[ Pastor @ 29.04.2004. 13:00 ] @
Za sada nemam konkretno pitanje alime zanimaju tudja iskustava povodom replikacije na mySQL ....
tjs kako to radi i koliko je to "lako"

hvala

[Ovu poruku je menjao StRiPy dana 11.05.2004. u 15:44 GMT]
[ Gojko Vujovic @ 29.04.2004. 13:08 ] @
I ja sam zainteresovan za pricu na tu temu, mada nisi konkretno ni pitao pa mozemo uopsteno pretpostavljam. Za sta mislis da je koristis, za skaliranje db sistema postavljanjem slave-ova ili za backup?
[ B o j a n @ 29.04.2004. 21:49 ] @
Sto bi se reklo rtfm...


http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Replication_HOWTO.html


inace, network load linearno raste sa porastom query/commit paketica, a sa zhutom opremom response isto tako linearno opada preko "neke" kriticne granice. koja je to granica zavisi od jacine hardware-a i umeca tweak-a fs-a, buffer-a... itd...

zakljucak; batalite mysql u te svrhe...
zna se sta ide na clusterovanu bazu...

[ Pastor @ 11.05.2004. 13:55 ] @
Pa sve u svemu trebalo bi mi za replikaciju master - child tabele prvo pitanje je:
Da li mogu na "zivo " to da odradim?
Znaci pokrenem replikaciju ...definisem bazu i tabele i cao ili mora da se pripremi "nesto"
Jer sam imamo problema kod replikacije u MSSQL kod master -schild tabela jer i nezmam kojih razloga je on aktivirao akciju DROP table a kako su linkovane tabele dobijao sam exception i nista nije radilo ( doduse nisam se nesto preterano mucio sa tim ).
Zato me zanima neki kratak primer u MySql ako neko bude imao vremena :-)

Hvala i Cao

Voleo bih da se tema na ovo rasoplamsa jer je cinimi se mnogo nepoznatog
[ Dejan Topalovic @ 11.05.2004. 19:59 ] @
Za informacije kako to radi, pogledaj na adresi
http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Replication.html

Ukratko, replikacija se najčešće koristi iz slijedećih razloga:

- da se poveća robustnost (jačina, snaga) svog database systema: u slučaju problema sa master serverom, samo se prebaciš slave server

- da se poveća load balancing: SELECT upiti se šalju na slave servere, da bi se rasteretio master server, dok se upiti (queries) koji modifikuju podatke u bazi trebaju slati na master server.

- backup: može se vršiti backup koristeći slave server bez opterećivanja master servera
[ Pastor @ 12.05.2004. 13:20 ] @
Pa ...nisam siguran u koju kategoriju spada moj zahtev replikacije ali ja zelim da sa Master servera (Master DAta Base) osvezim podatke na lokalni HD ( local DATA Base) i obratno...
[ Dejan Topalovic @ 13.05.2004. 00:35 ] @
Eehehehe, kod tebe se onda radi o dvosmjernoj replikaciji
U prvom slucaju ti je remote database server postavljen kao master, a lokalni kao slave.
U drugom slucaju ti lokalni server glumi mastera, a remote slave-a.
Hm, kako bismo to nazvali? Two-way-backup-replication?