[ yapi @ 06.05.2004. 22:29 ] @
E bash mi sinoc jedan ortak dao link jednog "uglednog" sajta na kome se nalazi komentar... Pogleadjte pa javite...Ja sam zaprepashcem pishchevom neinformisanoshcu i kolichini novca koji je (verovatno) dobio:)
http://www.pctv.co.yu/aktuelno/softverska_scena.htm

Sramota!
[ tdjokic @ 07.05.2004. 05:52 ] @
Vec je bilo ovde...
[ yapi @ 07.05.2004. 17:35 ] @
Pa jes', sad i ja to vidim:)) Ali je tema bila postavljena u Linux, a pretraga tog foruma nishta nije dala, pa rekoh da postujem. Izvinjavam se na ponavljanju:))
[ Dragi Tata @ 07.05.2004. 17:37 ] @
Ništa, ništa... Uvek je dobro ponovo pljucnuti po Linuxu.
[ yapi @ 07.05.2004. 17:46 ] @
Ma uredu je, samo uzimaj dosta vode. Idu letnje vrucine pa se lako dexidrira...
[ Lord Storm @ 09.05.2004. 18:07 ] @

Za pocetak da imenujemo autora clanka. To je Goran Kujundžić. Po nacinu na koji je napisan clanak se vidi da je izuzetno pametno smisljen sa nama poznatim ciljem. Sada cu da dam par komentara na neke delove clanka.

Citat:
Tako se recimo na softverskoj IT sceni u poslednje vreme pojavljuju potpuno besplatna rešenja koja na prvi pogled daleko olakšavaju i ubrzavaju rad na računaru, dok se negde u dubini registra, gde su se nakon instalacije iskopirale skrivene programske datoteke, nalazi špijun koji prati vaš rad i neprimetno otvara vrata zlonamernim hakerima svaki put kada se konektujete na Internet.


Ovde cu ipak da izostavim komentar, jer ne verujem da je covek toliko glup da i sam u to veruje. Posle toga sledi direktan udar na Open Source projekat i Linux/Unix sisteme. Potom sledi hvaljenje i velicanje Windows sistema, da bi dosli do kritike zbog nepostojanja standarda u Open Source projetku.

Citat:
Totalna pometnja na polju bilo kakve standardizacije uslovila je potpuno nezavisan razvoj Linux operativnih sistema, dok se sa druge strane kompanije međusobno optužuju o krađi dela izvornog koda. U jednom ovako haotičnom sistemu gotovo se svaki mesec pojavi po neka nova Linux verzija, te više ni sami korisnici ne znaju koja je ona prava, a poluprazna operativna izdanja gotovo se ne vidljivo dopunjuju i primoravaju korisnike na ponovni višegigabajtni download, odnosno nabavku nove, ovonedeljno aktuelne verzije.


"Sad je lose sto se stalno Linux sistemi usavrsavaju i dopunjuju, cak skoro svakog meseca. Kako je to moguce kad jedan Microsoft izdaje zakrpe jednom u godinu dana i nov sistem na svake 3 godine."
Clanak se zavrsava vise nego komicnom izjavom:

Citat:
Ovom pričom ni u kom slučaju ne želimo da osporimo razvoj "Open Source" rešenja, nego želimo da vam predočimo jedan malo drugačiji pogled na softversku scenu koja nas okružuje i podstaknemo na dublje razmišljanje pre nego što uopšte odlučite da kreirate bilo kakav računarski sistem.


To neka prica svojoj deci, a pametnim i razumnim ljudima nisu potrebne ovakve bajke od clanaka.



[ degojs @ 09.05.2004. 18:20 ] @
Citat:
Prvi deo odgovora na ovo pitanje dobili smo pred kraj prošle godine, kada smo imali priliku da porazgovaramo sa gospodinom Jevgenijem Kaspersky. Ovaj širom sveta poznat i priznat istraživač na polju antištetočinske borbe, nam je na pitanje: "Koji je operativni sistem najranjiviji?", odgovorio kako su sistemi bazirani na Unix platformi, tri puta ranjiviji od onih baziranih na Microsoft Windows rešenju!


