[ filipc @ 09.05.2004. 20:05 ] @
Evo najzad i tutorijal kako konvertovati DVD u DivX!
Od programa ce vam biti potrebno :
1.EasyDivX samo ovaj program i nista vise :) . (ima oko 2mb i on je freeware)
-------------------------------------------------------------------
1.Ubacite film (DVD) u vasem DVD-rom-u.
2.Udjite u EasyDivX , kliknite na dugme "refresh" i na levoj strani ce se pojaviti lista fajlova sa cd-a , i trebalo bi da se sami prebace na desnoj str. (ne svi) ,ako se ne prebace vi ih prebacite (ali ne sve vec one koji cine delove filma).
3.Kad to uradite odite na jezicak "step2". Tu ce se na "video" pojaviti duzina filma , a na "audio" vi izaberite zvuk (stereo ili ac3).
3.Na "step3" ne treba nista da se radi.Na "step4" "number of cd-s" najbolje je da izaberete "full resolution 843mb" ili "double cd " na 2 cd-a , ili naravno single cd.
4.Na "step5" izaberete codec i video system (pal or ntsc).
5."step6" nista na "step7" output folder" i kliknite ne "Go for it"

To je sve ! Prosto zar ne?
Uz pomoc jednog programa i ovog tutora mozete konvertovati DVD to DivX na najlaksi moguci nacin!
Uzivajte :)

Sva pitanja i nejasnoce javite mi na PP.


Hvala na razumevanju!

Pozdrav.
[ babarogatajna @ 25.10.2005. 22:27 ] @
sve sam odredio kako si objasnio(uspesno), samo si izostavio da objasnis kako da dodjem do subtitlova kad EasyDivX odradi svoj posao, imam ton imam sliku ali nemam prevod. Molim te pomazi!!!!
[ hornjak @ 05.12.2005. 08:25 ] @
subrip!!!
[ renata2003 @ 27.12.2005. 12:08 ] @
sve je zavrsilo al zvuka nema. Dali trebam instalirati posebno neki audio kodek ili....
[ dejan_su @ 27.12.2005. 20:16 ] @
Isti slucaj i kod mene, odlicna slika ali nema zvuka. U cemu je stvar??
[ Miroslav Strugarevic @ 27.12.2005. 23:48 ] @
Meni je EasyDivX isto pravio takve probleme, tako da preporučujem prelazak na AutoGK. Odlično radi svoj posao.
[ pctel @ 28.12.2005. 00:25 ] @
@Miroslav Strugarevic
Meni uopste nece da radi AutoGK. Da nema neki problem sa 64-bitnim procesorom?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 28.12.2005. 03:13 ] @
Ma nije do 64-bitnog procesora, jer AutoGK ne postoji u verziji za XP 64, zasad. Verovatno je nešto drugo posredi, postavi pitanje u AutoGK podforumu foruma Doom9: http://forum.doom9.org/forumdisplay.php?f=28
[ Miroslav Strugarevic @ 28.12.2005. 14:34 ] @
pctel: Hmm... Meni radi odlično.. Ne znam, kakvu grešku dobijaš ili šta već?
[ Stele @ 31.12.2005. 13:40 ] @
Skinuo sam sa neta pomenuti EasyDivX, instalirao ga postupio sam po gornjem tutorialu ali cini mi se da je ovo konvertovanje ide previse sporo.....
Masina koju imam je sasvim solidna (procesor AMD sempron 2500+, 512 MB RAM-a).ali bez obzira cini mi se da radi isuvise sporo

