[ zeljkoserb @ 09.05.2004. 22:21 ] @
Imam ASUS TV FM karticu sa dodatnim softverom. Medjutim imam par problema:
1. Kad ukljucim preko USB infra red port za prijem signala za daljinski upravljac tastatura mi ne radi, tacnije XP mi instalira neku nepostojecu HID tastaturu kao primarnu a postojecu mi automatski definise kao sekundarnu tako da mi ne radi postojeca. Kad iskljucim port sve ja u redu ali onda nemam daljinski! Kako da resim ovaj problem? Kad je removnem on mi je XP automatski opet instalira kao primarnu i tako u krug. Neka mi neko hitno pomogne da resim ovo?
2. Opcija TELETEX koja postoji u softveru ne radi mi sa originalnim softverom. Kako da pokrenem TELETEX. Na zvanicnom sajtu ASUSA nema nista o tome.
3. Kako da brisem automatsko nadjene kanale? Nisam nasao mogucnost da brisem TV kanale koje mi je nasao opcijom Autoscan. Ispada da ne mogu nista da izbacim, a on mi je nasao puno duplih kanala!
Ako ima nekog ko zna sta da cinim neka mi hitno javi. moze i SMS na 064/6122881. Molim za pomoc! Zeljko. HELP! HELP! HELP!
[ lazemi @ 10.05.2004. 18:21 ] @
Uz moje Asusove TV/FM kartice 7134 PAL dobio sam u paketu i softver PowerVCR od CyberLink koi resava tvoj problem oko izbora kanala kojih hoces da gledas a kojih neces. Zapravo po izvrsenog Autoscan daje ti listu pronadzenih kanala i mozes tamo da cekiras ili otcekiras zeljene kanale. Isti ovaj program koristim za Teletext i dobro radi.
Oko problema sa tastature ti nemogu pomoci jer taj problem za mene je nepoznat.
Pozdrav!
[ zeljkoserb @ 11.05.2004. 19:33 ] @
Citat:
lazemi:
Uz moje Asusove TV/FM kartice 7134 PAL dobio sam u paketu i softver PowerVCR od CyberLink koi resava tvoj problem oko izbora kanala kojih hoces da gledas a kojih neces. Zapravo po izvrsenog Autoscan daje ti listu pronadzenih kanala i mozes tamo da cekiras ili otcekiras zeljene kanale. Isti ovaj program koristim za Teletext i dobro radi.
Oko problema sa tastature ti nemogu pomoci jer taj problem za mene je nepoznat.
Pozdrav!

