[ cibuce @ 29.04.2004. 21:22 ] @
simens s55 bio mi je zakljucan samo na moju karticu ukljucio sam ga na obicni data kabel na zeesiemensg3 progam koi sam procitao da radi za moj telefon i sada je on mrtav dali bi mi neko pomogao oko toga.Bio bi mu zahvalan ako bar se moj tel. vrati u zivotu.
[ Dr S E M A @ 30.04.2004. 18:38 ] @
Skineš bilo koju friu (8,9,9-152c,10) sa neta ,uzmeš drugi ispravan c55 izčitaš full flash i isti upišeš u svoj telefon,nakon toga otključaš telefon i sve je ok!
Koristiš taj isti data kabl koji imaš.
[ skymobile @ 01.05.2004. 00:56 ] @
Citat:
Dr S E M A:
...uzmeš drugi ispravan c55 ...

Sema je hteo da kaze S55,jer ako budes upisao flash od C55 neces otici dalje od pocetka.Znaci drugi S55,freia koju imas na www.siemensfreaks.com,data kabal i ako negde zapne pitaj :)
[ Dr S E M A @ 01.05.2004. 06:46 ] @
Uh pardon nisam dobro vidio , tako je tako je upravu je kolega master.
[ cibuce @ 01.05.2004. 08:25 ] @
Hvala vam puno al ja vam nisam objasnio da sam pocetnik skinuo sam friu sa http://www.siemensfreaks.com,data/ i onda sam prikacio novi s55 al program mi kazuje da telefon nije uklucen t.e. power is not on.Molim vas spasite me od sramote mog prijatelja koji mi stalno podbacije ovo.
[ sale_v @ 01.05.2004. 12:44 ] @
posto si pocetnik bilo bi ti bolje da odneses nekom ko to vec radi, ili ako bas hoces
ukopcas ispravan s55
read flash from phone
firmware i ok.
kratko pritisnes dugme za paljenje.

ako uspijes da iscitas javi za dalje ...

pozdrav za Makedoniju
[ cibuce @ 02.05.2004. 19:34 ] @
decki ne mogu nikako da iscitam flesh iz ni jednog telefona probao sam i s55 i sa m55, ima li neki nacin da simnem sa neta iscitani fles pa onda ga ubacim u moji tel.
inace moja verzija je sw16.Zelim da ovo uradim sam :)) (sa vasom pomocu naravno)
pa dajte decki malo mi objasnite dal cu ja moci da ovo uradim sam jer svaki put mi freiabuild9 kaze da mi telefon nije power on.
[ skymobile @ 03.05.2004. 13:16 ] @
Kao prvo moras imati NEoriginalni kabal.Drugo:tel mora biti ugasen i kada ti kaze "power on the phone" stisnes kratko ON/OFF taster i onda sve ide kako treba.E sad ako hoces da iscitas flash onda ides na opciju "read flash from the phone" pa "firmware" i pustis ga da to odradi.Onda iscitas eeprom,pa onda istim redosledom ih upises u tvoj tel.i na kraju upises parametre baterije koje iscitas sa drugog tel.(opcija "miscellanous function",snaci ces se sam).Ako se desi da i dalje nece,mora se napraviti test point,a to ti ne bih preporucio jer se mora rezati ploca ili skinuti T9 ball na procesoru sto ti svakako nemozes uraditi,nego ponesi nekom u servis
[ mikica80 @ 06.05.2004. 11:59 ] @
Citat:
sky master:
Kao prvo moras imati NEoriginalni kabal.Drugo:tel mora biti ugasen i kada ti kaze "power on the phone" stisnes kratko ON/OFF taster i onda sve ide kako treba.E sad ako hoces da iscitas flash onda ides na opciju "read flash from the phone" pa "firmware" i pustis ga da to odradi.Onda iscitas eeprom,pa onda istim redosledom ih upises u tvoj tel.i na kraju upises parametre baterije koje iscitas sa drugog tel.(opcija "miscellanous function",snaci ces se sam).Ako se desi da i dalje nece,mora se napraviti test point,a to ti ne bih preporucio jer se mora rezati ploca ili skinuti T9 ball na procesoru sto ti svakako nemozes uraditi,nego ponesi nekom u servis


RECI MI MOLIM TE ZAR NE BI TREBALO KADA MU UBACIS FIRMWARE DA ON OBUHVATI I ADRESE EEPROMA PA NE MORA DA SE NAKNADNO UBACI ??
,,ILI MOZDA NEMA SADRZINE EEPROMA U NJEMU ///////////???????????????
[ skymobile @ 06.05.2004. 14:25 ] @
Normalno da ima,ali meni se desavalo da nekad nece da se upali posle flesanja,i dok mu ne bih upisao naknadno eeprom,nisam ga mogao upaliti,ne znam zbog cega ali nisam se ni trudio da skontam zasto se to desava
[ cibuce @ 06.05.2004. 15:34 ] @
pa dobro decki malo sam se potrudio oko kabla ali uspio sam naci ne originalan kabel za simens c25 sa interfeisom pa moze li mi neko reci dali mogu da taj inter feis iskoristim sa priklucak od s55 kabel ili mogu li dobiti ne originalni kabel za s55 koji ce da funkcionise sa freia. Ako ima neko ko moze da mi to posalje nek odgovori na moj e-mail i ja cu da mu posalem moju adresu.
[ mikica80 @ 06.05.2004. 17:59 ] @
Citat:
sky master:
Normalno da ima,ali meni se desavalo da nekad nece da se upali posle flesanja,i dok mu ne bih upisao naknadno eeprom,nisam ga mogao upaliti,ne znam zbog cega ali nisam se ni trudio da skontam zasto se to desava


Moguce sigurno se ne poklapaju u adresama hvala u svakom slucaju
[ FlashMaster @ 07.05.2004. 12:04 ] @
Sta da ti kazem,a da te ne lazem u vezi tvog s55.Idi na http://www.gengheraenga.com udji u opciju siemens,tamo imas flaseve i software.Pregledaj sve flaseve i skini koji ti treba(moras se prvo registrovati).Probaj,sada te nista ne kosta.Javi ako treba jos kakva pomoc.
[ FlashMaster @ 07.05.2004. 12:04 ] @
Sta da ti kazem,a da te ne lazem u vezi tvog s55.Idi na http://www.gengheraenga.com udji u opciju siemens,tamo imas flaseve i software.Pregledaj sve flaseve i skini koji ti treba(moras se prvo registrovati).Probaj,sada te nista ne kosta.Javi ako treba jos kakva pomoc.