Koliko otprilike treba da traje konverzija jednog prosecnog filma od 100 min ?
[ ilijev @ 01.01.2006. 12:11 ] @
1. imam isti problem sa zvukom. nemam tona u zavrsnom fajlu. verovatno treba da se odabere kanal koji treba da preuzme sa dvd-a, 80,81,82,83...
2. 100min film iz dvd u divx mi je uradio za fantasticnih 2h i 5` sto je super. Ni jedan do sada program mi nije radio tom brzinom, ali ga je uradio bez tona!!!
[ SBSL @ 19.02.2006. 17:00 ] @
I sta je bilo ljudi.. Jer neko resio prob. sa zvukom!?
[ tomicko @ 20.02.2006. 15:42 ] @
Imas li sta instalirano za AC3 ?
[ tordajav @ 22.02.2006. 21:06 ] @
Ljudi !!! Pa zna li neko za resenje u EasyDivix-u sa zvukom ???
Slika na izlaznom fajlu je EXTRA, svaka mu cast!
STA JE SA ZVUKOM?
[ Rosemary @ 02.03.2006. 12:04 ] @
Takodje imam problem sa zvukom , izbaci zavrsni file velicine 375MB(podesio sam da bude 700mb) ali bez zvuka , imam instaliran AC3 codec , i nekapiram u cemu je problem ...
[ Shon3i @ 02.03.2006. 15:34 ] @
Ma batalite te zabagovane programe i uzmite lepo AutoGordianKnot (AutoGK)
Lepo radi i sa XviD 1.1 i DivX 6.1.1. Daje precizne fajlove i dobar kvalitet. Evo linka za AutoGK 2.26 www.autogk.net zatim malog patcha da bi mogao da radi sa DivX 6.1.1 codecom http://www.divx-digest.com/software/autogk.html. Ovaj fajl raspakujte i kopirajte u windows\system32 preko postojeceg naravno prvo instalirajte DivX 6.1.1 codec http://download.divx.com/divx/DivXPlay.exe i link za XviD 1.1.0 http://www.koepi.org/XviD-1.1.0-30122005.exe. Ja licno preporucujem da radite u XviD zato sto je bolji od DivX. Ali kako se kome svidja



[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 04.03.2006. u 00:57 GMT+1]
[ Nikola_BGD @ 11.11.2006. 23:01 ] @
A jel moze AutoGK da konvertuje ntsc -> pal ?

Ovo me zanima posto iam neke ntsc divxe koji mi se u dvd plejeru na tv-u pustaju sa skroz is3povanim bojama
[ mstojan @ 29.11.2006. 21:44 ] @
Jedan od najboljih programa za konvertiranje DVD to DivX je po mom mišljenju program: "Sothink DVD Ripper v1.2"! Brži je od AutoGordianKnota a daje isti kvalitet DivX filma, ako ne i malo bolji, jer prilikom instalacije instalira svoj XVID kodek u kojem je moguće nastaviti automatsku dužinu konačnog DivX filma ili po svojoj želji (700MB..). Također može da lijepi automatsko na film SubTitle u vrlo jasnoj kvaliteti!!
Također je dobar program i "FairUse Wizard v2.5" ali radi samo direktno iz DVD-ja. Sa HDD diska uzima film samo ako je film u "ISO" formatu preko Alcohol 120 iliveć nekog drugog virtualnog programa.
Lep pozdrav i mnogo uspeha!
[ zex_rad @ 13.12.2006. 09:13 ] @
Moja preporuka za ripovanje DVD je svakako Fair Use, odlično radi!
Najviše mi se sviđa to što možeš da napravis par image-a DVD-a sa npr Alc12%, i zadaš mu da procesuje sve i da isključi komp kad završi.
[ somicom @ 24.01.2007. 10:05 ] @
Ja koristim SUPER DVD RIPPER,
radi extra, brz je, ima jednostavnu opciju titlova, dozvoljava prolaz 2X, poseduje u instalaciji XVID,
ZADOVOLJAN SAM.
[ tordajav @ 25.01.2007. 23:47 ] @
Ja sam sa AutoGK zadovoljan... mada vredi probati sve... Jos nisam skinuo novu 2.40 verziju AutoGK, ali cu uskoro...
[ Vladan Radovanovic @ 26.01.2007. 19:06 ] @
dali on mislim na AutoGK ,,vuce,, i prevod sa dvd?

[Ovu poruku je menjao SREBRNI LETAC dana 26.01.2007. u 20:22 GMT+1]
[ tordajav @ 26.01.2007. 21:04 ] @
Naravno!
[ NICS @ 04.02.2007. 18:09 ] @
Problem su kodeci svaki program ih ima u proseku 3549685 i dve cetvrtine, sto jednostavno kad moze komplikovano i tu je glavni problem. Jedan da valjja a ne ovako. Jedan za zvuk jedan za sliku i gotovo problem resen
[ NICS @ 04.02.2007. 18:12 ] @
Adje molim te objasni tvoj citat :"prolaz 2X" sta to znaci? Cuo sam i ja da je dobar samo..... sta je to
[ Cassie_st @ 25.06.2007. 23:29 ] @
Odlucila sam i ja postati, te po meni najbolji i najbrzi je 'Magic DVD Ripper', ima mogucnost izbora bilo kojeg instaliranog video/audio codeka, odredjivanje duzine DivX-a, odabiranje formata slike, frejm rejta, a u funkciji toga izbor video/audio bit rejta, prevlacenje prijevoda, da li se ripuje sa DVD-a ili sa harda, ...

