[ petrovicd4 @ 11.05.2004. 04:28 ] @
Pozdrav,
nadam se da ce mi neko pomoci da resim dva problema,dok jos imam kompjuter(t.j. dok ga nisam razbio!).Pokusavajuci da smanjim latenciju u Cubase-u SX1.(koja je cas ogromana a, cas minimalna-nikako da ukapiram zbog cega iako sam pokusavao da menjam vrednosti u "buferu") instalirao sam na Sound Blaster Live 5.1 KX drajvere.Zvuk prolazi kroz zvucnike ,Cubase reprodukuje,medjutim pri snimanju u njega ne dopire nista nikakv ulazni signal.Pokusavao sam da podesim KX prateci uputstva sa nekih sajtova -ali nista.Drugi problem je sledeci:u kompjuteru imam Sound Forge 6.0 i 7.0. i njihovi efekti su se se nasli i u Cubase-u.Medjutim kad probam da ih upotrebim u Cubase-u cuje se vrlo izrazeno krckanje tako da su neupotrebljivi.Ako neko ima resenje ili slicna iskustva molio bih da mi odgovori,ili bar kako da smanjim kasnjenje sa originalnim drajverima.Hvala!
p.s. umalo da zaboravim kompj.je na 1.8 Mhz i windows XP.
[ klarinteista @ 12.05.2004. 14:28 ] @
za kasnjenje je najbolje da pokrenes iz cubase-a ASIO CONTROL PANEL, i odaberes nisku vrednost (npr.5.33ms)
efekte sonic foundry-ja cubase vidi kao DirectX, pa su ti zato prikazani
[ djs @ 21.12.2004. 11:33 ] @
Prvo, da bi bilo sta snimio moras staviti 48kHza. Drugo, moras da ispovezujes ASIO na line in, a sva ta podesavanja imas kx project situ
[ Ni ten ichi ryu @ 21.12.2004. 17:37 ] @
jel to neka cubase fora, "da bi bilo sta snimio moras staviti 48kHza." ? Jer ona mora da radi downsampling za audio cd.. a moje iskreno mišljenje je da se ta konverzija izbegne koliko je moguće.
[ ton_majstor @ 23.12.2004. 08:19 ] @
Kako ti je uspelo da imas OBE verzije Forge-a, istovremeno?

Krckanje se javlja zato sto ti je latency premali, pa komp ima problema da sve to isporuci. Ne radi se o brzini procesora, cesto je u pitanju nepodesen sistem. Za te KX drajvere sam cuo i nekima su resili sve probleme, a nekima (kao i tebi) upropastili sistem....

Ja bih ti pomogao, ali nemam Live. Na mojoj integrisanoj Soundmax 5.1 drajver za ASIO je "Wuschel's ASIO4ALL", to je jedno cudo! Sada Soundmax ima latency kao i Pro Tools.... neverovatno.
[ djs @ 23.12.2004. 16:16 ] @
Stvar je vrlo jednostavna. Ukoliko u kxDSP-u ne podesish na 48khz, nesem imati asio inpute u Cubase, samim tim nema direktnog snimanja audio signala. Kolko sam ja skapirao, SBLive! je napravljen da snima na 48khz...
[ Ni ten ichi ryu @ 23.12.2004. 16:52 ] @
izvini djs, nisam upućen u sb karte (fala k**cu :) samo sam minimalista, i ne volim "nepotrebne" konverzije.

Asio4all je stvarno super driver.
[ Dushan_S @ 26.12.2004. 17:48 ] @
Ništa lično ali stvarno počinje da biva interesantan taj sindrom sa pokušajima ljudi da pokrenu preko nekih alternativnih drajvera g..no od Creative kartica. Koliko vidim, većina ljudi da bi svirala neki instrument, recimo gitaru, smatra da je sasvim ok da plati istu koju stotinu evra, kao i pojačalo, ili bubanj.

Neko ko kupi komp a hoće da pravi muziku vrlo često kupi konfiguraciju od par stotina evra sa integrisanom karticom, to mu je u redu, uzeti TFT monitor, ili usb stick ako mu zatreba, a teško mu je da odvoji tih sirotih sto evrića pa da kupi neki m-audio ili emu 0404 i da mirno radi, puno li je na ovu skupoću.
:smajlikojismorenoprevrćeočima:

Možda je dečko koji je postavio pitanje on low budget i kupio je polovnog pentiuma 2 i onda je izuzet od ovog mog komentara, ali ovi drugi su u većini.
Hoćete da pravite muziku? Pa potrošite neke pare za to boga mu.

A taj Soundblaster u đubre gde mu je i mesto.

