[ CyberKurajber @ 06.05.2004. 16:11 ] @
Ok, ajde cisto da vas sve obavestim o postojanju WISP provajdera Networks Obrenovac. Unapred se izvinjavam, ne znam dali je dozvoljeno ovde stavljati ovakve postove (obzirom da je rec o komercijalnoj prici).

Dakle vec mesec dana, (zvanicno od 1.5.2004. pre toga u test fazi) Postoji Wireless Internet Service Provajder Networks, u Obrenovcu. Trenutno sa dve pristupne tacke pokrivamo dobar deo grada. Orijentisani smo na home usere i trenutno imamo oko 20 korisnika uz lepo interesovanje za dalje sirenje. Takodje smo odradili lokalnu mrezu kroz nasu infrastrukturu za potrebe jedne firme, sto je ispalo kao ok prica, imaju 512 kbita/s u lokalu za komunikaciju(tri lokacije) i trenutno 64 kbita/s pristupa internetu. Planiramo postavljanje jos tri pristupne tacke do kraja leta, te se nadamo da cemo sa 5 pristupnih lokacija pokriti dobar deo grada i okolinu.
Cena osnovnog korisnickog paketa je 990 din mesecno + porez za 64 kbita/s maksimalne brzine pristupa internetu, bez ikakvih ogranicenja u pogledu vremena ili protoka. Takodje imamo druge pakete vecih brzina.

Takodje smo otvoreni za besplatne konsultacije i pomoc oko infrastrukture, nabavke opreme... svim ljudima koji zele da pokrenu slicnu pricu, bilo gde u srbiji, komercijalne ili nekomercijalne prirode.

pozdrav,
Momclo Milankovic
Milos Kuzmanovic
Milan Vreljanski

Networks team
[ joja @ 07.05.2004. 19:02 ] @
WISP Networks Obrenovac

Nalazim se na Banovom Brdu i preko panel antene 18 db usmerene na Novi Beograd,
znaci skoro cist sever,(Sava centar),primam izmedju ostalih (od 7 do 12) i veoma jak i cist signal "CyberKurajber ",na 9 kanalu,pa me interesuje da li se to eventualno odnosi na neki AP WISP provajdera Networks Obrenovac,i da li se moze pristupiti,ili je to neki vas interni servis ?
pozdrav,
Joja
[ CyberKurajber @ 13.05.2004. 23:43 ] @
hehe

zanimljivo, nemam pojma ciji je to AP, verovatno neko radi na tom kanalu, negde na NBGD, mozda cak i u vojvodini. Nas mozda mozes da uhvatis ako okrenes antenu na zapad, blago jugozapad, nekih 230 stepeni od banovog brda (barem bi trebalo daje tako, ali ne verujem da mozes bilo sta da uhvatis, obzirom da smo orijentisani na Obrenovac i okolinu, mozes da pokusas, a ako nesto uspes da vidis, javi se bas bi bilo zanimljivo to proveriti

pozdrav,

Milan
[ joja @ 14.05.2004. 18:44 ] @
Vrlo duhovito i korektno,
ako nekoga interesuje, mogu da mogu da hostujem dosta konkretnije
podatke,
pozdrav,
Joja
[ mmandic @ 27.11.2004. 00:58 ] @
E, ljudi, jel' zna neko da mi kaze sta sad ima od wirelessa u Obrenovcu?
Kaze mi ortak da je jedan od dva provajdera (WebHouse, koji je u stvari AbsolutOK filijala i Networks, koji radi od skoro) puko, i da sad ostaje samo jedan. Jel' zna neko koji? Taman sam hteo da uzmem net kod ovih iz Webhousea, kad cujem pojavio se Networks, jeftinije. Ok, kao sacekam malo, u medjuvremenu potrosim pare i opet nista.

Sad sam skupio opet, ali ne znam koga da zovem... I jedni i drugi imaju neka blesava radna vremena, tj. ja ih ne nelazim kad mi ttrebaju...

Inache, jel' zna neko da mi kaze ko je bolji (ako jedan nije zatvoren), koje su cene i sl. Ja sam u Bgdu na Veratu i nije loshe, ali sad pocinjem da dolazim kuci malo cesce (spremam ispite) pa mi treba net i kuci... Ja sam u Topolicama, jel' mogu da uhvatim i jedne i druge?

Pozdrav i izvinite ako sam smorio, rodni grad vise ne poznajem

P.S. Pa dobro, nije bas rodni, rodio sam se u Bg kao i vecina Obrenovcana moje generacije, al' ajde...