Brzina konvertovanja (ripovanja) je cc. 1:1 sa duzinom filma na DVD-u za 700MB DivX sa titlom i 96/128 kbps MP3 audio.

Komp koji imam i nije neka jaka masina:
AMD ATHLON XP 2400+ 2GHz ASROCK K7VT2 DDR400 1280MB HDD 360GB...

Pozdrav
[ BrickTop1984 @ 13.09.2007. 13:57 ] @
Upravo sam završio konvertiranje jednog DVD filma u XvId i kad je sve završilo zvuk i slika mi nisu dobro sinkronizirani.

Koristim program Gordian Knot
[ tordajav @ 13.09.2007. 14:13 ] @
BrickTop1984, da li koristiš Auto Gordian Knot ili Gordian Knot?
AutoGK je mnogo jednostavniji za podešavanje (ne znam koliko se razumeš u to podešavanje). Nisam ni ja neki sad znalac, ali sam probao oba i ja sam za AutoGK... Ako je u pitanju baš sinhronizacija kao što navodiš, onda je moguće da problem i nije do samog Gordian Knot-a, već ko zna do čega, jer je on poprilično stabilan.
[ Lazy_boy @ 05.11.2007. 19:58 ] @
Easy Divx najbolje receno neradi ili buguje ili kompresuje ali bez zvuka u svakom slucaju neradi svoj posao.

AutoGK bombonica radi samo tako, hvala ljudi za preporuku najbolji je obavlja posao fantasticno, nemora uopste ad se lomi glava odlicno uradjen jedino jos da uzmem bolju masinu jer radi u proseku nekih 4 do 5 sati
[ sooxy @ 31.12.2007. 01:18 ] @
Ljudi probao sam mnogo softa za ripovanje ali je jedino AutoGK radi bez problema
Sve sto je potrebno se zavrsi u par koraka jeste da mozda nest duze traje ripovanje alivrijedi
[ zzmakii @ 02.02.2008. 14:28 ] @
Koji je najbrži DVD ripper (DVD -> DivX ili XviD) ?

Kvaliteta pretvorbe nije toliko važna (neka bude barem zadovoljavajuća), bitno je da je program (vrlo) brz, te da omogućuje izbor jezika zvuka pri višejezičnim DVD, i izbor podnapisa pri DVD s podnapisima u više jezika.

Ima li tko savjet ?
[ Cileinteractiv @ 04.02.2008. 16:20 ] @
Ne moraš mnogo razmišljati probaj već pomenuti Auto Gordian knot.
[ zzmakii @ 05.02.2008. 22:03 ] @
Auto Gordian Knot : nisam zadovoljan, još uvijek mi je presporo.

Zna li netko za nešto brže ?
[ WuTang @ 05.02.2008. 22:09 ] @
dr.divx ali uslov je da imas instaliran divx codec!!
[ SBSL @ 12.02.2008. 11:40 ] @
I moj glas za sothink dvd ripper... Nikakvih problema do sada nisam imao! Slika, zvuk, mogucnost odabira kvaliteta, rezolucije, bas sve sto mi treba... sa titlom ne pravi problema itd itd...
e sad jedino sto jos nisam provalio kako da radim sa dvd filmovima koji imaju meni... ne znam koje fajlove da odaberem da mi skine samo film sa npr. Srpskim jezikom kao titl... ali cu to pokusati da odradim iz DVD Shrinka pa cu sa harda da konvertujem, tako sam prvobitno i planirao posto mi prostor na hardu nije ogranicen ali mi je vreme drzanja tih dvd filmova ograniceno...
i da... vreme rada nije bas na nivou kakvom sam zeleo, treba mu malo vise od 2 sata da odradi jedan film, ali dobro ne zurim nigde, polako ali sigurno...