Opa miki.. šta je ovo?
[ Dejan Lozanovic @ 09.05.2004. 18:53 ] @
Boze moj svako navlaci vodu na svoj mlin. Zna i on ako raja ode linux da ce ostati bez posla :)). Jer ako je linux tako ranjiv kao sto kaze, pa sto onda nije napravio neki svoj firewall ili antivirus koji cisti te silne viruse koji se kote na linuxu i drugim unixima.
[ VRider @ 09.05.2004. 18:59 ] @
Zasto bi radio tako nesto kad mu je trziste manje od 2% svetskog?
[ TiXo @ 09.05.2004. 19:10 ] @
Citat:
degojs:
Citat:
Prvi deo odgovora na ovo pitanje dobili smo pred kraj prošle godine, kada smo imali priliku da porazgovaramo sa gospodinom Jevgenijem Kaspersky. Ovaj širom sveta poznat i priznat istraživač na polju antištetočinske borbe, nam je na pitanje: "Koji je operativni sistem najranjiviji?", odgovorio kako su sistemi bazirani na Unix platformi, tri puta ranjiviji od onih baziranih na Microsoft Windows rešenju!


Opa miki.. šta je ovo?


marketing.

isto kao i činjenica da isti taj Evgenije nije hteo da odgovori koji OS mu je na notebook-u, a isto kao što je ovaj citat uhvatio samo autor dotičnog članka od svih novinara.


T.
[ srki @ 09.05.2004. 19:24 ] @
Citat:
Lord Storm:
Citat:
Tako se recimo na softverskoj IT sceni u poslednje vreme pojavljuju potpuno besplatna rešenja koja na prvi pogled daleko olakšavaju i ubrzavaju rad na računaru, dok se negde u dubini registra, gde su se nakon instalacije iskopirale skrivene programske datoteke, nalazi špijun koji prati vaš rad i neprimetno otvara vrata zlonamernim hakerima svaki put kada se konektujete na Internet.


Ovde cu ipak da izostavim komentar, jer ne verujem da je covek toliko glup da i sam u to veruje.

Ti nisi cuo za spyware? Evo Kazaa je jedan od takvih programa koje je navodio gore. Nije rekao OpenSource vec samo besplatan softver. Ti ako ne verujes potrazi malo po netu pa ces videti da spyware softvera imas koliko hoces. Tako da uopste ne mislim da lupa kada to kaze.

Naravno ostalo sto je pricao za nove verzije linuxa i sl. su gluposti i tu se slazem sa tobom.

[Ovu poruku je menjao srki dana 10.05.2004. u 09:44 GMT]
[ VRider @ 09.05.2004. 19:26 ] @
Sta ti mislis da bi rekao da je odgovorio na pitanje o OS-u na laptopu?
[ degojs @ 10.05.2004. 07:16 ] @
Hahaha, "Učini me vidovitim pa ću te obogatiti." (Broj Jedan, Alan Ford).
[ c00l_daem0n @ 10.05.2004. 13:49 ] @
Sta je to bilo, kad su ga pitali nesto kao da li i vi pravite viruse, ovaj se samo nasmejao (kao oni zli likovi iz crtanih filmova :), iskulirao, tako nesto.
Ovo sam samo cuo, moze neko da kaze vise o tome?
[ caiser @ 10.05.2004. 15:11 ] @
Mislis ono kao Homer Simpson kad imitira Mr. Burns-a?

Exactly! :)
[ Lord Storm @ 10.05.2004. 20:59 ] @

Srki ja nisam rekao da ne postoji tako nesto, ali iz njegovog clanka proizilazi da je sav freeware software i "Open Source" u stvari spyware. Svi takvi programi su "zlonamerni", dok su oni shareware savrseni. Na to sam mislio.

