[ Marenović Slaviša @ 11.05.2004. 21:45 ] @
Zdravo svima koji su voljni da mi pomognu a potrebna mi je pomoc oko kupovine nekih komponenti kojima bih poboljsao sadasnju komfiguraciju.
Evo sadasnjeg stanja stvari:
Asus P4S533-E
Intel(R)Celeron 1.7 Ghz
256 MB DDR 266
GeForce 2 64MB !!(IMA LI IKO OVO?)
E sad.....
Buduci da mi je procesor zakljucan, nisam u mogucnosti da overklokujem masinu, tj. ne mogu da promenim broj mnozilaca....
Ako neko zna da mi kaze kako da OTKLJUCAM procesor i promenim broj mnozilaca bio bih mu zahvalan do bola...
Ako ne moze, onda ce verovatno ici sledeca kombinacija:
Dajem celerona 1.7 za celerona 2.4 uz doplatu (sta mislite vi koliko nije mnogo doplatiti za ovo?)
Kupujem graficku karticu i to neku koja podrzava directX 9
E sad-tu sam slab: Nisam rad davati neke velike novce, a jos gore ne znam koja kartica podrzava a koja ne directX 9
Primer:
FX 5200 Asus
FX 5200 MSI
FX 5700 MSI
FX 5600 ovo me vec zanima...
ali jos vise me interesuje ATI
ATI Radeon 9200 - ne SE , ne XT vec samo TAKVA
Kartice serije 9600, sta je vasa preporuka u rango do 120 e, a pozeljno je i manje
jer bih novac preusmerio na kupovinu memorije ako budem kupovao drugi procesor..
Saveti?
Sta bi vi ucinili na mom mestu?

[ popa @ 11.05.2004. 22:17 ] @
Kod intela ne postoji mogucnost promene mnozioca
[ Marenović Slaviša @ 11.05.2004. 22:30 ] @
Znaci nema sanse da ga overklokujem, jedina solucija-brzi procesor.
Koliko se to isplati, za 0,7 GHz vise dati stari procesor (1,7 Ghz) i 40 evrica da bih dobio 2,4 Ghz?
Ili da menjam sve? I predjem na AMD?
[ BeastMaster @ 11.05.2004. 22:55 ] @
Ne znam kako da ti kažem ali se ne isplati uopšte ići opet na Celeron. Pređi na AMD ili kupi P4 Northwood.
[ Marenović Slaviša @ 11.05.2004. 23:07 ] @
Koliko je Northwood bolji odnosno sta je ono sta ga izdvaja od ostalih procesora.
Pretpostavljam da mi savetujes Nortvud jer je kompatibilan sa mojom plocom?
Ili gresim? Nadam se da postoji neko resenje sa postojecom plocom da ne moram da menjem i nju....
[ Nabukodonosor @ 12.05.2004. 10:46 ] @
Pa Northwood je bolji prvo zato sto radi na visem taktu, a drugo i vaznije zato se sto je punokrvni P4. Znaci druga arhitektura procesora i samim tim za nekoliko klasa je bolji od Celerona.
[ popa @ 12.05.2004. 11:28 ] @
Slazem se sa “BeastMaster” da celerona ne kupujes za dzabe. Moje misljenje ti je da kupis lepo nekog Bartona sa nekom finom plocom i neces se sigurno razocarati. A mozes da kupis i Northwooda, ali mislim da su previse skupi za ono sto pruzaju.
[ Marenović Slaviša @ 12.05.2004. 12:01 ] @
Ocigledno je da mnogo bolje od mene poznajes i hardver i njihove cene.
Koliko pruza Barton a koliko Northwood i koje su im cene.
Samo ako bih uzimao Bartona zar ne bih morao da menjam plocu?
To mi se vec ne cini ali nikad se ne zna...sve je moguce
[ Masterchief @ 12.05.2004. 13:54 ] @
Ma kako bre ne moze da se overclock-uje??? Kod Intel-a je zakljucan mnozilac jos od P2 procesora, sto bi znacilo da se Intel-ovi procesori mogu overcloack-ovati samo menjanjem FSB-a. Znaci ako imas celeron-a 1700, on radi na 100 FSB-a, a mnozilac je 17.0x. Samo dignes FSB i to je to. A da i neki od novijih AMD-ovih procesora (citaj Barton, modeli posle 12-13 nedelje) imaju zakljucan mnozilac, tako da se i oni mogu overcloack-ovati samo dizanjem FSB-a.
Citat:
Samo ako bih uzimao Bartona zar ne bih morao da menjam plocu?
Da morao bi da menjas plocu, posto Intel-ovi P4 i celeron(p4) idu na socket 478, a AMD ide na socket 462 (socket A). A tu je i razlika u cipsetovima.
[ Marenović Slaviša @ 12.05.2004. 21:02 ] @
Da, moze da se overklokuje na nekih 2 Ghz sa malo losijim radom uz osnovni kuler
(citaj nikakav kuler) medjutim ja sam se nadao necem vecem....
Trenutno mi masina ide na 1.9 Ghz
[ BeastMaster @ 12.05.2004. 21:07 ] @
Čisto da pomenem da je Celerona na 1.9Ghz daaalleekkkoooo od Bartona koji radi na 2GHz. Ljudi, nije loše pomiriti se sa činjenicom da nije sve u megahercima...

