[ reljailic @ 07.05.2004. 20:57 ] @
tragam vec dosta dugo za fuji finepix s5000 foto aparatom ali da mu cena bude do 380€....da da, moze se naci za te pare, nasao sam ga ali je, na zalost prodat....MOLIM VAS ko prodaje, ili zna nekog da mi se javi!!!!!!!
[ Calibra 4WD @ 09.05.2004. 20:49 ] @
Imas PM
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.05.2004. 21:54 ] @
Ja sam ga isto ugledao pre par dana i jako mi se svideo. Onda sam u oglasima našao ljude koji valjaju aparate i rekli su mi da mu je cena 350€. Na moje više usputno pitanje šta misle o tom aparatu obe osobe su mi rekle manje-više istu stvar. Da taj aparat prodaje samo izgled i da je neki njegov prethodnik (model 400 i nešto..ne sećam se) imao mnogo bolje slike. S7000 je kao bolji (ali i skuplji). A na moje pitanje o 10x optičkom zumu, sam dobio odgovor da je u pitanju neki negativni zoom, tako da to u stvari ipak nije ono što bi laici pomislili (includin myself:)

Moj savet ti je da onda potražiš nešto drugo..ili barem da dobro pročešljaš net i pogledaš recenzije.

Počni od Steves-Digicams.com

Ja sam se posle njega opasno zagrejao za Sony F717, ali sam sada pročitao neke članke Kena Rockwella (kenrockwell.com) i skroz sam se demoralisao :)

Ovo ti sve pišem jer vidim da ne tražiš aparat samo da bi imao nešto da slikaš slave i ispraćaje :)
[ Calibra 4WD @ 16.05.2004. 17:34 ] @
Fuji S5000 je odlican aparat za te pare,ima sasvim OK objektiv i nije imao predhodnika,vec je krenuo na trziste kao model izmedju Fuji 3000 i S7000 koji su imali prethodnike S304 i s602.
Ti koji su ti pricali tu pricu,ocigledno nemaju pojma cim ne znaju najosnovnije stavri o aparatu.
SIGURNO najbolji allround ultrazum aparat na trzistu u klasi ispod 350evra.
Ima fenomenalan video mod,dosta je brz,malih dimenzija,slike odlicne jedino imaju malo vise kompresije sto je i najveca mana ovog aparata.Kvalitet izrade na nivou S7000.
Sve u svemu - Jako dobra kupovina
[ ssorca @ 17.05.2004. 00:04 ] @
Calibra je potpuno u pravu,a ono sto mene cudi je Voyagerovo razocarenje za Sony F717... Uporedivsi ga sa njegovim prethodnikom F707,onda vidis i da nije napredovao,medjutim sledeci model F828 je itekako dobar aparat.
Razlika u ceni nije samo zbog imena,ali S5000 vredi uzeti - pogotovo sto se ne bavis profesionalno fotografijom...
[ nemanjas @ 17.05.2004. 10:05 ] @
Fuji generalno ima jedan problem koji meni prilično smeta. Kompresija slika mu je voma jaka i na nju se ne može uticati. Vidi se razlika kad se fotografije razviju o odnosu na druge proizvođače (odnosno je ja vidim). Ako to nije problem, mislim da nema fotoaprata koji može da konkuriše po ceni/kvalitet Fuji-ju.
[ gvozden @ 18.05.2004. 01:17 ] @
Ja sam pazario prosli mesec S 5000 i sasvim sam zadovoljan. Za te pare sta bi vishe !? Sto kaze calibra , bas je allround. Ima malo vishe shuma , ali to je kad ne pazis kako radis.Skini ga sa nekim noise remov. softwerom ako je bash primetan. Ako ti smeta eksp od samo 2 sec ili otvor od samo 2.8 , e onda jos 300 e pa kupuj bolje. Al zaboravi frendly slike toje sprava za posao i samo to. J ga koristim za pripremu .Uz dobru rasvetu mozes sasvim ok slike da odradish.
Meni je jedina mana white balance- nema manuelnog moda , pa ponekad moram da malo korigujem fotke. E ,da . Baterije ! Bash traju oko 200 do 400 snimaka!! + AA - pune se. Na proshlom aparatu (sony) ,i riknula baterija i cekao sam dva meseca na nju + trajala je 3 x manje od ovih.
Makro je sasvim ok.
Manje vishe sto ima taj SLR look , ako ti je to bitno ,pa svi padnu u nesvest, kako je strava,slatka,luda...
Za 400e aparat ,punjac ,baterije,dodatna kartica-ce, god garancije + 2500 din.LOWEPRO torba u refotu i bog da te vidi .
Oko 60-80 evra/kom. su dodaci (wide i tele)
[ Zdenikus @ 18.05.2004. 12:13 ] @
Negde sam pročitao da je kod ovog digitalca pri pravljenju makro snimaka potreban i stativ jer s5000 nema ugradjen sistem za stabilizaciju slike pa me zanima dali neko zna nešto u vezi toga, takodje me zanimaju i noćni snimci jer aparat mi je potreban za snimanje snimaka u prirodi t.j prirode a često slikamo u noćnim uslovima...

Ja se odlučujem izmedju canona a80 i fuji finepix s5000 i još se uvek nisam odlučio pa me zanima vaše mišljenje ..

Hvala unapred.....

...a možda ima i nešto bolje u ovoj cenovnoj klasi...
[ gvozden @ 18.05.2004. 13:39 ] @
Pa u pricipu ne treba ti stativ ,ali uvek je bolje raditi sa stativa bez obzira koji je aparat u pitanju. Ja ne koristim stativ za macro ,osim ako bas hocu isti ugao na svim fotkama.Sasvim dobro radi bez stativa.Zoom je jak i tu je maltene obavezan.Vidi jos neke aparate sa dobrim macro karakteristikama. nisam radio sa A 80 , mnogi ga hvale. Ne znam probaj prvo.
Ja sam ipak bio za S 5000.(nije novac bio u pitanju!) Nocne odradi ok , ali kao sto sam naveo ekspozicija je 2 sek (max)- mozda tebi treba vishe!? Ali i sa dve imam dobre slike ( s obzirom na tip i ceny aparata !!)
[ Zdenikus @ 23.05.2004. 13:16 ] @
Hvala gvozdene..
Uglavnom ovo će mi biti prvi digitalni aparat pa mi baš i nisu jasne sve te karakteristike, bavim se ribolovom i zbog toga mi je potrebno za snimanje u prirodi i noćne fotografije koje mogu da se upotrebe napr. u časopisima...
kad bi mogao da probam ili kad bi imao neko ali još uvek je teško naći nekog koji poseduje digitalce a da to bude baš model koji meni treba pa zato sam i pitao u vezi cannon A80 i Fuji s5000....
tražio sam po nekoliko sajtova i uglavnom cannon a80 vodi na svim ocenjivanjima za neke sitne razlike a meni se mnogo svidja zom od 10x pa zbog toga i vučem više na fuji s5000...
možda ako neko ima neki od ovih digitalaca može da mi pošalje sliku koju je slikao?

[email protected]
[ Calibra 4WD @ 23.05.2004. 17:39 ] @
Svaki ozbiljniji prodavac ce ti dozvoliti da probas oba aparata na licu mesta,pa da se odlucis ako si dovoljno iskusan da mozes za 15-20min da isprobas sve sto zelis