[ c00l_daem0n @ 11.05.2004. 14:01 ] @
Citat:
caiser:
Mislis ono kao Homer Simpson kad imitira Mr. Burns-a?

Exactly! :)


:)

excellento!
[ Slobodan Milivojevic @ 11.05.2004. 22:24 ] @
A meni samo nije jasno zašto je najpopularniji web server APACHE opd *nix sistemima, kad je komercijalni softver kao npr M$ IIS savrsen ???

Aj nek on pogura IIS 5.0 na mahini AMD 166MHz, 64MB rama, sa sve PHP i CGI podrškom, i da to radi...
[ fumaremigel @ 12.05.2004. 23:44 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
A meni samo nije jasno zašto je najpopularniji web server APACHE opd *nix sistemima, kad je komercijalni softver kao npr M$ IIS savrsen :D ???

Aj nek on pogura IIS 5.0 na mahini AMD 166MHz, 64MB rama, sa sve PHP i CGI podrškom, i da to radi...



Sa stanovista svetske IT scene, to moze da bude samo mana... Sta ce cike iz intela i amd da rade sa onim silnim 64-vorkama?
[ degojs @ 13.05.2004. 04:20 ] @
Citat:
Aj nek on pogura IIS 5.0 na mahini AMD 166MHz, 64MB rama, sa sve PHP i CGI podrškom, i da to radi...


Koji su to sajtovi, ako nije tajna?

Inače silne pare će čovek (firme da ne pominjem) da uštedi ako umesto AMD 1 GHz stavi 166 MHz, pa još umesto recimo 1 GB, stavi 64 MB RAM-a. Ne treba ni hard disk, može da potera Linux sa CD-a.. doduše možda bi bilo tesno sa memorijom u tom slučaju, ali ne sumnjam da se i to da rešiti nekako.
[ VRider @ 13.05.2004. 11:00 ] @
Pa ti ga poteraj samo da krene, ne moras nista da hostujes.
[ degojs @ 13.05.2004. 15:38 ] @
Citat:
Pa ti ga poteraj samo da krene, ne moras nista da hostujes.


hehe, pa prestani da me zasmejavaš :)

Pa čemu onda služi taj server? :)))

Dakle, imamo još jedan dokaz upotrebljivosti Linuxa: uposlite mašinu da ne radi ništa.
[ Slobodan Milivojevic @ 13.05.2004. 15:48 ] @
Citat:
degojs:
Koji su to sajtovi, ako nije tajna?

Nema ih, jer to nebi izdrazlo veliki broj zahteva.
Citat:
Inače silne pare će čovek (firme da ne pominjem) da uštedi ako umesto AMD 1 GHz stavi 166 MHz, pa još umesto recimo 1 GB, stavi 64 MB RAM-a. Ne treba ni hard disk, može da potera Linux sa CD-a.. doduše možda bi bilo tesno sa memorijom u tom slučaju, ali ne sumnjam da se i to da rešiti nekako.

Ovako niko nije rekao da se ozbiljan server može napraviti sa time, ali tvrdim da za interne potrebe manje firme ne treba ništa jače.

Ja samo kažem da to provereno radi, naravno sa HDD-om od 800MB, no nebitno. Bitno je da radi, jer možeš da podigneš samo one servise koji su ti potrebni, a ne kao M$ win2k koji ti pojede u startu tu količinu memorije, a tek posle diže ostalo, jer je njemu zaboga bitan GUI a ne to kako će sam server da radi.

Možda ovde svi gajimo simpatije prema jednom ili drugom, ali je evidentno da onakve pljuvotine po UNIX sistemima stvarno nemaju smisla.

