[ polke @ 27.04.2004. 15:43 ] @
pozdrav,
da li je pogresno reci za "racunar koji pristupa serveru u mrezi" da je radna stanica ili host?
[ dpop @ 27.04.2004. 16:42 ] @
Host ili onaj koji pruža neke usluge je u principu serverski računar a client je work station ili radna stanica...
[ polke @ 30.04.2004. 16:56 ] @
pitam to zato sto mi profan nije priznao odgovor RS, pa ako bi mogao da mi potkrepis tu cinjenicu nekim RFCom ili bar nki IANA ili IETF dokumentom... ili uostalom ilo cime :)) hvala .)
[ dpop @ 06.05.2004. 08:26 ] @
Ako ti nije već kasno....konsultuj www.faqs.org ili www.ieee.org i sl...
[ vindic8or @ 07.05.2004. 14:39 ] @
pa host (tj. server) je onaj koji hostuje neke resurse, da bi drugi mogli da ih koriste. ti drugi su clienti, tj radne stanice.
sad, naravno moguce je da je neka radna stanica istovremeno funkcionise i kao host nekim drugim radnim stanicama, ali mislim da se nisi upustao u to sa profesorom. reci sta je tacno bio problem?
[ MoHicAn @ 14.05.2004. 13:14 ] @
To ne mora da bude workstation ... moze jedan server da pristupa resursima drugog ... a u ovom slucaju odgovor je trebao da bude CLIENT. A host moze da bude i server i client, a i nijedno od navedenog. Host je jednostavno masina.

Tako da batali svadju sa profanom i malo vise zagrej stolicu i zraci mozak na kompu.