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 12.05.2004. u 23:10 GMT]
[ Marenović Slaviša @ 12.05.2004. 21:09 ] @
Da to si u pravu. Niko mi ne kaza nesto vise o Northwoodu?
[ Nabukodonosor @ 12.05.2004. 22:24 ] @
Citat:
BeastMaster:
Čisto da pomenem da je Celerona na 1.9Ghz daaalleekkkoooo od Bartona koji radi na 2GHz.

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 12.05.2004. u 23:10 GMT]

Daleko iza ili daleko ispred? Nisam te bas najbolje razumeo.
[ BeastMaster @ 13.05.2004. 05:59 ] @
Ha ha ha, pa naravno da je daleko ispod bartona....
[ Nabukodonosor @ 13.05.2004. 11:08 ] @
Ma da budemo mi nacisto. Da nas neko ne razume pogresno. :-)
[ Marenović Slaviša @ 13.05.2004. 22:10 ] @
Intel(R) Celeron 1.7
Asus P4S533-E
GeForce 2 MX 64MB
256 MB DDR memorije na 266
HDD Maxtor 40 GB
2 opticka uredjaja (citac rezac)
podrazumevani flopi i druge sitnice

Sta mi je dalje ciniti?
Koji je vas savet? Kupovati komponente i raditi upgrade ovoga ili kupiti nov komp za iste pare?
[ kUdtiHaEX @ 14.05.2004. 08:59 ] @
Sve zavisi koliko para imas. Pa cak i da imas, ja bih se odlucio za AMD jer je racunica vrlo prosta - AMD procesor i ploca te kostaju oko 150e. Za ostatak para mozes kupiti bolju memoriju, graficku....

Nisi rekao sta sve zelis da menjas (ili ja nisam procitao kako treba jer me boli glava). Ako menjas CPU, plocu i graficku, onda prodaj to sto sada imas i kupi Barton 2500+, Abit AN7 ili Epox 8rda3+ plocu, FX5200 sa 128 mb memorije (obavezno 128 bit-ni) i dodaj 256 mb memorije. To te sve skupa dodje recimo 300e...
[ Nabukodonosor @ 14.05.2004. 11:54 ] @
A za koliko moze ova njegova konfiguracija da se proda? Plus ima 17" monitor Samsung, ne znam koja je tacno oznaka, dal 753, onaj najslabiji u svakom slucaju, i nije bas ispravan. Nesto mu se pojeb*le boje.
[ Marenović Slaviša @ 14.05.2004. 12:42 ] @

To ti se cini zbog moje graficke kartice. Da je bolja i slika na monitoru bi bila drugacija........
Svejedno nisam siguran da li da idem na AMD ili da kupujem Northwooda i bolju memoriju graf.karticu takodje.
[ Nabukodonosor @ 14.05.2004. 14:09 ] @
Citat:
marenovic:

To ti se cini zbog moje graficke kartice. Da je bolja i slika na monitoru bi bila drugacija........