BTW. samo da vas podsetim da je generalni sponzor emisije PCTV ko? Upravo MICROsoft.
I da danas u onoj emisiji na B92 e-tv ili kako već, u onim glupim komentarima bilo: Da li možete da zamislite život bez windowsa i siemensa??? :p Ja bar mogu ;).
[ degojs @ 13.05.2004. 17:28 ] @
Citat:
ali tvrdim da za interne potrebe manje firme ne treba ništa jače.


Koje su to firme u pitanju, ako nije tajna?
[ VRider @ 13.05.2004. 17:49 ] @
@degojs: Kako ove rasprave nemaju nikakve veze sa realnoscu, samo kazem - pokreni ga, ako mozes. Naravno da nece imati nikakvu funkciju, ali, for the record, ja mogu pokrenuti najnoviji web server na zujalici, a ti ne mozes.
[ degojs @ 13.05.2004. 19:03 ] @
@vrider:
To samo govori koliki si mazohista, bez uvrede, kao i većina onih koji koriste Linux. Truditi se da uradiš nešto što ama baš ničemu ne služi.. ne znam šta da ti kažem. Sretno i uživaj.

Citat:
for the record


For the record of useless things, dabome.
[ VRider @ 13.05.2004. 19:40 ] @
Nisam mazohista. Mazohizam bi bio da pokusas da pokrenes win+IIS na tome.
Kako te truli zapad ( ) vec uzeo pod svoje, evo ti mala racunica. Meni treba hardware od 30e i sistem koji kosta 0 da ne radim nista. Tebi treba harware od 300e i 1000e software da radis nista. Za 1300e cu da uzmem 40+ krseva koji ce imati vec uptime i izdrzati vise zahteva od tog tvog cuda. Pa ti vidi...
[ Dragi Tata @ 13.05.2004. 19:49 ] @
Citat:
VRider:
Za 1300e cu da uzmem 40+ krseva koji ce imati vec uptime i izdrzati vise zahteva od tog tvog cuda. Pa ti vidi...


For the record - neće imati veći uptime. U principu, hardverski problemi su mnogo češći nego problemi sa OS-om, posebno na 40+ krševa. Pitaj Gojka, ako ne veruješ.
[ degojs @ 13.05.2004. 20:17 ] @
Citat:
VRider:
Meni treba hardware od 30e i sistem koji kosta 0 da ne radim nista. Tebi treba harware od 300e i 1000e software da radis nista.


Meni ne treba ni hardver ni softver koji će da radi - ništa. Tebi očigledno treba, te si potrošio pare i na hardver i na vreme.

//edit

U stvari, priznajem, dok ti trošiš pare na hardver i vreme da to postaviš (kako bi na kraju radilo ništa), ja ću da se "patim" negde uz pivo, te ću da potrošim $10. Možda i više, ovisi koliko ti vremena oduzme da napraviš to što radi ništa.
[ degojs @ 13.05.2004. 20:31 ] @
Citat:
Dragi Tata:
U principu, hardverski problemi su mnogo češći nego problemi sa OS-om, posebno na 40+ krševa.


Samo da dodam da ponekad imamo kombinaciju u kojoj OS izaziva hardverske probleme, npr. Mandrake Linux.
[ VRider @ 13.05.2004. 21:51 ] @
Pa jednom i kad mi bude trebalo nesto sto ce nesto da radi, ja cu ga po istom receptu napraviti za manje para... A pivo pijem i ja. Samo za 10$ mogu i da se rasturim...
[ caboom @ 13.05.2004. 22:12 ] @
Citat:
VRider:
Za 1300e cu da uzmem 40+ krseva koji ce imati vec uptime i izdrzati vise zahteva od tog tvog cuda. Pa ti vidi...


