[ anon7994 @ 09.05.2004. 22:33 ] @
Mastercard - POS terminali Delta banke


Pitanje nema veze sa samim karticama koje izdaje Delta banka, vec se odnosi na njihove POS terminale, koje koriste korisnici Mastercard kartica bilo koje banke izdavaoca.

Da li je jos neko primetio da POS terminali Delta banke (koji su u Mastercard/Maestro sistemu), imaju vrlo nepredvidljiv nacin funkcionisanja? Cesto se desava da bas njihovi terminali ne funkcionisu, i da u prodajnom objektu ocekuju da se pojave majstori da poprave terminal, cak sam cuo i price (od kasirki u Maxi-u) da im terminali vrlo cesto ne rade nedeljom... Nije rec do telefonskih linija, jer POS terminali za druge kartice uvek rade bez problema (ili ja nisam naisao, niti cuo o tim problemima).
[ McKracken @ 09.05.2004. 22:39 ] @
A ni sa ATM-ovima se nisu proslavili...

Vrlo cesto otkazuje transakcije (i to uglavnom nocu, vikendom i kad sam gladan)
[ valeksic @ 13.05.2004. 21:53 ] @
Uskoro će na POS terminalima Delta Banke biti omogućeno plaćanje Visa i Diners karticama, dok je sada moguće Master/Maestro i DinaCard-om. Firma za svaki brand kartice potpisuje poseban ugovor, tako da verovatno u skorije vreme neće svi trgovci primati sve navedene kartice preko deltinog pos-a.
[ Mio_1 @ 09.08.2004. 13:04 ] @
POS-ovi Delta banke su na vrlo komplikovani nacin
vezani preko Kopra, Bratislave (i Male Krsne :)) do
same banke, tako da cesto dolazi do padanja veza
i pogresnih rutiranja transakcija.

Mada u poslednje vreme nesto bolje rade, mozda su
resili tu suludu soluciju tehnicke prirode.

[ noviKorisnik @ 09.08.2004. 13:13 ] @
Citat:
valeksic: ... dok je sada moguće Master/Maestro i DinaCard-om.

Čekaj, da li to znači da sada mogu da proturim DinaCard na njihov POS za MasterCard i tako kupim hleb i mleko?

Frka je što Maestro čekam ko ozeblo sunce, a u marketu ima 3 puta više MasterCard terminala nego VISA i DinaCard. I da, ovi MasterCard jesu od Delta banke, ali ih nisam dosad koristio, a ako tu prolazi DinaCard...
[ tantor @ 28.08.2004. 00:07 ] @
Ej juce sam usao u knjizaru Sumadija, i rekli mi da im ne radi aparat, i da cekaju da dodje neko iz delta banke da im popravi (delta b. se nalazi 10 metara od knjizare, u zemunu), to isto sam cuo i prosle nedelje. Mislim da im je to neka fora za izbegavanje plastike,a zasto, ne znam.
[ aleksandaraleksandar @ 28.08.2004. 00:12 ] @
ucini sebi pa prijavi vlastima :)