Daj nemoj da lupas gluposti (moderatori, nemojte da brisete ovo, mi se znamo, pa zato ovako kazem :-)), kakva graficka. Klikni Print screen pa pokazi ovde kakva je slika. Kao da je vetar oduvao boje. Koja graficka daje takvu sliku?!?
[ mikland @ 18.05.2004. 23:47 ] @
Ako si pri parama uzimaj intel P4 naravno kakav bre Barton AMD su za 2 klase losiji od intela ne uzimajuci celerona u obzir dakle uzmi P4 malo bolju plocu a ne znam sta ti fali grafickoj ja imam gf2 64 MB i za moje potrebe je i vise nego dovoljna osim da zelis profesionalno da se bavis igrama to je vec nesto drugo pozdrav
[ BeastMaster @ 19.05.2004. 00:02 ] @
Nema šta, vrlo argumentovan odgovor Mnogo volim kad neko da ovavku izjavu iz jednostavnog razloga što ta izjava veze nema sa realnošću...
[ Nabukodonosor @ 19.05.2004. 00:18 ] @
Citat:
mikland:
Ako si pri parama uzimaj intel P4 naravno kakav bre Barton AMD su za 2 klase losiji od intela ne uzimajuci celerona u obzir dakle uzmi P4 malo bolju plocu a ne znam sta ti fali grafickoj ja imam gf2 64 MB i za moje potrebe je i vise nego dovoljna osim da zelis profesionalno da se bavis igrama to je vec nesto drugo pozdrav

O Boze!
[ Marenović Slaviša @ 19.05.2004. 16:54 ] @
Do sada sam vec skontao da nema sanse da promenim mnozilac i da mi je procesor zivo sranye ali jos nisam nacisto sta cu dalje. Ostaje da se malo raspitam o Northwoodu a onda verovatno Northwood sto se tice procesora.
Za ostalo cemo videti kasnije, memorija kad (ako) pojeftini, grafika kada skupim novac za onu koju ciljam: Ati 9600
[ Marenović Slaviša @ 13.07.2004. 06:26 ] @
Evo moram da ozivim ovu temu....
Naime, upgrade kompa ostaje za neke bolje dane, a sada moram samo da menjam graficku koja je na izdisaju...
Ali!!!!!!!!!!!!!!!!! Tu je i problem. Evo sta pise u uputstvu koje dolazi uz maticnu plocu:
Citat:
This motherboard has an Accelerated Graphics Port (AGP) slot that supports any AGP 4X / 2X cards.

Da li to znaci da ako budem hteo da kupim neku noviju graficku da cu morati da menjam plocu (ASUS P4S533-E)?
Ako je vec tako dajte neki predlog za novu plocu... i recite koja je graficka karta gornja granica kvaliteta koja moze da mu udje, s oprostenjem u taj slot????
Mislim, sta je u danasnjoj ponudi najbolje sto moze da se stavi na ovu plocu kada govorimo o grafickim karticama???
[ sasa022 @ 13.07.2004. 07:59 ] @
Slobodno kupi FX5200 ili Ati R9200 ili jacu.Radice sigurno,samo u AGP 4x modu,a
to je po nekim testovima samo malo sporije od AGP 8x.
[ Marenović Slaviša @ 13.07.2004. 08:13 ] @
Citat:
sasa022: Slobodno kupi FX5200 ili Ati R9200....

Ati R9200 ??? Je li to isto sto i 9200 ili ima neke razlike? Proivodjac?
I koliko ce mi pomenute kartice biti dobre za nove igre poput recimo Far Cry?
Ili barem Need for speed UNDERGROUND?
[ rajco @ 13.07.2004. 21:15 ] @
Far Cry na 9200->na to i nemoj da pomisljas kao i na nvida graf do fx5600
sto se tice need for speed underground meni odlicno radi i na ati 7000.
Ako budes kupovao ati graficke gledaj da to bude bba a ne sba
[ sasa022 @ 14.07.2004. 01:48 ] @
Citat:
Ati R9200 ??? Je li to isto sto i 9200


Jeste.Mrzi me da stalno pisem ATI Radeon,pa stavim samo R9xxx
[ Marenović Slaviša @ 14.07.2004. 16:19 ] @
Citat:
rajco: gledaj da to bude bba a ne sba


Ovo ne znam sta znaci. Mozda bi mi neko kazao???
[ Marenović Slaviša @ 17.09.2004. 23:59 ] @
Evo i dan danas mi niko nije rekao sta to znači....
No, da se pozabavimo malo temom.
Da se podsetimo, tema je upgrade kompa, kao što i naslov kaže....
Grafička je zamenjena, sada je vreme nekih drugih odluka.
Naime! Treba se odlučiti izmedju SS2 kartice i pomenutog upgrade-a kompa.
I kupovina SS2 kartice je neka vrsta upgrade-a ali da li da kupujem Sky Star 2 karticu (pogotovo je to pitanje kada još ni tanjir nemam) ili da dam 100 evrica, ploču i procesor za Bartona i ploču, (verovatno Epox8rda3+ jer novija rda6+ jos nije stigla kod nas).
Vaši saveti???????
Zaista ne znam da li da krenem u kupovinu tanjira, SS2 kartice i ostalog ili jednostavno upgrade.....