jel' ovo iz neke opensource bajke? veruj mi, krsh je krsh bez obzira sta se vrtelo na njemu. cak je i 1300E manje od donjeg limita za koji mozes da nabavis bilo kakav normalan server (osim ako ne kupujes polovnu ili repariranu robu).
[ VRider @ 13.05.2004. 22:19 ] @
Zaista ne znam sta je tu tesko shvatiti. Ti uzmi server od 20k$, ja cu uzeti server od 20k$. Ja cu naplatiti moje vreme, ti ces naplatiti tvoje vreme. Tebi ce opet ostati da platis i licence, a ja sam svoje zavrsio.
[ Dragi Tata @ 13.05.2004. 22:22 ] @
Onda ja platim MSCE kursistu da mi administrira server, a ti Linux gurua.
[ VRider @ 13.05.2004. 22:30 ] @
Onda ti platis jednog MSCE kursistu po serveru, a ja jednog linux gurua za milion takvih.
P.S. Vodi li ovo negde?
[ Dragi Tata @ 13.05.2004. 22:33 ] @
Hahaha, znači jedan Linux guru ladno održava milion servera...

Onda ću ja da zaposlim sekretaricu koja će da održava milijardu Windows servera.

Ajde sad da te vidim...
[ caboom @ 13.05.2004. 22:47 ] @
VRider, don get mi vrong, ali ja ne kontam sta pokusavas da dokazes? da krsh sa linux-om moze da radi kao server? moze... istina... samo nemoj da se cudis kada kanta pocinje da ti izbacuje "something wicked happened" sa odgovarajucim machine exception-om, ili ako ti "pobesneli kontroler" unisti kompletni raid, ili samo jedan disk (ukoliko nemas raid). ova $20k racunica je veoma povrsna, posto je ponekada zaista jeftinije kupiti odr. sw nego se patiti sa lose napisanim i ne-skalabilnim opensource sw-om.

bajdvej, optimalni gornji nivo po administratoru je 25 makina (ili "guruu", sta god njegov ego potrazivao kao titulu :)
[ VRider @ 13.05.2004. 22:57 ] @
caboom, dont get mi vrong, ali da li zaista mislis da na ovom forumu (Advocacy) bilo ko pokusava da dokaze bilo sta? Kako sto neko rece, ovo je nasa kafana, mesto gde se prica o svemu i svacemu, a kako je politika zabranjena, ovo je drugi najbolji izbor.
Samo sam rekao da ce linux zujalica bolje raditi nego windows zujalica i da ce manje da kosta. Rekao sam da ce i ogromna servercina raditi bolje pod linuxom nego windowsom. Ako nisam u pravu, onda su ljudi koji su postavili 70% svih servera ovoga sveta pogresili. Ti znas bolje.
Mislim stvarno...
[ flylord @ 13.05.2004. 23:01 ] @
Poz,
Kao sto neko rece slabija masina moze da posluzi kao interni server za neku manju firmu sa manjim zahtevima. Ja sam u jednoj veleprodajnoj firmi u NIsu instalirao mailserver koji je PII na 300MHz sa 64MB RAM-a, i radi savrseno. Poenta je da to moze da se koriste i slabije masine za male zahteve, to sto u mnogim realnim situacijama je to nemoguce to je vec nesto drugo.
Ono sto je najbitnije je da se i dalje prepirete po principu ZASTO - ZATO, bez i jednog realnog argumenta, a sve samo da biste se svadjali.
Ono sto ja mogu da tvrdim je da iz mog iskustva, Linux donosi ustede u slucajevima sa kojima ja radim.
Ja imam klijente koji koriste Linux kao DB server ili kao mail server. I jednima i drugima je Linux doneo ustedu. Mene nikad ne zovu da bilo sta popravljam ili odrzavam jer sve radi, nisu platili nista za licence (neki su platili samo KAV AV software jer se koristi AV zastita a ja insistiram da se koristi legalni software) i samim tim oni su ustedeli. Koriste open source baze (PostgreSQL ili MySQL), open source mailserver, open source apache, i sta su platili? Samo moju uslugu i nista vise. I sve funkcionise perfektno, nimalo zastoja, nimalo problema, nijedna intervencija. I na takav nacin odrzavam ne jedan ili 2 servera, nego 10-ak komada (tacan broj je mala tajna), sam i bez icije pomoci.
Ovo je cisto jedan primer i dokaz o upotrebljivosti Linux-a.
I za one koji ce jos da mi kazu da svaki Linuxovac, ima dual boot na svojoj masini, moram da priznam da imam i ja: Slackware 9.1 i Slackware 8.1, no other system.

