[ twiddle @ 29.04.2004. 00:41 ] @
Dragi prijatelji, potrebna mi je vaša pomoć u vezi sa sledećim pitanjem:

Naime, od par ljudi sam dobio informaciju da pretplatnicima kojima je privremeno onemogućen dial-out zbog računa koji nisu platili na vreme (dakle, mogu da primaju, ali ne i da upućuju pozive) Telekom zabranjuje čak i pozivanje hitnih službi tj. brojeva telefona policije (92), vatrogasaca (93) i hitne pomoći (94).

Da li neko kome je privremeno bilo onemogućeno upućivanje poziva, ili još bolje neko ko radi u Telekomu, ovo može da potvrdi?

Takođe, zanima me da li postoje bilo koje situacije u kojima telekomunikacioni operatori (fiksni ili mobilni) naplaćuju pozive hitnim službama?


[Ovu poruku je menjao twiddle dana 29.04.2004. u 11:17 GMT]
[ MyWay @ 29.04.2004. 08:35 ] @
Al' si formulisao - svaka čast : 'privremeno onemogućen dial-out'?

Citat:

Takođe, zanima me da li postoje bilo koje situacije u kojima telekomunikacioni operatori (fiksni ili mobilni) naplaćuju pozive hitnim službama?

Naplaćuju se pozivi 'hitnim' službama, samo je pozivanje 977 džabe...
[ Ivan Dimkovic @ 29.04.2004. 10:10 ] @
Citat:

Naplaćuju se pozivi 'hitnim' službama, samo je pozivanje 977 džabe...


I to 3 "impulsa", jel - alal vera :)

Nego kad smo vec kod toga - iskljucili su mi telefon u DE proslog oktobra, i pazi foru - mozes da primas pozive, mozes da zoves hitne pozive... i mozes da zoves DTAG (tj. sve besplatne brojeve) da ih maltretiras (posto je bila njihova greska) :-) Sto je super fora :)

[ MyWay @ 29.04.2004. 11:30 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
I to 3 "impulsa", jel - alal vera :)

Cccccc opet netačno - 1(jedan) impuls ;)
Dokle više tako ?

Citat:
Ivan Dimkovic:
Nego kad smo vec kod toga - iskljucili su mi telefon u DE proslog oktobra, i pazi foru -
mozes da primas pozive, mozes da zoves hitne pozive... i mozes da zoves DTAG (tj. sve besplatne brojeve) da ih maltretiras (posto je bila njihova greska) :-) Sto je super fora :)

A i nastavak je deja vu....
Pa jeste to vrlo moguće u tehnološki vrlo razvijenoj zemlji...(tačnije vrlo lako, ali...)
[ twiddle @ 29.04.2004. 12:10 ] @
@MyWay
Na stranici http://www.telekom.yu/SajtTelekoma/Fiksna/VazniBrojevi.htm nema podataka u kolonama za "brojeve od javnog interesa". Šta to znači? Da se pozivi naplaćuju 1 impuls kako ti kažeš ili da se uopšte ne naplaćuju?

Takođe, još uvek stoji moje prvo pitanje: da li korisnici kojima je privremeno onemogućeno upućivanje poziva (zbog neizmirenog računa) mogu da zovu "brojeve od javnog interesa"?
[ pctel @ 29.04.2004. 12:34 ] @
Ne mogu da zovu nikakve brojeve, bili oni hitni ili ne. Mobilni operateri korisnicima bez kredita dozvoljavaju pozivanje hitnih sluzbi, fiksni ne.
[ Ivan Dimkovic @ 29.04.2004. 12:51 ] @
Citat:
Cccccc opet netačno - 1(jedan) impuls ;)
Dokle više tako ?


Sorry za dezinformaciju, pobrkao sam sa 95, a i davno to nisam proveravao :)

Posto si flame raspolozen, zanima me sta sam jos netacno rekao da bude "dokle vise tako" (molim na PP)

Citat:

A i nastavak je deja vu....
Pa jeste to vrlo moguće u tehnološki vrlo razvijenoj zemlji...(tačnije vrlo lako, ali...)


Deja vu, kazes - a... a sta vas sprecava da to radite na Alcatel, Siemens EWSD, Ericsson AXE i slicnim sistemima? :) Ajd razumem za one ARF ili kako se zovu krshine i ako nema nesto jos starije, ali ipak...