Hvala unapred.
[ lancia88 @ 18.09.2004. 00:08 ] @
Pozdrav,
ako upgrade-ujes racunar videces sve sto si i ranije video samo malko brze (taj deo sa brzinom i neces bas uvek videti) a ako uzmes SS2 onda ces bukvalno "progledati". Bolje od ove kartice je jedino receiver sa istom namenom ali to je neka druga prica o komforu.
pozdrav
[ Marenović Slaviša @ 18.09.2004. 00:26 ] @
Citat:
lancia88 Bolje od ove kartice je jedino receiver sa istom namenom


Drugim recima, SS2.....
Ali kakav je sad taj risiver????? Zaista bih zamolio za pojašnjenje. Hvala.
[ Binary Mind @ 18.09.2004. 05:12 ] @
Au bre. Pa za svaki tanjir (satelitsku antenu) mora da postoji prijemnik ili ti receiver da bi gledao satelitski TV ili skidao sadrzaj sa neta. I SS2 je receiver ali koji je u obliku PCI kartice, a koliko sam cuo postoji i USB eksterna verzija.
[ Marenović Slaviša @ 18.09.2004. 22:47 ] @
U redu risiver za sat TV ali nisam mislio da on moze da posluzi za skidanje fajlova sa satelita....
Nego, ocekivao sam da bukne flame: sa jedne strane oni koji su za to da je bolje uraditi upgrade (ako se tako moze nazvati) i s druge oni koji su za SS2.
No, bolje ovako.
Hajmo videti sta bi mi valjalo uzeti od opreme, da pocnem da pravim spisak....
Dakle da bih iskoristio tu SS2 karticu trebace mi i tanjir velicine od barem...???Koliko?
Kablovi. Koja vrsta, koja oznaka...ima li razlike u kvalitetu izmedju raznih vrsta i proizvodjaca?
Sta jos?
Krenuo sam u skidanje top tema sa foruma, ali dok ja to nadjem, mogao bi neko i da da neki konstruktivan odgovor.
Moze li??? Moze? Super, hvala unapred.
[ StORM48 @ 18.09.2004. 23:35 ] @
Ok, SS2 - konkretan spisak gvožđurije :)

- SS2 v2.6c (vrlo je bitno da verzija bude ova, veruj mi),
- od 1 do "puno" metara kabla, koaksijalni 75oma (preporuka Strong),
- Tanjir 120cm i naravno neka toljaga na kojoj će da stoji,
- Par F-konektora
- Komplet za tanjirče (ima tri varijante, razlikuju se po ceni i udobnosti):
1) Samo jedna digitalna glava (opet preporučujem strong)
2) Dve digitalne glave + DiseqC 1.2 (što se može zameniti i jednom Twin glavom)
3) Jedna glava + DiseqC 2.0, koji struju uzima od DVB kartice (SS2) i sam se usmerava prema željenom satelitu,

- Puno živaca dok sve proradi i dok naučiš kako funkcioniše.
- Jedan poznavalac satelitske opreme koji će smanjiti uticaj faktora iz prethodne stavke.

To je najkraće moguće objašljenje. Sve gore nabrojano je relativno, jer se koristi identična oprema koja se montira za klasičnu digitalnu satelitsku, osim što se klasičan risiver zamenjuje sa SS2. Ja na svojoj kartici držim tanjir 120cm, kabl 75 oma i dve digitalne glave sa DiseqC-om 1.2, koje su pozicionirane na Astru i Hotbird. Daleko najbolje rešenje je korišćenje DiseqC 2.0, jer ne moraš da se glupiraš sa pozicionerom svaki put kada ti zatreba download, a napolju je -15. Na primer.

