[ neosstr @ 27.04.2004. 20:15 ] @
Vrlo konkretno....

Da li se bez brisanja kompjuterskog accounta (obican klijent) u W2k domenu jednostavno moze stari kompjuter skinuti sa mreze, novom dodeliti isto ime i da to sljaka?

[ vujkev @ 28.04.2004. 16:42 ] @
Ne vidim razlog da to ne funkcionise
[ neosstr @ 28.04.2004. 17:49 ] @
E pa bas meni nije sljakalo..

Tj morao sam da zamenim kompjutere i novima koje sam konfigurisao sam dao neko drugo ime.
Kada su kompjuteri stigli na odrediste, ja sam se zakacio PCanywhere-om za taj novi a posto je stari vec bio offline ja sam samo preimenovao taj novi a posle restarta sma dobio gresku tipa wrong system account ili tak nesto ne znam vec...
nije cak hteo ni da se loguje na domen...

I ja sm pretpostavio da ce da radi ali izgleda da ne radi.
Da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?
dodajem da je i novi kompjuter dok je imao drugo ime bio pod tim imenom dodat u domen.

Hvala unapred....
[ boki @ 29.04.2004. 19:39 ] @
Ja mislim da ne moze.... morash prvo da izbrises account starog kompa pa onda da prijavish novi....

P.S. Kad bi to moglo onda bi u domenu postojala mogucnost da se odjednom prijave 2 kompa sa istim imenom sto je nemoguce....
[ stsung @ 30.04.2004. 08:47 ] @
Pozdrav.

Znachi, procedura se sastoji iz dva koraka. Prvi je skidanje racunara koje uklanjas iz domena, tako shto cesh ga pridruzhiti radnoj grupi i time kulturno otkachiti, bez obzira skidao ga sa LAN-a ili ne. Sad ne mogu da se setim da li time se automatski u AD uklanja computer account, glavu bih dao da je tako, ali ako nisam u pravu onda morash ruchno da ga obrishesh. Drugi korak je standardno pridruzhivanje novog rachunara domenu, s' tim da treba obratiti pazhnju da ce ga AD staviti u default grupu, pa ako se stari rachunar nalazio u nekoj drugoj organizacionoj jedinici, na kojoj su bile primenjene odredjene polise, morash ruchno u AD da prebacish novokreirani computer account u tu organizacionu jedinicu ako zhelish da te polise i dalje budu primenjivane.

Svako dobro.
[ boki @ 30.04.2004. 11:58 ] @
Nemorash da "skidas" komp iz domena vracajuci ga u workgroup....

Dovoljno je samo da obrises computer account i AD-a.