[ inkasator @ 04.05.2004. 14:32 ] @
Je li moguce i kako snimiti MIDI i mikrofon u wav u nekom programu.
Konkretno, radi se o midi-karaoke dogadjaju koji bih zelio zabiljeziti.
Znaci osim onoga sto se otpjeva u mikrofon mora se cuti i midi podloga.
Mikrofon je dakako spojen na PC.
[ a z r a @ 14.05.2004. 02:31 ] @
Cool Edit iliti Adobe Audition , pjevas i snimis i sebe i midi filu istovremeno i odneses kod Skore u croatia records i uspijeh zagarantiran. Ziher dijamantna ploca sa 2500 prodanih albuma
[ jaa @ 17.05.2004. 16:13 ] @
evo da ne postavljam novu temu mogu i ovdje pitati.
imam neke programe za snimanje zvuka (nemam cool edit) i pokusao sam da i pokusao sam da uradim isto kao i inkasator, ali nisam uspjevao da na kraju dobijem snimljen i muziku iz midi fajla i glas sa mikrofona. dobijem samo jedno od toga u zavisnosti da li sam odabrao na snimanju wave ili microfon.
e sad me interesuje da li se to moze uraditi sa programom koji je predlozio-la a z r a?
ili je mozda i sound karta ogranicena na samo jedno
[ jaa @ 17.05.2004. 16:14 ] @
evo da ne postavljam novu temu mogu i ovdje pitati.
imam neke programe za snimanje zvuka (nemam cool edit) i pokusao sam da i pokusao sam da uradim isto kao i inkasator, ali nisam uspjevao da na kraju dobijem snimljen i muziku iz midi fajla i glas sa mikrofona. dobijem samo jedno od toga u zavisnosti da li sam odabrao na snimanju wave ili microfon.
e sad me interesuje da li se to moze uraditi sa programom koji je predlozio-la a z r a?
ili je mozda i sound karta ogranicena na samo jedno?
[ vindic8or @ 17.05.2004. 18:47 ] @
?

sve sto dolazi na line-in se snima, znaci samo line-out sa kareoke masine ustekas u line-in na zvucnoj na compu na kom ces da snimas i to je to...

inace, mozes da dobijes ban zbog floodinga :)
[ jaa @ 17.05.2004. 19:01 ] @
izvinjavam se nisam mislio da floodujem.
bila mi slaba konekcija, pa sam izdleda tri puta kliknuo na posalji odgovor i niti jednom nisam odbio prozor da vidim da je poruka otisla, evo sad tek vidjeo i zacudio se

mislio sam na PC karaoke da pustim sa racunara i da prikacim jos i glas.
moze i druga opcija, tj. da snimim samo svoj glas, pa da ga poslije priljepim na wav fajl sa muzikom. da li je to moguce, kako i kojim programom?
[ vindic8or @ 19.05.2004. 20:42 ] @
imas u volume control > recording, opciju "What U Hear" , aktiviraj to pa snimaj.
[ jaa @ 20.05.2004. 22:47 ] @
dobro bi to bilo da kod mene ima opcija "What You Hear". procapkao sam sve, jos jedino mozda preko tih nekih boljih programa za obradu muzike da pokusam nesto
[ a z r a @ 04.06.2004. 01:43 ] @
Majstore nema ti to puno veze sa programom nego je zvucna u igri. Nemogu ti nista tocno rec bez da znam koju zvucnu imas osi da je 99% sansa da mozes napravit to sta zelis.

E sad probaj uci u windows mixer i izaberi da ti snima stereo mix i trebalo bi radit.

[ vanja1 @ 25.06.2004. 09:48 ] @
Citat:
vindic8or: imas u volume control > recording, opciju "What U Hear" , aktiviraj to pa snimaj.


NE.
Otvoriš Sound recorder, izbornik EDIT>Audio properties pod RECORDING klikneš VOLUME i za snimanje odabereš STEREO MIX. Ako ne kužiš imaš sliku (upload).
[ vanja1 @ 25.06.2004. 09:52 ] @
Citat:
a z r a: Majstore nema ti to puno veze sa programom nego je zvucna u igri. Nemogu ti nista tocno rec bez da znam koju zvucnu imas osi da je 99% sansa da mozes napravit to sta zelis.

E sad probaj uci u windows mixer i izaberi da ti snima stereo mix i trebalo bi radit.


Sorry, nisam skužio da si ti napisao točan odgovor. Ovo 100% radi.
[ The Mars @ 15.07.2004. 09:17 ] @
2 jaa : Jesi li uspio to da snimiš ?

Imam samo Sound Forge, mikrofon, slušalice i midi fajl. Može li neko da mi preporuči koji mi program još treba i ukratko proceduru kako da snimim svoje pjevanje uz muziku iz midija ?
[ miso1 @ 23.08.2004. 13:56 ] @
Sa Virtual Sound Canvas prebacis midi u Wav a poslije taj file stavis u Nuendo i snimas vokale na nekoliko kanala.
[ aqtaca @ 06.09.2007. 19:24 ] @
Ima problem sa snimanjem mikrofona i instrumenata.
Posedujem SOundMax integrisanu karticu. Pokusao sam da snimam na SOnaru, SoundForge, Transcribe i Windows Recorder. Nece ni na jednom da ih registruje.
Skinuo sam drajvere za tu integrisanu muzicku karticu, ali neuspesno i dalje. Inace se cuju instrumenti i mikrofon na zvucnicima.
Imate li soluciju?
Hval unapred