[ mdax @ 27.04.2004. 23:07 ] @
Pomozite mi kako da resim sledeci problem. Imam TV-OUT GeForce 4 MX 440 SE graficku karticu. Kada je prikljucim na TV slika na TV je sasvim iskrivljena i crnobela. Jedva da moze da se primeti izlaz iz racunara. Koristim obican antenski prikljucak. Sta da radim? Pomozite! Unapred zahvalan za sve informacije!
[ BeastMaster @ 28.04.2004. 00:13 ] @
U principu si promašio skroz.... Prva greška je da na VGA kartici tv-out nije u obliku rf antenskog signala, signal iz grafičke se povezuje direktno na video input koji može da bude činč (RCA) konektor, Scart ili ređe s-video konektor. Kasnije kad to povežeš prebaci da signal bude u PAL/B formatu i uživaj....

Ovo sam ti rekao samo u kratkim crtama jer je već bilo n tema u PC Hardware forumu pa iskoristi malo i pretragu.

Pozdrav
[ mdax @ 02.05.2004. 22:39 ] @
Pokusao sam i to ali moj skard na TV nije bio ispravan tako da sam posumnjao na tv karticu posto sam je nabavio kao polovnu.
Veoma sam vam zahvalan na odgovoru! Pozdrav i vama!
[ ja bre @ 02.05.2004. 23:27 ] @
Ako imas kablovsku izvadi antenski prikljucak iz TV to je i meni bio problem.
PROBAJ
[ milko9190 @ 30.05.2005. 15:09 ] @
gde da nadjem semu za povezivanje svhs konektora za konektovanje Ge Force sa TV-om?
[ Joseph B. @ 31.05.2005. 08:09 ] @
Ja sam taj problem na starom tv-u sa samo rf konektorom resio tako sto sam iz nekog starog video rekordera izvadio modulator i preko toga povezao.
Takav modulator ce ti pokloniti u bilo kom tv servisu.
[ Žika @ 31.05.2005. 14:45 ] @
I ja imam velikih problema sa podešavanjem TV OUT-a na kartici Ge Force 4 64 Mb MX 440. Povezao sam karticu i TV običnim pijačnim kablom od 200 dinara. Kabal na strani kartice ima S-video priključak, a na strani TV-a skart priključak.

Sa monitorom nisam imao nikakvih problema, a na TV-u sam imao iskrivljenu sliku. Posle toga sam počeo da menjam opcije u meniju "Select TV Format". Selektovanjem opcije G/PAL dobio sam crno-belu sliku na TV-u i bio sam vrlo srecan zbog toga. Kasnije sam isprobao i neke druge opcije ali do boje još uvek nisam uspeo da dodjem.

Drugi, još gori, problem sastoji se u tome što se na TV-u ne vidi ni jedan film. Vide se razne animacije, fotografije, windows prozori i sl. ali se nikakav video zapis ne može videti. Na mestu video zapisa je crn ekran . Pošto sam se prosto izgubio u silnim opcijama oko podešavanja TV OUT-a, ovom prilikom sam hteo da potražim pomoć od onih koji su prevazišli ovakve i slične probleme.

Pozdrav,
Žika.
[ StORM48 @ 31.05.2005. 17:10 ] @
Za sve šeme i slike kablova i konektora: http://www.amabilidade2002.com/

Pozdrav
[ mdax @ 31.05.2005. 23:58 ] @
Evo sajta za mnogo toga oko povezivanja..
Sajt je dobar.

www.hardwarebook.net