[ stdlib.h @ 07.05.2004. 00:47 ] @
i zasto? osim retkih pojedinaca koji imaju "sopstveni" merchant account, pretpostavljam da vecina (medju kojima i ja) koristi 2checkout... povremeno se pojavi neka "nova zvezda" poput Ikobo-a, za koju se ubrzo ispostavi da je boolja... i sta ostaje?

2co sa ubedljivo najvecim procentima koje uzimaju, o supportu necu ni da pricam... doduse bili su sjajni pre nekoliko meseci, ali otkako je krenula hiperprodukcija, sve je to palo u vodu...

jel moguce da je to za nas jedini valjani izbor?
[ Vukan Karadžić @ 07.05.2004. 01:23 ] @
Ja sam 2co u startu otpisao, jos pre skoro 2 godine (na mnogo sam complaint-ova nailazio po forumima...). Koristim share-it zato sto mi odgovara fee policy, support je maltene perfektan, ... i jos puno detalja kojima pokusavaju da ti olaksaju posao ili povecaju prodaju i po kojima se vidi da im je zaista stalo do svakog klijenta. Od nedavno su u vlasnistvu Digital River-a.
Uskoro prelazim na MA, jer, da se ne lazemo, to je ipak daleko profesionalnije,ozbiljnije i dugorocnije resenje od bilo kog 3rd party processora.
[ stdlib.h @ 07.05.2004. 18:09 ] @
jel ovo taj commission fee koji ti odgovara? meni se cini previsokim, pogotovu ovaj model B.

Model A: USD/EUR* 2.95 + 5% of the product price
Model B: 14.9% of the product price with a minimum charge of USD/EUR* 2.50
[ Vukan Karadžić @ 07.05.2004. 19:38 ] @
Ja imam malo povoljnije uslove (poboljsani model A), ali bi mi i ovakav model A odgovarao. Meni. Ne mora da znaci da ce svakom odgovarati. Zavisi s kojim/kolikim cenama radis ...
[ Gojko Vujovic @ 07.05.2004. 19:43 ] @
Ok to ako tebi odgovara - samo mi smo razumeli da su znacajno povoljniji od 2CO.
[ stdlib.h @ 07.05.2004. 23:02 ] @
Topic sam postavio jer sam hteo da cujem iskustva svih vas koji koristite 3dr p. c.c.p., sto bi trebalo da ide k cilju da mi pomogne da izaberem "pravi" servis sa kojim bih radio ubuduce, sa ciframa o kojima cu ubrzo reci nesto vise... ne sumnjam da je sopstveni MA najbolje (najprofesionalnije/najjeftinije) resenje, ali meni licno je problem da otvorim tako nesto jer nisam vican tim economy stvarima, pogotovu ne sto se tice otvaranja MA-a kod banaka koje se fizicki nalaze u inostranstvu - jebiga, navikao sam da takve stvari sredjujem oci u oci, uz mogucnost da se na licu mesta informisem o svemu. Ne tako davno mi je ventura preporucio da otvorim racun u stranoj banci i to se izjalovilo, iz prostog razloga sto tako nesto ocigledno ne moze da se zavrsi "mejlom", uz cinjenicu da si duduk za te stvari, i da, cak i da ih (support) poslusas kada ti kazu da ih zvrcnes telefonom, opet ne znas sta sve treba da ih pitas i kakve sve instrukcije treba da ti daju, a da se na kraju ne ispalis odnosno da zavrsis posao kako treba. o jezickim barijerama da i ne govorim, pogotovu kada je u pitanju ta bankarska terminologija...

e sad, sto se tice 3rd party-ja... bas mi je tesko da poverujem da je 2co najbolje resenje... suma o kojoj ja pricam je $2000 mesecno i njihov commission fee na tu cifru bi ispao $110. Nije zanemarljivo, ali nije samo to u pitanju - uzmimo za poredjenje taj isti Ikobo - oni bi mi uzeli duplo manji procenat, istini za volju, zamrzli bi mi 50% kesa na 3 meseca za eventualni refund u poredjenju sa pristojnih 5% 2co-a, ali cak i preko toga mogu da predjem - zasto? jer bi mi poslali ATM karticu za koju ne bih placao $6 mesecno (vec bi bila besplatna), ne bih imao ATM/POS limit od $307 po transakciji (vec bi to bilo neograniceno) i za koju ne bih placao $3 po transakciji vec $1.5, sto ispada znatno bolje od 2co-a. Pitanje da li je bolji Visa ili MasterCard Electron je nebitno, za obe kartice ima automata/terminala kod nas. U svakom slucaju je ATM varijanta bolja od wire-a jer je brza, cak i u slucaju sa tih $1200-300 kod 2co-a (suma na kojoj je wire besplatan), procenti posrednicke i domace banke bi ispali veci u poredjenju sa procentom jedne ATM transakcije, sto opet ide u korist karticama. A ja ne znam ni jedan drugi servis koji ti posalje ATM karticu osim 2co-a i Ikoboa - verovatno prolazi i to otvaranje sopstvenih bankovnih/merchant racuna, gde ne sumnjam da mozes da dobijes karticu pride. Ne bih uopste razmisljao, kada bi taj isti Ikobo bio malo "stabilniji" servis u kojem ne bih morao da cekam 2 meseca da srede procesiranje Amexa i MasterCarda, koje trenutno ne radi, na neograniceno vreme i koje me, nazalost, "kaci", jer musterija sa kojom radim nema Visu, vec, (surprise, surprise) Amex & MC :(

A nekako iz principa mi se ne ide preko 2co-a, iako bih mogao njega da iskoristim kao privremeno resenje, makar ne uzeo ATM karticu i koristio wire... ne zelim da svaki dan menjam merchant account, slozicete se da je neefikasno, pored cinjenice da je neprofesionalno da svakih 15 dana trazim od coveka da me placa preko drugih sajtova... a da ga isforsiram da nabavi Visu, ne ide, logicno je da ja treba da se prilagodim.

Servis koji je Vukan predlozio mozda u tom custom slucaju koji on koristi i ispada povoljniji od 2co-a, iako je ovaj model A "tu negde", a model B... iskreno, nisam naisao ni na sta skuplje od toga, stvarno mi nije jasno ko je lud da im daje 14.9%...
[ stdlib.h @ 22.05.2004. 23:19 ] @
okej, ajmo ispocetka :)

posle par dana surfovanja naleteh na ePassporte, i setih se da sam vec pricao ovde o tom servisu sa nekim... a onda nadjoh http://www.elitesecurity.org/tema/43152 i clana Ivana Lazarevica :)

Ivane, jesi ziv? Ako jesi, imam par pitanja za tebe u vezi sa ovim servisom...

Ako jos neko koristi ePassporte, bilo bi fino da je javi na raport :D

pozdrav!
[ Ivan Lazarevic @ 23.05.2004. 15:12 ] @
Citat:
Ivane, jesi ziv? Ako jesi, imam par pitanja za tebe u vezi sa ovim servisom...

Kazi... Mozes da me kontaktiras i mailom...
[ stdlib.h @ 23.05.2004. 18:03 ] @
da znas da hocu :)