[ W.A.Mozart @ 12.05.2004. 17:40 ] @
Posto sam totalno nov u vodama Delphia, trebala mi mala pomoc. Uradio sam jedan programcic,jednostavan programcic cija je zadatak analiza jednostavnih matematickih funkcija. Problem je u "ABOUT" ili "O programu" dijelu. Zelio bih uraditi tako da klikom otvara novi prozor, formu, frame ili sta vec u kojem bi se nalazili neki osnovni podaci o programu. Imam nekih tutorialcica na PC-u ali niti u jednom se ne nalazi komadic koda koji meni treba. Unaprije hvala.
[ reiser @ 12.05.2004. 18:42 ] @
File -> New -> Form, i otvara ti se nova forma. To ce ti biti About prozor. Tu nabacis podatke, i das ime formi.
Zatim kliknes dva puta na dugme na koje zelis da ti se otvori about prozor i stavis ImeAboutForme.Show. To ti je najprostiji nacin.
[ Crazy Mix @ 12.05.2004. 23:48 ] @
Ma lik misli na frame form... To je prilicno lako (Delphi 6), ali ne znam napamet, nikad to nisam koristio (osim u testovima), mrzi me da sada otvaram Delphi, drugi put... It's easy!
[ reiser @ 12.05.2004. 23:52 ] @
Onda ides File -> New -> Frame i na formu nalepis frame komponentu koja ti se nalazi na prvom jezicku (Standard) i povezes je sa tim frame-om.
[ smjesko @ 25.06.2004. 22:41 ] @
ali mozes koristiti i autocreate
[ hwfanatic @ 26.06.2004. 00:26 ] @
Uzmi u obzir i metodu ShowModal klase TForm, možda ti više odgovara nego samo Show...