[ djurdje @ 27.04.2004. 12:58 ] @
Imam win 2000 i dva neresiva problema.
Kad otvorim flopy, svaki sledeci ima isti sadrzaj kao prvi.ako restartujem win onda pocinje sve iz pocetka, tako da mogu da vidim samo sadrzaj prve diskete, a sve ostale pokazuje isto kao i te prve.
drugi problem je u exploreru i pokazuje gresku u fajlu svchost.exe i ne mogu da se diskonektujem sa interneta.
Molim za pomoc.

izmenio admin: "ne zna" se piše odvojeno
[ VinDiesel @ 27.04.2004. 13:44 ] @
Citat:
drugi problem je u exploreru i pokazuje gresku u fajlu svchost.exe i ne mogu da se diskonektujem sa interneta.
Molim za pomoc.

ovo je mozda zbog virusa (msblast, sobig...)
Uzmi avast av i resices "drugi problem".
[ mickeybaki @ 27.04.2004. 21:37 ] @
Ne mora biti virus. Ja sam sastavljao jedan kompjuter i instalirao via drivere i win 98se je imao isti problem. Rešio sam ga ponovnom instalacijom sistema sa starijim driverima.
[ AleksandarS @ 10.05.2004. 13:55 ] @
BLASTER!!!

Skini alat za skidanje Blastera sa Microsoftovog sajta a zatim i security patch. Pokrenes prvo jedno pa drugo. I to je to.

Nista drugo ne vredi, reinstalacija sistema vodi tome da cim se sledeci put zakacis na web posle manje od 5 min - isto kao i pre!
[ Nickname X @ 15.05.2004. 19:53 ] @
Da samo pitam kako se zove ta alatka za skidanje blastera ???
[ matija-s @ 15.05.2004. 20:03 ] @
Chitaj ovo:

http://www.elitesecurity.org/tema/41326/0#287759



Matija
[ degojs @ 15.05.2004. 20:14 ] @
Citat:
Nista drugo ne vredi, reinstalacija sistema vodi tome da cim se sledeci put zakacis na web posle manje od 5 min - isto kao i pre!


Osim ako pre ne postavi firewall.
[ Paxy @ 17.05.2004. 09:54 ] @
Ma mani se tih stvari !!!
To nije zbog virusa. To sto ti flopi zeza je stvar wondows-ovog drajvera.
Najobolje ti je da REINSTALIRAS widnows. Ako ti ni to ne uspe onda iz Safe Moda promeni ime windows direktorijuma i instaliraj sistem ponovo.
Ovo ce ti biti novi sistem tako da ces morati sve programe instalirati ponovo.
[ insomniac_st @ 22.05.2004. 08:31 ] @
Stvarno cudan problem moram priznati. Vjerovatno bi reinstalacija windowsa trebala pomoci. Ipak moram dati svoj komentar na to:prijatelju pregazilo te vrijeme, pa ko jos koristi diskete?? One su vec odavno stvar proslosti ... Opravdava te jedino ako moras primati diskete od ljudi kojima je disketa jos uvijek hi-tech
[ Marcony @ 25.05.2004. 14:32 ] @
Podigni sistem iz cistog DOS-a (win98 boot floppy), i vidi da li ce i onda floppy da te zeza.
[ Marcony @ 15.06.2004. 16:32 ] @
Ne znam da li je onaj ko je postavio pitanje resio problem, pa da postujem ono sta sam nasao...

http://www.duxcw.com/yabbse/in...play;threadid=5424&start=0