[ NS Tiger @ 08.05.2004. 19:27 ] @
Šta znače zelena i narandžasta dioda na mrežnoj karti? Meni stalno svetle (bez treperenja) obe. U pitanju je integrisana, na nForce2 ploči, probano na dva komada ploče.
Da li je moguće da je problem sa kablom? (Sa jednog kompjutera ne mogu da šaljem fajlove na drugi, a sa drugog mogu na prvi. Sa oba mogu da preuzimam. Povremeno ne mogu da sa prvog pošaljem poruku na drugi, sa drugog uvek ide na prvi)
[ Gojko Vujovic @ 09.05.2004. 18:13 ] @
Ja mislim da može svašta da znači i da za tačno značenje treba pogledati uputstvo od kartice ili ploče u ovom slučaju pošto je integrisana.
[ XOR @ 09.05.2004. 22:46 ] @
EHLo,

Kad treperi ili radi zelena dioda to znaci da je sve u redu tj, da traffic normalno izlazi i ulazi kroz mreznu kartu.

narancasta dioda oznacava kolizije na mrezi, tj. kad se paketi sudaraju zbog nekog razloga....
[ AleksandarS @ 10.05.2004. 08:40 ] @
Hehehhee... :)

Pa pazi, obicno je ovako:
- jedna UVEK svetli sve vreme i ona oznacava postojanje LINK-a
- jedna bi TREBALO da treperi sve vreme i ona oznacava prenos podataka

Ukoliko ti obe svetele sve vreme, onda bi to bilo pomalo cudno. Medjutim, s obzirom da je integrisana u pitanju, onda bi to mozda i trebalo tako...

Sto se tice tvojih problema za slanje i primanje podataka sa kompa na komp:
- Proveri Client for Microsoft Networks &
- File and Printer Sharing
Oba moraju da budu instalirana i tzv enabled.

Ako nije to, onda:
- Proveri da li su ti mrezni kablovi dobro krimpovani. Ako nisu moguce je da imas mali prekid koji ti se javlja sa vremena na vreme usled pomeranja kabla.
- Takodje je moguce da u samom kablu imas mali prekid pa bi bilo super da kompove probas na drugom kablu...
[ Chaser @ 14.05.2004. 13:40 ] @
e a možda znači i da je zelena za 100Mbit-nu mrežu, dok narandžasta za 10Mbit-nu?