[ koska @ 10.05.2004. 22:18 ] @
za diplomski rad moram da uradim prezentaciju neke galerije, pa me interesuje sledece... uradio sam galeriju u 3DS MAX-u, pa me interesuje da li postoji neki program koji ce mi omoguciti da se u real time-u "setam" kroz prostorije i eventualno pravim hotspotove na nekim objektima (klik na sliku, otvara njenu uvecanu fotografiju i sl.).... ne treba mi sada neki kvalitet textura, DirectX efekti i sl (mada sto da ne).... znam da je nesto tako otprilike izvodljivo u macromedia directoru, ali stvarno nemam vremena da se sada udubljujem u neko programiranje... sta mislite o Adobe Atmosphere-u?
[ SpelingMistakes @ 10.05.2004. 23:05 ] @
Pa to sto ti zelis je u stvari neki 3d engin - Kao kod igrica - AKo neko nije znao, u igricama su vecinom low poly modeli - u 3d-u kojima engin dodeljuje mape, mapira ih (u stvari to je sve uradjeno, engin ih samo realytime nabacuje i prikazuje) i mi vidimo to sto vidimo!

Max se hvali kao jedan od boljih za tu stvar - export u igrice - Pa sam skoro siguran da moze, ali oko engina stvarno nista ne znam - to je vec programiranje!

Htedoh da te pitam jesi li pretrazio malo forum u vezi toga - jer mislim da sam vec video "slicne" teme

Speling
[ pailhead @ 12.05.2004. 11:27 ] @
... pa ti lepo pomogni coveku posto se u sve razumes.
[ reject @ 12.05.2004. 13:42 ] @
Pogledaj http://www.elitesecurity.org/tema/18759
tu je bilo price o free 3d enginima. Takodje vidi
na googlu da skines neki free engine.

Ono sto se redovno pojavljuje kao problem pri radu
ili konvertovanju objekata za bilo koji real-time engine
jeste to sto se atributi materijala (ili surfacea) tipa
Specularity, Reflectivity u enginu ili drugacije beleze
ili jednostavno nisu podrzani. Zato treba prvo videti
sta engine podrzava, pa zatim te feature ukljuciti po
zelji.

Citat:
Pa to sto ti zelis je u stvari neki 3d engin - Kao kod igrica - AKo neko nije znao, u igricama su vecinom low poly modeli - u 3d-u kojima engin dodeljuje mape, mapira ih (u stvari to je sve uradjeno, engin ih samo realytime nabacuje i prikazuje) i mi vidimo to sto vidimo!

:) :) :)

[Ovu poruku je menjao reject dana 12.05.2004. u 15:45 GMT]
[ Borkan @ 12.05.2004. 13:44 ] @
Ehej ...

Ja sam prije tri god. radio sa VR-om pa sam pozaboravljao detalje...

Uglavnom u maxu exportujes sve u wrml format,
a mozes na internetu naci plugin za internet explorer
Znaci ....hm ... VRML viewer za IE :))
i onda pokretanjem exportovanog VR dokumenta u exploreru mozes najbezbolnije
rijesiti problem... imas sve komande ... naprijed - nazad gore dole klik vamo tamo ... povuci potegni .. :))) bez programiranja ikakvog.
Jedino mi je zao sto ne znam detalje ... kako se zove tacno i gdje ima taj plugin..

Ajd diplomac sretno.. ! :)
[ aurelius @ 12.05.2004. 14:18 ] @

Najjednostavnije, exportuj to u vrml (.wrl) ako nemas previse tekstura mozda i nece da izgleda lose. Od vrml browsera je najbrzi Blaxxun Contact a najmanji za download je Cortona od Parallelgraphics-a, pa vidi sta ti vise odgovara...i na sta ce da lici pre svega:)