Poz
[ VRider @ 13.05.2004. 23:12 ] @
Da ustedim vreme kolegama iz "M$ tabora".
Takva firma ne postoji! Daj ime, adresu, poreski broj!...
Sa linuxom ne mozes da ustedis. Nemoguce je. To ne moze da odrzava sekretarica, a guru kosta mnogo, a i nema ih... Ti gurui u stvari nemaju blage veze sa zivotom, to im je samo opravdanje za prazan zivot i dzep.
To mozda radi perfektno, ali... da imas windows to bi radilo perfektno^2! Minimum...
Naravno da imas samo ta dva sistema. A tamo negde "krijes windows, i to u najsarenijem izdanju."

[ Dragi Tata @ 13.05.2004. 23:27 ] @
Citat:
VRider:
Rekao sam da ce i ogromna servercina raditi bolje pod linuxom nego windowsom. Ako nisam u pravu, onda su ljudi koji su postavili 70% svih servera ovoga sveta pogresili.


Ne znam gde izbroja tih 70% "svih servera". Ajde da si rekao 7%, pa i da te shvatimo ozbiljno.
[ VRider @ 13.05.2004. 23:37 ] @
Da sam govorio o windows serverima, rekao bih "7%". Ovako, brojke su malo drugacije...
[ Dragi Tata @ 13.05.2004. 23:42 ] @
http://www.port80software.com/surveys/
[ caboom @ 13.05.2004. 23:43 ] @
'bem ga VRider, ja nemam nish' sem my own two hands koje su videle dosta tih naprava koje se zovu kao serveri (a dosta njih su bile nuxli, windows administraciju apsolutno ne poznajem niti me narocito zanima), a ova brojka od 70% mi je stvarno super. :) zvuci ko rast srpske privrede. :)
[ VRider @ 13.05.2004. 23:47 ] @
E cale, cale...
Pa pogledaj sta stoji dole desno, iznad adrese... I daj nemoj biti toliko ozbiljan, upropascavas zabavu, plus je ovde to pravilnikom zabranjeno. Tuzicu te supermoderatorima.
[ caboom @ 13.05.2004. 23:50 ] @
mislim da bi zabave radi bilo zabavno da svako od nas nacrta poneki zabavan grafik u kojem ce predociti svoja "ocekivanja" :) naravno, ne ocenjuje se kvalitet procene nego estetski ugodjaj.
[ Dragi Tata @ 13.05.2004. 23:52 ] @
Pa dobro, to je bar lako proveriti: evo lista svih linkova, pa izvoli na Netcraft:

http://www.port80software.com/surveys/top1000webservers/
[ VRider @ 14.05.2004. 00:09 ] @
Otvori bilo koji link.
Citat:
Protect your Web server identity with ServerMask!
Why let anyone find out you're running a Microsoft IIS server? Don't tempt potential hackers!

Mislim, sta da vam kazem...
[ degojs @ 14.05.2004. 04:36 ] @
Citat:
Microsoft IIS is the Top 1000 Corporations' Web Server Leader with 54.4%


Eeee, a nisu računali onu firmu iz Niš...

Dakle, što se tiče male firme u kojoj Linux servira sa P2/300... samo da kažem da ja u stanu imam jednu kantu u kojoj je P2/350 sa 128 MB RAMa. Na istom je Win2K Pro, IIS 5, .NET 1.1, Firebird SQL server i još poneka sitnica i sve to radi bez bilo kakvih problema. Ne vidim ni najmanji problem da bude server u nekoj manjoj firmi. Isprva sam razmišljao da ubacim još memorije, ali sam potpuno odustao pošto i ovako radi OK.