Znam da sam ovo zbudžio, ali šta mogu - pitaj dalje.
[ lancia88 @ 19.09.2004. 00:23 ] @
Pozdrav,
moja greska, mislio sam iskljucivo na gledanje TV programa iako postoje receiveri sa harddiskom u sebi koji mogu i da grebuju program. Tvoje pitanje pokazuje da Te zanima i download preko interneta, to je nesto za sta je SS2 u sustini i predodredjena, kasnije su se pojavili programi za dekodiranje slicno kao SS1. Uz sve sto sto su Binary i Storm naveli, samo da pojasnim da je pracenje satelitske preko receivera komfornije radi ugodnosti koje pruza daljinac sa brzim skokom po kanalima kao i razne druge pogodnosti koje nemas kada to radis preko PC-ja koji pritom bruji i mahom gledas preko monitora (SS2 nema TV out). Sa druge strane, imas prednost snimanja na kompjuter a i satelitski download ako Ti se isplati. Opremu koju je naveo Storm, tasko ces montirati sam pa je uglavnom jalov posao trazenje cena, one ce zavisiti od montera koji ce Ti na kraju to ipak isporuciti i montirati. Zivce ces tako zaista sacuvati za pokusaj da nateras sve to da proradi jer ce Ti tada trebati.
pozdrav
[ Marenović Slaviša @ 19.09.2004. 00:37 ] @
Citat:
StORM48
Znam da sam ovo zbudžio, ali šta mogu - pitaj dalje.


Kakvi zbudžio, to se zove odgovor. Bice i pitanja, o da...
Hvala i tebi i lancii na odgovorima, vi ste se bas potrudili da mi resite dilemu.
Stizu pitanja, samo da pogledam po čaršiji za ove komponente koliko šta stoji, i šta je šta pošto sam video par pojmova, meni nepoznatih....
[ StORM48 @ 19.09.2004. 01:05 ] @
Pitao si na PP za pozicioniranje na Astri i Hotbirdu, kao i za DiseqC 1.2 i 2.0...

Kod mene stoje dve glave (LNB, stručnije) koje su TRENUTNO na astri i hotbirdu, jer jedino to pratim. Drugi sateliti me, iskreno rečeno, ne zanimaju nešto posebno. Od ostalih satelita, češće koristim još jedino EutelSat, zbog interneta.

DiseqC 1.2 omogućava upravo ono što ja imam. Znači, ja imam DiseqC sa dve glave, koje istovremeno prate Astru i Hotbird. Uz to, ručnim pozicionerom mogu da pomerim tanjir na neki drugi satelit, ali onda samo jedna glava funkcioniše, jer tehnički je neizvodljivo da se neki satelit nađe na istom odstojanju i polarizaciji kao što je odnos između Astre i Hotbirda. Što će reći, u jednoj (osnovnoj) poziciji rade obe glave, a u svim ostalim, samo jedna. Sve ovo govori da je DiseqC 1.2 pasivni uređaj - nešto kao razvodnik za dve glave, koji se kači na risiver.

Za razliku od njega DiseqC 2.0 je potpuno druga priča. To je aktivni uređaj, sa motorom, koji zahteva posedovanje samo jedne LNB (glave), koju pomera po unapred definisanim pozicijama za svaki satelit. Ovo je ubedljivo najbolje rešenje. Međutim, svakako ne bez mana. DiseqC 1.2 košta oko 10 evra i dve glave još po 10, plus manuelni pozicioner. A DiseqC 2.0 košta oko 60-70 evra, s tim što ti za njega ne treba pozicioner, pošto je on u ulozi pozicionera i potrebna je samo jedna glava. Znači, otprilike 70-80 evra. Ako možeš da nađeš/priuštiš, DiseqC 2.0 je prava stvar.

I poslušaj ovo što ti je Lancia rekao - najbolje je da se i za cene i za montažu dogovoriš sa nekim iskusnijim monterom. Najbolje je da sva oprema bude od njega, jer za razliku od kompjuterskih komponenti, gde bar mi znamo šta i kako (a i ti), sa satelitskom opremom je sve nekako zamršenije. Recimo, video sam dva slučaja da SS2 neće da radi sa (gotovo) identičnim DiseqC-om 1.2, ili radi, ali samo jedna glava.

Spasi se i zovi profesionace.

Uh!
[ Marenović Slaviša @ 19.09.2004. 09:49 ] @
Onda mi samo preostaje da se oglasim i da trazim nekog u Kraljevu ko se bavi time...
Halooooo ima li koga????????????????????????????
Nadam se da ce se neko javiti.
Salu na stranu, hvala svima na odgovorima mada, ako neko zeli jos nesto da doda, samo napred, nemojte se stideti, a meni nece smetati da saznam jos nesto novo.
[ Marenović Slaviša @ 20.09.2004. 11:26 ] @
Pitanje Kraljevcanima koji posecuju forum a koji su vec prosli (trnovit) put koji ja treba da predjem.....