Problem sa tastaturom sam resio. I ja sam dobio softver Cyberlinka ali tamo imam samo POWER DIRECTOR PRO ali NE i POWER VCR! Taj prvi sluzi za video obradu, pa mi javite gde mogu da nadjem POWER VCR? To bi resilo sve muke kako kaze lazemi. Postoji li drugi program za TV osim HOME THEATER? Neka mi javi neko ako zna nesto o tome. Lazemi, koja je tvoja ASUS revizija? Hvala na pomoci!
[ Dylan Dog @ 12.05.2004. 06:17 ] @
Gde ja mogu da nabavim taj powerVcr?
[ Burgos @ 12.05.2004. 09:34 ] @
Trazi od prodavca disk sa njima. Uz svaku Asus TVFM OBAVEZNO se dobija paket sa 5 diskova.
[ NLO @ 12.05.2004. 10:15 ] @
..i tih 5 diskova dobro dodju kao podmetaci.. :) dscaler, girder i axife fm
[ Dylan Dog @ 12.05.2004. 12:09 ] @
Ja sam dobio 3 cd.Jedan je asus home theater drugi drajveri za tv fm card a treći power director od cyber linka.Nema nigde power vcr.
[ lazemi @ 12.05.2004. 18:08 ] @
Ides na ovaj sajt za informacije www.gocyberlink.com i u Products izaberes CyberLink Power VCR 2.
Potrazi na Kazaa.
Program je po meni veoma dobar ali ima jednu manu radi samo sa DirectX 8.0 ili 9.0, dok sa DirectX 9.0a i 9.0b - nece, a ne znam i ja sam zasto i bas mi to prestavlja problem jer mi ovaj noviji potreban za Nero Vision Express. Kako da resim pa taj problem?
[ zaricm @ 13.05.2004. 13:00 ] @
i ja sam dobio uz asusa samo tri diska
i bas mi nije jasno kakva je to prevara na pakovom sajtu pise da
se dobija 5 komada (uzgred receno kartica je stigla iz pakoma)
asusov software je tesko s*****..
bas sramota...
skinuo sam sa njihovog sajta neki asus EzVCR ali i on kao da je pravljen pre
15 godina..
trenutno sam u potrazi za power vcr-om\
toliko
[ rstefan @ 14.11.2004. 22:17 ] @
Samo da napomenem da nije rec o power VCR vec o Digital VCR koji se moze naci na svakom driver cd-u ASUS-ovih GRAFICKIH kartica
[ BijeljinaWap @ 15.11.2004. 10:53 ] @
Postoje dvije verzije ove kartice jedna sa 5 cd-ova a druga sa 3! Ova sa 3 cd-a je malo novija (ima ljepsi daljinac, malo drugaciji izgled kartice itd.) koliko sam primjetio, jer je i ja imam :)
[ michea @ 10.05.2005. 23:56 ] @
Brate, pomozi mi, naravno ako ima pomoci za moj problem... Kupio sam asusovu tv fm karticu medjutim:
1. Ne mogu nikako da ukljucim teleteks
2. nemogu nikako da izbrisem kanale(kada ih automatski pronadje) i nemogu da ih postavim po rednom broju onako kako ja zelim
3. imam i problema sa zvukom: U pocetku nisam imao zvuk uopste medjutim kada sam direktno karticu povezao sa muzickom(kablom koji sam dobio u paketu sa tv karticom) proradilo ja ALI SAMO NA JEDNOM ZVUCNIKU, dakle drugi neradi.Menjao sam sve kodeke koje sam mogo da nadjem ali uzaludno...kad god bi startovao tv karticu bilo bi mono!

Molim te pomozi mi.. ili bilo ko neka mi pomogne ako zna kako da resim problem

kartica je novija, kupio sam je pre nekih 3 meseca u pakom... uz karticu su mi isporucena i 4 cd-a!

MODEL moje kartice (ako nesto znaci) je: ASUS tv fm card/lp/p(w/i rc)/a

pozdrav
[ zeljkoserb @ 11.05.2005. 01:12 ] @
[ Gandalf05 @ 29.08.2005. 14:03 ] @
KOd mene je isto asus tv fm ,u chrisu na autoscan nadje sve programe ali bez boje,pronbao sam i sa intervideom,atv 2000,,d scalerom ali ostaje c/b. takodje mi chris tv ponekad prijavljuje "acces vioaltion at adresss 0x0000000,do you want to continue using chris tv yes il no" sta god pritisnuo ni napreijed ni nazad.Helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
[ Acika @ 29.08.2005. 14:12 ] @
I ja ima tu asusovu tv fm karticu, ali nemam tih 5 diskova, vec samo 3. Inace meni radi sve ok! Ja softver koji sam dobio koristim samo za snimanje sa tv kartice, inace za gledanje i teletext koristim program DScaler (besplatan je), znaci potrazi malo po googlu i skini ga (ne verujem da ima vise od 2 mb), koji je fenomenalan, nadje ti sve programe na autoskan, a ti onda mozes da im das imena, poredjas ih po rasporedu kako ti hoces, ima i opcija za snimanje ali to jos uvek nisam provalio, a za testaturu pokusaj da reinstaliras drajvere ponovo! mnogo dobar program!
[ pixell @ 29.08.2005. 19:42 ] @
Asusove kartice koje se mogu naci kod nas u poslednjih pola godine su shit. Imaju na sebi ditalni tjuner koji je takodje shit. Daljinac je kao kreditna kartica i on je shit. Stare dve verzije su bile mnogo bolje (crno-zelena i zuto-zelena kutija, dobar daljinac, strava software). Ochigledno imash novu verziju. Teletext ce ti raditi ako postavish regional setings u okviru Home Teatra na TURSKI!!! PAL B-G i samo tako! Moja preporuka je da skinesh neki od univerzalnih programa (Chris TV 4.5) a, kao shto neko reche diskove koje si dobio koristi kao podmetache za kafu.
Proveri da li si u podeshavanjima stavio za zvuk source na AUX ili CD Audio, mozda to pravi problem kod zvuka.
[ Acika @ 29.08.2005. 20:03 ] @
Ja sam probao Chris tv i uopste mi se ne svidja (a treba mu i licenca), a DScaler je besplatan i dobija se pregrst opcija!

