[ djura1 @ 30.04.2004. 12:52 ] @
Juce sam citao neki clanak na Sun-ovom sajtu u kome je naveden primer web aplikacije, i u njemu se preporucuje upotreba "front controller servleta". Koliko sam razumeo, svi HTTP zahtevi se prosledjuju tom servletu, a on ih dalje prosledjuje drugim servletima i JSP-ima na dalju obradu.
Sa moje tacke gledista, ovo mi ne izgleda bas neko narocito resenje (suvise je komplikovano), ali, doduse, ja sam tek pre par meseci poceo da se bavim web aplikacijama i radio sam samo neke proste stvari, tako da moje glediste i nije bas merodavno. Zato bih hteo da postavim par pitanja iskusnijima:

1. Da li upotreba ovog servleta znaci da svaki link na sajtu treba da upucuje na njega i kako se otprilike to opisuje u deployment descriptoru?
2. Koje su prednosti/mane ovog pristupa?
3. Koliko ga cesto koristite u realnom radu?
4. Da li negde ima konkretnih primera?

Hvala unapred.
[ me-tuzalem @ 30.04.2004. 18:27 ] @
1. Da! Svi zahtevi idu ka istom servletu, a on, npr. po nekom parametru koji ide uz http request, zna kom servletu se prosledjuje zahtev za dalju obradu.
2. Jednostavnija izrada klijenata, veca fleksibilnost u radu, lakse kasnije dopune, izmene ...
3. Samo tako.
4. Struts framework je ovaj koncept razradio do sitnih crevaca. Mislim da je sajt nesto poput struts.jakarta.com ili tako nekako. Preko Googla ce na "Struts" da se pojavi mnostovo linkova.
[ dejankr @ 30.04.2004. 21:14 ] @
Citat:
djura1:
2. Koje su prednosti/mane ovog pristupa?


Samo cinjenica da imas jedno mesto na kome mozes implementirati funkcionalnosti zajednicke za celu aplikaciju poput provere prava pristupa, security i slicno dovoljno opravdava ovakav pristup. U svakom slucaju pogledaj http://jakarta.apache.org/struts/ s obzirom da je Struts ubedljivo najpopularniji framework koji implementira Front Controller pattern.
[ djura1 @ 04.05.2004. 07:30 ] @
Hvala na savetima. Moracu malo da proucim ovu temu :)