[ Ni ten ichi ryu @ 27.12.2004. 03:45 ] @
nemoj tako ;]

[ ton_majstor @ 27.12.2004. 08:00 ] @
HAHAHAHHAAA! Slika govori hiljadu reci! Alo, zimus su "moji" tonci montirali i miksali voice off-ove pola "Mede u velikoj (javnoj) plavoj kuci" na Live 5.1, krekovanom Nuendu i Pentiumu (845) na 1.6 Ghz. Ah, da. I zvucnicima od 450 dinara. Jedino na sta su se zalili je da nemaju modem da idu na Net, da im je hladno u montazi i da su ostali bez cigara....
[ djs @ 27.12.2004. 13:13 ] @
Tacno tako! Znam par ljudi koji su uleteli u ceo taj trip kupovine opreme, I NEMA KRAJA... monitoring, zvucne kartice sa 600 audio ulaza\izlaza, zlatni konektori, mixer a nemaju 2 kvalitetne pesme ma ni i ideje. Pusti pricu o skupim kartama i produkciji...Bitna je ideja, vibe, ona jeza koja te prodje kad cujes stvar. A to je moguce i na PII sa sb liveom...
[ Dushan_S @ 27.12.2004. 14:55 ] @
Aj manite se nihilizma :-) Lako je vama.

Da vas svakodnevno smaraju sa pitanjima "A što meni kasni ovaj Soundblaster kad hoću da snimim..." pa ih pitate, "a što si kupio to s*****", pa vam odgovore "kako s*****, dao sam skoro 100 evra, to je bila najskuplja zvučna tamo, rekao mi je onaj u prodavnici da je to strašna audio kartica" videli bi vi. :-)

Mislim da stvarno treba poraditi malo na tehnološkom obrazovanju populacije koja je zainteresovana za pravljenje muzike na komp-u.
Ranije su se sprdali na K-V-R forumu "Friends don't let friends buy Creative" :-)))

A to koji su sve albumi snimani na onom starom live-u, poduži je spisak, fakat :-)
[ Ni ten ichi ryu @ 27.12.2004. 16:55 ] @
da, da, razumem... CompUSA, koji je poveći lanac koji prodaje kompjutere i tako to, sa sve radnjama itd, ima veliki izbor creative kartica sa trocifrenim cenama - uvek se razočaram.
nemam ništa protiv 0404, fenomenalna je kartica za te pare. Preporučujem je mnogo rađe nego audiophile, i to pre svega zbog balansiranih konektora.

Nema veze s temom niti s ičim drugim, ali zlatni konektori su mit koji proizvođači koriste da bi podigli cene. Zlatni konektor nije ništa bolji provodnik nego bilo koji drugi, i totalno je nepotrebno bacati pare na nj :)

Zdr.
[ ton_majstor @ 28.12.2004. 09:46 ] @
Alo, ortaku sam instalirao na totalno ogoljeni ("barebone!") Audigy 2 fabricki disk i drajvere, pa eno ga cepa sa 5-10 ms latency-a i boli ga cosak od Avale! Radi mu sve a i redovno mi iskazuje zahvalnost (citaj:alco-catering). Zivi bili i veseli!
[ Dushan_S @ 28.12.2004. 19:09 ] @
I to na eksluzivno 48000 "kobajagi" 24 bita?
Drajver je zaglavljen na 48 ili 96 a unutrašnja arhitektura je u stvari takva da se radi sa 20 bita iako su konvertori 24-bitni. Bar koliko je meni poznato na ovim jeftinijim modelima koje raja kupuje.
Nije poenta da li ta kartica može da radi to što radi, naravno da može, nego to da se za malo više para može kupiti kartica koja zaista radi kako treba.
[ AntOnOff @ 29.12.2004. 10:40 ] @
E pa kad i ja ne bi bio zacin u supici :-)
Ono sto ja znam je da Audigy 2 ASIO driveri imaju manu, bez obzira
na price o 20 ili 24 bita, svi imamo semplove na 44.1 kHz
a Audigy ASIO radi na 48 Khz, pa se semlovi moraju konvertovati na 44.1
da bi se koristili u Cubase-u, sto i nije neka fora.
Ja sam recimo svom drugaru preporucio da kupi Audigy i lepo smo sve
instalirali i tek onda kupili saznanje o njegovoj mani....
Ali, ipak verovali ili ne uspeli smo da pokrenemo Cubase da radi sa ASIO
Multimedia drajverima tako sto smo smanjili bafer i gle cuda, sve radi
sa malom 'latencijom' (evo kako bi to preveli na Srpski).
Inace Audigy 2 je super kartica za igranje igara i toplo ga preporucujem
za tu namenu, a ko je i malkice ozbiljniji da se opusti dok radi i ne razmislja
o hardveru nego o muzici trebalo bi da kupi bar E-Mu.
(razlika u ceni 30 evrica ????) E toliko sam za vikend potrosio u kafani :-)
[ ton_majstor @ 31.12.2004. 09:09 ] @
Ma, da li mi pomogosmo onom coveku sa vrha spiska, ili ce ostati "latentan"...

Ustvari, zeznuo sam se, moj ortak ima Audigy 1, al' svejedno radi.... (catering).