Pixell, ti si u pravu za ove novije kartice! Hometeatar jeste da nije neki program, mada meni za presnimavanje vhs kaseta sluzi odlicno, i ne zauzima mnogo mesta kad se snima, 1.15 minuta zauzme negde oko 4 gb, to onda sa DrDivx prebacim u divx i super.

A za gledanje opet kazem DScaler ZAKON!

Probajte pa cete videti!

Pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
[ Acika @ 10.09.2005. 17:56 ] @
Zna li neko kako da u home video teathru podesim da snima neograniceno bar 2 sata (jer mi za sada ogranicava na 1 sat i nepunih 14 minuta ili nepunih 4 gb)? Posto cesto snimam emisije i filmove sa tv-a, i kako to sve uglavnom traje vise od 1 sata, kako da podesim da snima bar 2 sata bez prestanka (ili 8gb)???
[ pixell @ 10.09.2005. 21:35 ] @
Verovatno ti je hard formatiran na FAT32. Rokni NTFS i sistem ce ti omoguciti da snimash preko 2 sata.
[ Acika @ 10.09.2005. 22:29 ] @
Ma brate meni je sistem vec na ntfs fajl sistem, nego mene interesuje da li mogu negde u vindovsu da skinem to ogranicenje?
[ brancco @ 11.09.2005. 01:35 ] @
Nadji na netu program iuvcr.On sluzi za snimanje i veruj mi to odlicno radi.Nema ogranicenja, samo zavisi od prostora na hardu.Jos sto je bitnije snima odmah u avi formatu, a ton moze da bude i mp3.Nije veliki, mislim da je negde oko 1mb.Probaj!!!
[ Acika @ 11.09.2005. 09:36 ] @
Ok probacu, hvala!
[ ajvanus @ 04.10.2005. 11:28 ] @
Imam resenje za tvoje probleme, kupi drugu karticu..
Salim se zanima sam se na toj kartici po pitanju TELETEXA i nasao sam resenje na tri od tri kartice.
Probaj da u setovanju stavis zemlju Sloveniju i trebalo bi da radi i kod tebe....

Pozdrav
[ nikstup @ 15.11.2005. 07:22 ] @
Kako sam promijenio maticnu imam zvuk samo na jednom zvucniku, podesio sam aux u fly2000 i utaknuo kablic gdje treba i opet nista. Na starom racunaru sve je radilo kako treba. Sa svakim softverom je isto (radi samo 1 zvucnik)
[ srdjanm3 @ 15.11.2005. 17:13 ] @
Da li neko mozda zna zbog cega nece da mi radi dugme za pojacavanje na daljinskom? takodje ne rade ni tasteri 1,2,3 dok svi ostali rade? Pre neki dan sam uzeo karticu leadtek 2000xp expert tako da je sve novo, a ovi tasteri uopste ne reaguju. Da li su mozda u pitanju drajveri ili sta?
[ lazemi @ 15.11.2005. 22:59 ] @
Pretpostavljam da nemas zasebnu zvucnu karticu pa zato ti ne radi podesavanje zvuka preko daljinca ili tastera.
[ srdjanm3 @ 17.11.2005. 00:07 ] @
Daljinski sam zamenuo u radnji za drugi (isti takav) i sada sve radi. Ovo za pojacavanje jeste zbog toga sto nemam posebnu zvucnu karticu (hvala). Ali imam jos jedan problem. Ne znam zbog cega desava se povremeno da mi se signal izgubi skroz iz nepoznatih razloga? Recimo slusam radio 5 sati, ili pola sata (nema pravila) i onda odjednom kao da se signal na kratko prekine par puta zaredom i onda nestane skroz? Da li neko zna u cemu je problem? Da li je u pitanju taj FM tjuner ili kompletna kartica? Nekada se to desava i sa slikom. Signal se posle par minuta vrati sam od sebe.
Kartica je LEADTEK TV 2000XP EXPERT,prikljucena je na kablovsku. Drajvere sam updateovo.

