[ oadar @ 12.05.2004. 17:20 ] @
Dakle potrebno mi je mogucnost pregledanja sajta i kretanja kroz linkove direktno sa CD-a, ako je moguce bez prepravke sajta. Da li je to moguce?
[ Dejan Topalovic @ 12.05.2004. 17:25 ] @
Ja bih ti preporucio XAMPP za Windows.
Nalazi se na ovoj adresi:
http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html

Mozes da nastimas da se prilikom dvostrukog klika misem na neku .bat datoteku startaju apache sa podrskom za PHP i mysql server. Naravno, dalo bi se izvesti da se to odradi i sa autorun opcijom.
[ _owl_ @ 12.05.2004. 20:38 ] @
Eventualno da skines sajt sa nekim programom (tipa WebSpider, Httrack, wget) koji jos moze i da prepravi linkove unutar strana. Najbolje resenje ako se radi o sajtu koji ti kontrolises je receimo upotreba kesiranja (generisanja html strana iz dinamickog sadrzaja i onda njihovo kopiranje na CD)
[ utvara @ 14.05.2004. 02:33 ] @
Citat:
StRiPy:
Mozes da nastimas da se prilikom dvostrukog klika misem na neku .bat datoteku startaju apache sa podrskom za PHP i mysql server. Naravno, dalo bi se izvesti da se to odradi i sa autorun opcijom.


Da li mozes malo to da elaboriras ?? Ja sam na njihom site-u skontao da je to neka bundle distribucija, a ne CD-live sistem.

Imam utisak da je oadar mislio da napravi demo CD php projekta.

poz utvara
[ Dejan Topalovic @ 14.05.2004. 11:16 ] @
Da, to je bundle distribucija koja sadrzi odredjene pakete nabrojane na sajtu. Mozes napraviti jedan .bat fajl u kojem ce se nalaziti komande za pokretanje apache-a i mysql servera.
Jedini problem je ako se na kompu vec nalaze apache server i mysql server, pa onda dolazi do sukoba/kolizije, tako da ih moras iskljuciti prije nego pokrenes sa CD-a.
Radio sam to vec jednom, ali poodavno. Da mi se nije skrsio komp, nasao bih negdje na kompu.
Progooglaj malkice, vjerovatno ces naci tutorial o tome ili neki example, pa ga samo preradi da odgovara tvojim potrebama.
[ ljtruba @ 14.05.2004. 23:16 ] @
Hm, a jel postoji neka varijanta CD-live sistema.
To bi bilo odlicno.
[ utvara @ 16.05.2004. 00:08 ] @
Probacu da modifikujem xampp da radi sa CD-a, mada ce biti dosta problema. Pokusacu da proradi Apache, PHP i MySQL. FTP, mial i phpmyadmin mi nisu interesantni.

Jednostavno resenje koje se odmah namece je da demo bude na USB disku.

Pocecu uskoro da radim, javicu se kad budem imao nesto.

poz utvara
[ ljtruba @ 20.05.2004. 23:13 ] @
Izgleda da i oni sami to pokusavaju da naprave, mislim xampp
[ utvara @ 21.05.2004. 01:59 ] @
uspeo sam da napravim demo na cd-u od phpNuka 7.2 postavio sam konfiguracione fajlova na

http://ns.sbb.co.yu/~utvara/xampp_conf.zip

unutra je

httpd.conf
php.ini
my.cnf
install.bat

(podesio sam sebi apache da radi sa Zend optimajzerom)
install.bat pravi c:/tmp/ koje apache koristi za log i pid i c:/tmp/data - gde se kopira baza da moze da radi read-write

u sustini moze da se razvije i autoran i sve propratno, neka mala aplikacijica koja bi automatski startovala ave potrebene programe i gasila i po zavrsetku itd...


poz utvara