baza bez sekretarice
- 4015 je analogna baza sa sekretaricom
- 4110 je ISDN baza bez sekretarice
- 4115 je ISDN baza sa sekretaricom

Onda je jednostavno. ISDN bazu priključiš na digitalni port na NT-u i onda rade SVI servisi koji ISDN podržava.
[ Foki @ 01.06.2004. 01:08 ] @
Da li neko zna kako bi funkcionisala kombinacija isdn gigaset (npr. 4110)+ dodatna gigaset slusalica(npr. sl1)?Zanima me konkretno da li dodatna slusalica moze da se prikljuci na isdn bazu i da li je komplikovano prebacivanje poziva izmedju slusalica?
[ DjordjeRd @ 01.06.2004. 07:35 ] @
Sa zadnje strane baze ima jedan prilično neprimetan taster. Pritisneš, držiš deset sekundi, a na novoj slušalici odabereš Register handset. Ako ti na staroj slušalici piše INT1 na ovoj novoj ćeš videti INT2. To sve radi super a i prebacivanje poziva je jednostavno.
[ Foki @ 01.06.2004. 12:10 ] @
Da li to znaci da preko baze od 4110 mogu istovremeno da vodim razgovor na obe linije u okviru isdn (jedan preko slusalice 4110, a drugi preko sl1)?Znam da je pitanje verovatno glupo, ali moram da budem siguran...