[Ovu poruku je menjao srdjanm3 dana 17.11.2005. u 01:10 GMT+1]
[ totomoto @ 09.12.2005. 23:33 ] @
Svim vlasnicima ASUS TV/FM preporučujem da probaju Fly TV (ima i podršku za FM) ili Intervideo WinDVD Recorder. Ja koristim ovaj drugi jer ima najbolji kvalitet snimka, mada Fly TV mnogo manje opterećuje mašinu i mnogo je brži.

[Ovu poruku je menjao totomoto dana 10.12.2005. u 00:36 GMT+1]
[ jevta82 @ 23.12.2005. 20:42 ] @
Imam asus TV/FM karticu. Sve radi dobro osim radia. Nemogu cak ni da ga ukljucim. Pomagajte
[ srdjanm3 @ 28.12.2005. 13:06 ] @
Imam leadtekovu karticu expert 2000 i zanima me da li neko zna gde se nalazi (jos bolje kako se zove) fajl koji sadrzi informaciju o listi kanala koje sam jednom memorisao,da u slucaju reinstalacije sistema ne moram ponovo da ih memorisem,sortiram..... NAravno ako to moze, a trebalo bi da moze
[ epicurus001 @ 25.02.2006. 00:17 ] @
Imam jedan problem sa ASUS-ovom TV karticom...

Koristio sam je jedno vreme bez problema..medjutim, nakon duzeg vremena i par reinstaliranja XP-a radi mi delimicno...Tacnije...koristim je za snimanje TV programa ali i kao ulaz za DV kameru...E, sada, za razliku od ranije, kada prebacujem na COMPOSITE, tj. DV kameru, sve je ok i zvuk i slika...a kada ubacim antenu, vidim sliku i cujem ton, medjutim nakon snimanja u snimljenom fajlu nema tona...probao smapar programa i nista.Reinstalirao drajver i opet nista.Napominjem opet, kada snimim sa kamere, sve je u najboljem redu. Hvala.
[ Acika @ 25.02.2006. 00:31 ] @
Da nemas slucajno dve zvucne kartice???

[Ovu poruku je menjao Acika dana 25.02.2006. u 01:36 GMT+1]
[ epicurus001 @ 25.02.2006. 10:37 ] @
Citat:
Da nemas slucajno dve zvucne kartice???


Ma ne..jednu imam...a i koristio sam ranije sve normalno..zaista mi nista ne pada na pamet...eto ako neko ko je imao slican problem, naleti, znacila bi mi pomoc...
[ MaxC @ 28.02.2006. 13:41 ] @
epicurus001: U podesavanjima drajvera tv kartice imas izbor zvucnog izvora za gledanje, snimanje itd. Na svim tim podesavanjima moras postaviti iste vrijednosti , npr ako koristis aux ili cd-audio prikljucak taj prikljucak moras izabrati i za gledanje i za snimanje.

nikstup: Probaj da zamijenis kablic, imam kuci jedan kojem je ispravan samo jedan kanal - jedna zica je vjerovatno u prekidu. Moguce je da ti prikljucak na ploci nije ispravan. Da nisi mozda utaknuo kablic u ulaz za modem audio - ovo je sad napamet sto pricam ali neki modemi imaju i audio prikljucak koji je mono - samo jedan kanal a ne oba.

Druga stvar, asus tv kartice imaju tendenciju da postaju sve gore i gore kako se pojavljuju nove serije (modeli) - ja sam imao srecu da sam kupio primjerak 1. serije modela (onaj uz koji dodje 5 diskova). Uz nove serije asus-ovih kartica dolazi Hometheater ili kako se vec zove, koji je toliko trom i glup program da je to neshvatljivo. Sto je jos veci problem i ako nadjete Powervcr od nekog prijatelja a imate karticu iz nove serije onda vam daljinac nece raditi kako treba sa powervcr-om - u pitanju su drugi drajveri za daljinac koje powervcr ne prepoznaje.
Sjajno rjesenje je Christv pro 4.x (malo preskup za moj ukus) koji postoji i u besplatnoj verziji (snimanje ne radi) a tu je i DScaler koji je takodje dobar izbor, podrzava snimanje sa svim kodecima koje imate na racunaru i jos je besplatan - mislim da on ne podrzava daljinac direktno vec cete morati cackati po helpu i config fajlovima.