//edit - degojs: ipak, u toj kanti je 128 MB.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.05.2004. u 15:52 GMT]
[ degojs @ 14.05.2004. 05:16 ] @
Citat:
Mislim, sta da vam kazem...


Za ove gde piše da nisu uspeli detektovati sistem, možemo pretpostaviti da koriste IIS i taj ServerMask, znači još malo veći procenat ima IIS :))) U stvari i ovi gde piše da je Apache, verovatno je IIS i ServerMask :>

Da nema ServerMask-a, bojim se da bi vi opet bili zakucani na magičnih 2%.
[ srki @ 14.05.2004. 06:07 ] @
Citat:
VRider:
caboom, dont get mi vrong, ali da li zaista mislis da na ovom forumu (Advocacy) bilo ko pokusava da dokaze bilo sta? :) Kako sto neko rece, ovo je nasa kafana, mesto gde se prica o svemu i svacemu, a kako je politika zabranjena, ovo je drugi najbolji izbor.


True, true...A i na ES-u su ljudi malo razmumniji i prema mom licnom utisku prosek inteligencije im je veci nego od ukupnog proseka svih ljudi pa je nekako lakse razgovarati bez obzira da li se slazes sa nekim ili ne. Zato ovde Ivan i mnogi drugi (ukljucujuci i mene) vole da razglabaju o dokazima o postojanju Boga, o kontroli ljudskog uma itd...Meni ne bi napamet palo da pricam o politici na yu.forum.politika ili da razglabam o Bogu na nekim sajtovima koji se uglavnom bave tim opstim temama ali zato smatram da su ovde ljudi u proseku razumniji pa mi je lakse da diskutujem. (izuzeci potvrdjuju pravilo).
A i ovde je zanimljivo jer mozes da peckas protivnika a da znas da nije neki fanatik pa da pocne da besni. Siguran sam da ovde i linuksovci i drugi za dosta stvari nisu bas sigurni ali ipak ulaze u raspravu da vezbaju malo vijuge :-) Ma prava mala kafanica. Kao svadja medju prijateljima da li je bolji Partizan ili Zvezda.

Citat:
Ako nisam u pravu, onda su ljudi koji su postavili 70% svih servera ovoga sveta pogresili.


Pa posto je vecina webservera na windowsu onda istom tom logikom zakljucujemo da je ne moguce da su svi oni pogresili.
A ako pogledas listu 50 sajtova sa najvecim uptime-om videces da tu nema ni windowsa ni linuxa tako da ne znam odakle ti to da 70% servera koristi linux?!?

[Ovu poruku je menjao srki dana 15.05.2004. u 02:24 GMT]
[ VRider @ 14.05.2004. 11:49 ] @
Necu da ti kazem...
Raspricaces...
[ degojs @ 14.05.2004. 12:55 ] @
Ma znamo: ti lično si jedan od tih što su postavljali 70% svih servera na svetu, šta je to za linux gurua koji administrira milion servera sam :) Posle si napravio i Novi Beograd :)
[ dpop @ 14.05.2004. 15:17 ] @
Da malo oladimo...i pogledamo nadam se dovoljno autoritativne podatke...
http://news.netcraft.com/archi...ng_providers_during_march.html
Nije ni Linux a nije baš ni windows....Free je ipak sličniji W ...ooops L
:)
[ VRider @ 14.05.2004. 15:45 ] @
@degojs: Opet si pogresio. Ja nisam "jedan od tih što su postavljali 70% svih servera na svetu", ja sam to radio sam. I vise mi se ne obracaj kao VRideru, vec samo kao "supreme being-u"...
[ VRider @ 14.05.2004. 15:59 ] @
http://uptime.netcraft.com/per...formance/Hosters?tn=march_2004
Prebroj windowse... na prste....

http://uptime.netcraft.com/up/today/top.avg.html
Ovde nema linuxa, a ni windowsa mnogo vise...
[ degojs @ 14.05.2004. 18:39 ] @
Citat:
I vise mi se ne obracaj kao VRideru, vec samo kao "supreme being-u"...