No nebitno, kome treba hitna pomoc danas, i ovako i onako nece doci, stedis im vreme :)
[ MyWay @ 29.04.2004. 12:55 ] @
Naplaćuju se onako kako sam rekao.
Stoji sve što je rekao pctel, ili u prevodu, kad si iskjlučen baš si isključen...
[ pctel @ 29.04.2004. 13:01 ] @
...ili u prevodu... odsekli su ti ga. Mislim telefon.
[ Ivan Dimkovic @ 29.04.2004. 13:10 ] @
Cek cek.. zar bar na digitalnim centralama nemas pravo da primas pozive? Meni je kroz maglu ostalo secanje kad su mi ugasili telefon u Bgd-u da sam mogao da primam pozive?


Nego, MyWay - oko "tehnicki i tehnoloski" naprednih stvari - cudo jedno kako ste uspeli odmah da uvedete value added billing tipa sexofoni, pricaonice i sl.. a za toll-free pozive nemate tehnickih mogucnosti :)
[ MyWay @ 29.04.2004. 13:30 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Posto si flame raspolozen, zanima me sta sam jos netacno rekao da bude "dokle vise tako" (molim na PP)

Zaista nisam, niti mi se čini da je odgovor bio u flame stilu...btw imaš pp
Citat:

Deja vu, kazes - a... a sta vas sprecava da to radite na Alcatel, Siemens EWSD, Ericsson AXE i slicnim sistemima? :) Ajd razumem za one ARF ili kako se zovu krshine i ako nema nesto jos starije, ali ipak...
No nebitno, kome treba hitna pomoc danas, i ovako i onako nece doci, stedis im vreme :)

Ništa u tehničkom smislu (sa izuzetkom AXE - za nju nisam siguran)
[ MyWay @ 29.04.2004. 13:32 ] @
Isključen ti bude odlaz a dolaz radi...
Biće i toll-free brojeva sa IN
[ S a l e @ 29.04.2004. 23:41 ] @
Evo situacija iz CG... na centralama koje su u mogucnosti da zabrane odlazne pozive, oni to i urade, kod ostalih... potpuno iskljuce signal. Kod ovih prvih mozete da zovete hitne sluzbe i besplatan broj 0800 800000 (broj za prijave na rad, pohvale i pitanja) i 9890 (broj za predavanje zahtjeva za ISDN)... Kod mobilne (konkretno monet, za promonte nemam tacnu info) mogu da se zovu besplatni brojevi, call centar... i naravno hitne sluzbe.
[ pctel @ 30.04.2004. 00:40 ] @
CG je druga prica... tami i kad nemas kredita na mobilnom mozes besplatno da saljes poruke "pozovi me".
[ valeksic @ 02.05.2004. 14:53 ] @
Mobtel je već duže vreme onemogućio pozivanje broja 112. Funkcioniše pozivanje 92, 93 i 94. Pozvao sam 112: User busy.

Ovo baš i nije dobra odluka. Za nas nije problem, ali šta kada neki strani državljanin pozove 112, a pritom ne zna za domaće emergency brojeve?
Da ne pominjem prednosti pozivanja 112 (bez sim kartice i sl.)

[ valeksic @ 02.05.2004. 14:59 ] @
Sa javne govornice je moguće pozvati broj hitne službe i bez ubacivanja halo kartice. Podigao sam slušalicu, ispisala se poruka ubacite karticu, ukucao sam 92 a zatim je pisalo pozivanje besplatnog broja i poćelo je da zvoni. Nisam sačekao tetu da se javi



[ S a l e @ 14.05.2004. 23:33 ] @
Izvod iz cjenovnika Telekoma CG
Citat:
2.3.4. POSEBNE USLUGE - Razna obavještenja
2.3.4.1. Obavještenje o telefonskim brojevima pretplatnika 988 tri impulsa/po pozivu
2.3.4.2. Policija 92 besplatno
2.3.4.3. Vatrogasna služba 93 besplatno
2.3.4.4. Hitna pomoć 94 besplatno
2.3.4.5. Tačno vrijeme 95 tri impulsa/po pozivu
2.3.4.6. Prijava kvara telefonskog priključka 977 besplatno