Ko vam je bio monter i ko je vama skratio muke?
[ rajco @ 20.09.2004. 14:01 ] @
Ja nisam imao pojma o satelitskoj opremi do pre par meseci i kada sam odlucio da kupim SS2 par dana sam isao po forumima i ostalim sajtovima posvecenim sat. tv, skinuo par stranica o montiranju sat. antene i za jedno popodne sam sve postavio i pustio u rad. Tako da uopste nije tesko samo je potrebno malo strpljenja i da nisi totalno smotan. Jedino ako postavljas i motor onda ce biti malo komplikovanije ali nista neresivo.
[ Marenović Slaviša @ 20.09.2004. 14:14 ] @
Planiram da uradim isto sto i Storm. Kao sto si mogao videti on ima DiseqC 1.2
Ne znam jos mnogo o tome, ali skidam i ja polako tutorijale.
Videcemo, mozda i sam uradim to, ali ipak, sto rece Storm...da me ne boli glava.
Najteza mi je sama montaza tanjira (kosi krov). A da je stavljam negde dole, pri zemlji, ne znam hoce li valjati. Trebao bi mi neko sa meracem da izmeri signal. Onda bih mozda i montirao.
[ Marenović Slaviša @ 23.09.2004. 23:23 ] @
Citat:
SS2 v2.6c (vrlo je bitno da verzija bude ova, veruj mi)


Izvini prijatelju, ali evo sad sam se petljao po http://www.montsat.cg.yu/ss2verzije.php

i ja tamo nisam nikako nasao tu verziju.
Ima 2,6b i 2,6b rev. ali verzija 2,6c e to nisam video.
Da li je ovo nesto novo ili greska u kucanju?
[ StORM48 @ 24.09.2004. 00:55 ] @
Pa eto, šta reći...? Ili su totalno neobavešteni (što bi me ipak začudilo) ili sajt nije obnavljan mesecima. Ja sam moju karticu (znači, da ne bude daljih nedoumica - v2.6 C) kupio još krajem aprila ove godine, tako da nisu u pitanju pretpostavke već činjenica.

Kako ćeš da protumačiš vesti sa dotičnog sajta, ostavljam tebi da odlučiš. A proveru možeš najlakše izvršiti ako u Google-u otkucaš Skystar 2 v2.6c

Dodao sam i sliku, ali da se ne obraduješ bez razloga - daljinski se ne dobija u paketu.
[ rajco @ 24.09.2004. 14:32 ] @
Moja ss2 je takodje 2.6c i kupio sam je pre dva meseca. Sad sam trazio jos jednu i u 90% radnji je model 2.6c
[ dakiyu @ 01.10.2004. 02:25 ] @
Kada ti neko bude odgovorio da li je starije koka ili jaje,tada ces naci odgovor o razlikama izmedju 2.6b i 2.6c....Ja imam 2.6b na p4 a burazer preko puta 2.3 na p3 i menjali smo kartice fazona i provere radi i koristili ih za gomile downloada i gledanja sat tv....nikada nijedan problem niti razlika...bez obzira cak i na mojih 2000 mhz i njegovih 900 mhz...na 2.3 postoji malo vise grejanja (ali ne i pregrevanja mada se to resava coolerom) i to je sve....dakle uzmi 2.6c zato sto je to proizvodjac rekao i ne gubi dzabe vreme....
To ti je moj prijateljski savet posto vidim da je to jako pocelo da te zanima a ne bi trebalo...a o testovima koje smo vrsili trazeci razlike mogao bih da pisem dva dana i posvadjao bi se sa pola ljudi ovde...jer ih nisam nasao osim hardwerski....a pricam ti o radu a ne o hardweru...Uz poshtovanje stormu ipak ti nije napisao zasto da uzmes 2.6c jer ti ne bi imao sta puno napisati a i to sto bi napisao je rekla,kazala...nekima ovako nekima onako...uzmi 2.6c jer je najnovija i brini druge brige...
[ StORM48 @ 01.10.2004. 02:56 ] @
Citat:
dakiyu: ...ipak ti nije napisao zasto da uzmes 2.6c jer ti ne bi imao sta puno napisati a i to sto bi napisao je rekla,kazala...