Misliš "guru"?

Citat:
Free je ipak sličniji W ...ooops L


hehehe, ipak, pričamo o Windowsu i pljujemo Linux, a FreeBSD nije ni jedno ni drugo. A da liči, pa jeste liči Linux i na BSD i na Windows, ali nije ni jedno ni drugo. Ne valja im posao..
Ko hoće dobar GUI na x86 koristi lepo Windows, ko hoće Unix, stavi FreeBSD, a ovim Linuxovcima glavno da viču "ua Windows" i "liči na FreeBSD", a ono promašaj. Ako stave Windows onda ne mogu okolo da pričaju da su gurui, a ako stave FreeBSD onda im komplikovano mnogo..
[ Ivan Dimkovic @ 14.05.2004. 19:42 ] @
Citat:

Zato ovde Ivan i mnogi drugi (ukljucujuci i mene) vole da razglabaju o dokazima o postojanju Boga


OT: ehm... a kojim dokazima? :)
[ VRider @ 14.05.2004. 21:39 ] @
@degojs: necu da me zovu guru, ima ih previse... Danas se svako izdaje za gurua.
[ srki @ 15.05.2004. 01:30 ] @
Citat:
VRider:
@degojs: necu da me zovu guru, ima ih previse... Danas se svako izdaje za gurua.

Pa ti kvare reputaciju? :-)

Citat:
dpop:
Nije ni Linux a nije baš ni windows....Free je ipak sličniji W ...ooops L

Pa slicniji je Windowsu, zar nije MS iskoristio TCP stack od BSD-a? HA!
A i osnova NT-a je unix.

[Ovu poruku je menjao srki dana 16.05.2004. u 03:24 GMT]
[ srki @ 15.05.2004. 01:37 ] @
Citat:
dpop:
Da malo oladimo...i pogledamo nadam se dovoljno autoritativne podatke...
Most Reliable Hosting Providers during March

Pa da li ste videli sta tu pise?

Citat:
During March, Komplex, a leading German hosting company site went through the month without any failed requests. Apart from Komplex, which runs Linux, the Top 10 places were almost evenly split between FreeBSD and Windows, with five of the top 10 hosting company sites running FreeBSD, and four on Windows.


Znaci medju 10 najpouzdanijih je samo jedan linux. A obicno linuksovci kazu kako je linuks mnogo pouzdaniji od windosa. Ajde da su reklki BSD pa da razglabamo ali oni vole da se guraju tamo gde ih nema.
[ degojs @ 15.05.2004. 02:41 ] @
Citat:
Pa da li ste videli sta tu pise?


srki, pa bio je to legendarni Predrag Spasić koji postiže autogol u dresu Reala :)

Ako ćemo u isto vreme da gledamo server i desktop upotrebu nekog OS onda tek nema priče.

Nego pazite sad priče "FreeBSD sličniji Linuxu.." hehe (a još sad ispade BSD liči na Linux a ne obrnuto? :)
[ caboom @ 15.05.2004. 12:09 ] @
ma svi znaju da je c++, ipv6, tcp/ip stack nastao na linux-u (ne bih da otkrivam identitet osobe koja se ovako propisno nalupala)... ali generalno mi je super linux advocacy i kako ljudi za mesec dana prave progres od prve instalacije do modem-installation-guru-a.
[ XTeam @ 16.05.2004. 13:05 ] @
Off-line:
(ovo moram da pratim, baš da vidim na šta će da izađe)