[ igor76 @ 28.04.2004. 19:56 ] @
Pozdrav svima

Imam ideju a i problem

Imam dve baze za telefon siemens 4000 giga set,Da li neko zna kako mogu da povezem te dve baze da ragovaraju medjusobno,princip AP ,tako da kada idem telefonom ,kada telefon izgubi signal jedne baze da utomatski predje na drugu
Ako neko zna neka pomogne a ako uspem javi cu vam
[ DjordjeRd @ 28.04.2004. 20:50 ] @
Čini mi se da ima nekakav Repeater mode...

Pokušaj pa javi.
[ MyWay @ 28.04.2004. 21:22 ] @
Koliko znam u Siemens-u to zovu roaming & handover f-ja...
Na njihovim DECT-ovima za njihove kućne centrale to šljaka vrlo korektno, ali nisam siguran za DECT-ove koji idu na POTS (čak sam ubeđen da neće da radi)
U svakom slučaju potraži u manual-u da li se spominje navedena funkcija...
[ markantz @ 29.04.2004. 09:01 ] @
Nisam siguran da sam skontao, ali jesi li pokusao da kod izbora baze stavis "best base", pre toga moras registrovati slusalicu na obe baze
[ igor76 @ 29.04.2004. 13:32 ] @
Kako da uradim bes base
pojasni mi
hvala
[ DjordjeRd @ 30.04.2004. 23:35 ] @
Za Best Base ti trebaju dve linije ili ista linija dovedena na oba mesta koja, pretpostavljam, nisu blizu.

Repeater mode nameštaš ovako:
Menu-Base Settings-Add. Features-Repeater Mode-Yes.

Na taj način bazu(2) na koju si trenutno prijavljen nameštaš da prosleđuje signal bazi(1) koja je negde u njenom dometu. Tako ti neće trebati parica na drugoj bazi i možeš da je staviš na neko strateško mesto ne obraćajući pažnju na telefonski liniju. Treba ti samo napajanje...
[ igor76 @ 01.05.2004. 05:51 ] @
Hvala na pomoci probacu malo kasnije jer sada je rano,ako uspe bice ludo.Da vas pitam jos neto da li moze baza mog komsije da podrzava moju liniju injegovu liniju onda bi mogao da koristimn ukupno 4 baze a imali bi pokriveno celo naselje .samo da on koristi svoj broj a ja svoj samo njegove baze da mi prenose signal
[ DjordjeRd @ 01.05.2004. 23:58 ] @
Za ovaj scenario ti treba neka mala centrala. Viđao sam neke zgodne modele koji imaju dve linije na ulazu i četiri na izlazu. Ali, ako nisi raspoložen za neko ovakvo ulaganje, sledi razočarenje. Ovaj scenario sa četiri baze nije moguć.

Kad smo već tu, nekom će koristiti podatak da maksimalno šest Simensovih DECT baza može da se poveže u jedinstven sistem...
[ igor76 @ 03.05.2004. 01:09 ] @
Da li znas da li mogu da prikljucim tudju bazu da sljaka za mene sa njegovim odobrenjem a da radi i njegova slusalica
[ DjordjeRd @ 03.05.2004. 12:09 ] @
Četiri slušalice mogu da se prijave na jednu bazu, i jedna slušalica na šest baza, pa ti sad vidi...
[ dragan1 @ 20.05.2004. 21:27 ] @
zdravo, ima li neko da proda mikro 3000 slusalicu...