Prvo, ono što sam napisao je bilo sasvim jasno, a ne rekla-kazala. Razlike između starijih i novijih modela su (osim u vizuelnom smislu) u hardverskoj podršci za neke opsege frekvencija, iako to nije navedeno u specifikaciji. Osim da se starija (2.3) pregreva tačno beskonačno više (jer je bilo koja veličina veća od nule beskonačno velika, a nova je hladna "ko špricer") i 2.6b ne funkcioniše ponekad na nekim frekvencijama, dok 2.3 i 2.6c rade. Zavisi od raznih faktora (trenutne frekvencije kanala itd), a sve se svodi na vrlo glup test koji sam svojevremeno sproveo - Postaviš sve emulatore, ključeve i sve ostalo kako treba, probaš kanale i menjaš kartice. Prostije od toga ne može. I? Neki kanali nisu hteli da rade. Kasnije su proradili, ali zato nisu hteli da rade DATA kanali za "preslušavanje" transpondera. I to sve u isto vreme, dok je na drugoj kartici sve funkcionisalo. A ista mašina je u pitanju, da ne bude zabune.

Empirijski se jako teško može utvrditi razlika između proizvoda (kada se te razlike svode na decimale), pogotovo kada je ta empirija izvedena na brzinu i od strane nekog nezainteresovanog za iskorišćenje maksimuma. A o testovima zaista ne vredi da raspravljamo, pošto nisam siguran da postoji DVB kartica vredna pažnje, koju nisam probao.

Uostalom, 2.6c je izašla par meseci posle 2.6b i pogodi iz kojeg razloga? Eksperiment sa frekventnim opsegom (verovatno) na 2.6b se pokazao kao najveća glupost u istoriji hardvera, te su brže-bolje izbacili "patch" u vidu v2.6c. Najpre će to biti u pitanju, pošto su oni i napisali da je opseg "malo" promenjen i nema podrške za Auto PID i još nešto, ne mogu da se setim. Sve u svemu - epilog je problem o kome sam gore pisao. A uostalom, treba li bolji razlog nego sama činjenica da je to poslednja verzija, a 2.3 se izuzetno greje?

Pozdrav
[ Marenović Slaviša @ 01.10.2004. 22:57 ] @
Drago mi je da se ova tema jos uvek cita.....
Elem, najpre momci, molim vas nemojte se prepirati kad mi obojica dajete ISTI savet i obojicu cu vas poslusati.
Uzecu SS2 ver. 2,6c jos samo da mi neko kaze gde da je nadjem?
U Kraljevu sam nasao neku 2.3 ali i ta pa 80e
Jos mi je ostalo jedno mesto da proverim i ako tamo budu imali dacu 82 e ali samo ako bude ta verzija.
P.S. Pitanje vama koji poznajete hardver bolje nego ja:
Kako razlikovati karticu verzije 2,6b od verzije 2,6c ??????????
Mislim da na jednoj kartici koja mi je prosla kroz ruke nisam nasao specijalnu oznaku b ili c hocu reci oznacena je samo kao 2,6
[ StORM48 @ 01.10.2004. 23:39 ] @
Mislim da na mojoj kartici piše na PCB-u 2.6c, ali nisam siguran, jer je odavno nisam "gledao". Što se tiče nabavke, imaš PP od mene.

Pozdrav
[ dakiyu @ 02.10.2004. 03:02 ] @
@storm48...Znao sam da ces me pogresno shvatiti ali jesam kriv jer sam pogresan izraz upotrebio...nisam mislio na tebe da govoris podatke rekla-kazala vec ako pregleda forume videce da ovaj kaze ovo a onaj ono oko raznih verzija ss2 pa ce morati da poveruje jednima ili drugima...ja sam se i javio ovde bas zbog toga zeleci da mu objasnim da se ne opterecuje preterano oko toga vec da kupi najnovije a i zbog toga sto si mu ti rekao "2.6c veruj mi"a i dalje stojim iza toga da nije obavezno da kupi 2.6c za ono sto hoce od ss2 i ne vidim ni jednu stvar koju ne bi mogao da uradi sa bilo kojom verzijim koju mozemo ti ili ja...
To tvoje "veruj mi"izgleda kao da ce napraviti veliku gresku i kao da je 2.6c duplo bolja kartica od ostalih verzija sto nije tacno...samo sam na to hteo da mu ukazem...
Sa tim decimalama i beskonacnostima meni se cini kao da trazis manjkavosti ss2 kartice a ja opet kazem da u praksi toga nema bar kod mene....sto ne znaci da kod tebe nije bilo vec kazem da kod mene nikada nije bilo....15 godina sam satelitski "alkoholicar"imam jednu motornu i dve fiksne antene,risiver i ss2,satelitski internet, online i offline download....ponekad 10 sati dnevno pretrazujem fidove i znam sve satelite od 53e do 45w i evo kazem da mi se nikada nije desilo da mi kartica ne radi na vecim frekvencijama...i eto nas kod rekla-kazala....tebi jeste a meni nije...ne lazem ni ja ni ti ali eto suprotnosti....
Kao sto znas rad ss2 (a i uopste) zavisi od antene,kvaliteta i duzine kabla,konvertora,mesta postavljanja,disec prekidaca(ako ih ima),pa dalje kompa i delova kompa,windowsa,softa sa kojim je koristimo,drajvera itd,itd..........
Ne postoji nikakva sansa da sve to imamo isto da bi mogli da tvrdimo da je nesto bolje ili losije vec samo radi ili ne radi,a mora sve da radi...zbog svega ovoga kod tebe ce ovako kod mene onako a zasto necemo moci da kazemo....svakako sve radi i kod mene i kod tebe a zasto je kod tebe nesto malo bolje ili malo losije to se ne sme strogo pripisati verziji OSIM ako to nije teska fabricka greska koju bi proizvodjac svakako objavio...

