[ LaMpiR @ 02.05.2004. 12:51 ] @
Zanima me da li je moguce maskirati download fajl, znaci kada se skida npr fajl se nalazi na www.nesto.net/download/ja.zip i sad da se maskirana kada ide download da ide npr www.nesto.net/download/27483642987.zip znaci da se stalno mjenja adresa sa koje bi korisnik skidao a da se fajl zove kao na pocetku znaci ja.zip ?
[ wadde @ 02.05.2004. 13:05 ] @
Kada stigne zahtev - npr. HTTP GET zahtev - za nekim resursom - http://tvojserver/putanja-koja-se-menja/ -> dakle ovo putanja-koja-se-menja ti je uvek dostupno u skriptovima kao deo URL-a ili URI-ja (npr. to mozes u javi izvuci iz request objekta, u php je slicno).

to znaci da ti na nivou skripta mozes uvek da:

1. generises taj url (npr 2398293842934.zip)

i kada covek klikne na taj link:

2. prepoznas zahtev koji je stigao ( u ovom slucaju 2398293842934.zip) da li se'mapira' na neki fajl i na koji konkretno...

nadam se da nesto vredi ova pomoc... mislim da nije tesko
[ maxy` @ 15.05.2004. 23:19 ] @
vidio sam da postoji dosta pitanja oko maskiranja download filea i ako je ovakav ili slican odgovor napisan - ispricavam se unaprijed.

dakle, pretpostavimo da imas sistem korisnika i zelis samo njima dozvoliti download. no, netko od njih je pameta pa posalje svojem prijatelju link na file, a prijatelj nije logiran.

pretpostavimo da informacije o datotekama na serveru drzis pohranjene u bazi te da imas sistem za dobivanje istih informacija na slijedecu foru:

download_file.php?file_id=1221

poberes informacije o fileu sa ID-em 1221, te pronadjes path do filea.
nakon toga upotrijebi slijedeci kod:

<?php
$filename = "path/do/fajla/fajl.zip";
header("Content-Disposition: attachment; filename=izmisli_ime.zip");
// procitaj file
readfile($filename);
?>

ovaj komad koda forsira browser da ponudi open/save dijalog bez otkrivanja imena filea. ono sto korisnik koji dla file vidi je download_file.php?file_id=1221.
postoji .htaccess trik koji dopusta samo lokalnom sistemu da cita fileove tako da teoretski mozes napraviti savrsen antileech sistem.
ako ce nekog zanimati mogu iskopati taj komad kodai staviti ovdje.
[ vdambo @ 17.05.2004. 13:52 ] @
Evo, mene zanima! ;)

Aj postavi taj kod ovde...
[ Zlatiborac @ 17.05.2004. 20:33 ] @
I josh jedan koga zanima!
[ NetworkAdmin @ 17.05.2004. 23:08 ] @
zlatiborac radi sta hoces ja opet mogu da to provalim :D

Salim se... moze se napraviti prilicno dobar posao sa tim... pogledajte samo kako to rade ovi razni sajtovi sto nude mp3 i crackove.
[ maxy` @ 18.05.2004. 10:07 ] @
http://apache-server.com/tutorials/ATimage-theft.html
kako sprijeciti hotlinkanje imagea.
slican sistem se moze primjeniti na zastitu direktorija s fileovima.
iskreno receno, nisam probao ali uskoro bi trebao za jedan sajt napraviti antileech sistem pa ako cu smatrati da je kod u redu onda cu poslati source ovdje.
valjda ce vam ovaj link pomoci :)