[Ovu poruku je menjao SBSL dana 12.02.2008. u 13:32 GMT+1]
[ kristi1 @ 18.05.2008. 07:40 ] @
PocketDivXEncoder 0.3.96 probajte ovaj program i batalicete sve prethodne. Program je free ne zahteva instalaciju i na prosecnoj masini odradi film za oko 1 sat (vise, manje). Program jednostavno ripuje tako sto se obelezi prvi najveci fajl i on svuce sve u jedan. Inace, poseduje i mogucnost lepljenja titla direktno na film i promenu rezolucije izlaznog fajla. Moze da sece delove filma, uostalom isprobajte program. Jedina mana je to sto nije bas najprecizniji kod odredjivanja izlaznog fajla, recimo ako mu zadas 700 mb on ga odradi na 680 - 690 mb, ali meni to ne smeta.
[ Paramecijum @ 24.12.2008. 02:18 ] @
Ovaj PocketDivXEncoder radi dobro osim što ima jednu manu... rezultat je slabijeg kontrasta i vidno smanjenog intenziteta boja što me baš iritira. Inače, sve ostalo je dobro... normalizuje zvuk (ako se uključi opcija), a rezultat je čak bolji od ulaznog fajla, kao da smiruje treperenje i druge nejasnoće... probao sam sve moguće opcije i maksimalni kvalitet i uvek postoji ta kao mala ispranost rezultata.
[ gogi100 @ 09.12.2009. 23:11 ] @
ja imam problem prilikom koriscenja auto gordian knota 2.55. Naime hocu dvd da prebacim u avi. moj dvd ima vise .ifo fajlova. na prethodnim koje sam konvertovao bio je samo jedan VTS_01_0.IFO i on sadrzi sve .vob fajlove. njega ucitam i sve radi. kako ucitati vise .ifo fajlova u auto gordian kont da bih mogao da izvrsim konverziju?
hvala
[ Stranger2 @ 13.12.2009. 12:51 ] @
Citat:
kako ucitati vise .ifo fajlova

Jedan IFO fajl se odnosi na jedan film. Dakle ne moze i nema potrebe otvarati vise IFO fajlova odjednom. Treba samo da odaberes pravi. Prepoznaces ga po tome sto ima isti broj u nazivu kao najkrupniji VOB fajlovi.


[ calexx @ 13.12.2009. 16:11 ] @
Slabo se bavim ovim, šta se dešava kad probaš da otvoriš VIDEO_TS.IFO?
[ gogi100 @ 14.12.2009. 16:30 ] @
ja imam pravljeni dvd gde su ifo fajlovi svi iste velicine. otkud znam koji je pravi? ok je kad je jedan veci od ostalih,ali kad su jednaki?
[ Stranger2 @ 15.12.2009. 23:01 ] @
Citat:
Slabo se bavim ovim, šta se dešava kad probaš da otvoriš VIDEO_TS.IFO?

IFO fajl je specifican za DVD video. On sadrzi informacije o tome kako pustati video sadrzaje, kako da funkcionisu meniji, posise chaptera i tako to. A video i audio i subtitlovi se nalaze u VOB fajlovima. Kada pustas u obicnomplejeru onda mozes pustati samo VOB-ove svaki za sebe. A kada pustas u DVD playeru onda mozes i i IFO fajl d a otvoris. DVD Player procita uputstva iz IFO fajla i onda pusti odgovarajuci VOB fajl.
VIDEO_TS.IFo je glavni fajl na DVD-u i on sadrzi pocetna uputstva kako da se zapocne pustanje nekog DVD-a. kada njega otvoris u DVD playeru onda si prakticno pustio DVD onako kako je zamisljeno da radi.

Citat:
ja imam pravljeni dvd gde su ifo fajlovi svi iste velicine. otkud znam koji je pravi? ok je kad je jedan veci od ostalih,ali kad su jednaki?

Reakao sam da ima isti broj u nazivu kao najkrupniji VOB fajlovi.
znaci, gledaj velicinu VOB fajlova i kada vidis koji je najveci onda pogledaj koji IFO fajl ima slican takav naziv. na primer fajl VTS_02_0.IFO je pracen sa VTS_02_1.IFO , VTS_02_2.IFO , VTS_02_3.IFO

Vidis da se oznaka "VTS_02" ponavlja i kod IFO fajla i kod pratecih VOB fajlova. Po tome prepoznajes da je u njima jedan film.