""Empirijski se jako teško može utvrditi razlika između proizvoda (kada se te razlike svode na decimale), pogotovo kada je ta empirija izvedena na brzinu i od strane nekog nezainteresovanog za iskorišćenje maksimuma. ""

Ako si na mene mislio da sam nezainteresovan za maksimum grdno gresis....samo kucni download od 4096k,stotine skinutih GB (dok sam bio upaljen) i 20-casovni rad ss2 je blizu njenog maksimuma...

Verovatno ima neceg sa tim frekventnim opsegom ali u praksi i kucnoj upotrebi nisam primetio niti sam negde na bilo kojem forumu nasao neresiv problem....tako da to necu komentarisati....2.3 sam namerno drzao u kompu 15 dana kada je napolju bilo 36c...zarko sam zeleo da vidim da se pregreje ali nije...nije nikad ni kod burazera koji ima bedan P3 sa 5 godina starim kulerima...mnogima je crkla slazem se ali eto to je do onih drugih uslova....menjali smo kartice i kanale na mom kompu (xp2000+) i nikakve bitne razlike ni u slici ni u prijemu....da ne sirim,slozili smo se da o testovima ne vredi raspravljati...ja iza mojih stojim 100%...druge kartice ne poznajem pa ne pricam o njima ali o ss2 znam dosta kada je u pitanju kucna upotreba kakva je upravo potrebna Slavisi....

@Marenovic Slavisa, ne vidim prepirku vec razmenjujemo misljenja i iskustva...a ako dodje do prepirke lako cemo da se nadjemo na Pancevackom mostu (blizu nam je) pa da vidimo cija verzija dalje leti u Dunav i cija pre potone (ha-ha)...samo ti uzmi 2.6c jer je to proizvodjac rekao a ne ni ja ni storm...
Na 2.6b pise na ploci u uglu zlatnim slovima rev.2.6b...medjutim lose pise jer ce ti se uciniti da je rev.2.68...i kod ostalih je valjda tako....


[ StORM48 @ 02.10.2004. 12:29 ] @
@dakiyu
Slažem se sa ovim što si rekao. Tačno je da je tvoj prvi post izgledao malo drukčije, no nema veze - pošto se sad slažemo, bar u većini stvari.

Samo da napomenem da sam problem sa v2.6b ustanovio probom dve kartice (iako to još uvek ne može biti merodavno u potpunosti), probajući ih na istoj mašini, istog dana, i sve zajedno sa v2.6, koja je neke od tih kanala ipak uspela otvoriti. Isti problem se javio na tim frekvencijama, kod nekih mojih prijatelja. Sada ti kanali više i nisu tamo gde su bili, ali nikad nisam voleo da kupujem hardver za koji znam da bi nekad mogao da me spreči da ga iskoristim do maksimuma, ako to poželim.



Što se tiče napomena proizvođača, prosto je neverovatno koliko su ispali bezobrazni po ovom pitanju... Po samoj promociji kartice 2.6b, na njihovom sajtu je stajala specifikacija, koja je upućivala na to da su po tehničkim karakteristikama (zanemarujući upotrebljene komponente i grejanje) v2.3 i v2.6b potpuno iste kartice. Posle promocije 2.6c, samo nekih par dana je stajala uporedna tabela u kojoj se nalaze sve tri verzije, i tek tu se video problem suženog opsega i nedostatka nekih opcija kod 2.6b. Naravno, stvar je uklonjena posle samo par dana i sada na sajtu stoje podaci da su karakteristike 2.6b i 2.6c potpuno iste. Jedino mi nije jasno šta će mi onda 2.6c? Ali dobro, može im se.

Pozdrav