[ radec @ 14.05.2004. 22:10 ] @
Molio bi nekoga ko bi mogao da mi obrazlozi sta ima kvalitetniji capture:
ati (9200, ili 9600) vivo , ili neka i koja tv kartica , pri tome mislim na kvalitet slike
hvala
[ kUdtiHaEX @ 19.05.2004. 09:40 ] @
Za capture je bolja TV kartica - a koja, pa imas Leadtek recimo...
[ SpelingMistakes @ 30.09.2004. 01:05 ] @
Ja imam leadteka i "odlican" je - mada znam neke koji pricaju da imaju "katastrofa lose" rezultate.

Jedan kabal koji se dobija uz njega (sluzi za in i out) je sjajan - Grebovanje fantasticno - jedino kao i sve ostale pati od "kvaliteta ulaznog signala"


Nego kad sam vec ovde
interesuje me sledece - Imam tog leadteka i imam ideju da kupim ati 9600 vivo - Vrlo me zanimaju podaci da li to vivo osim cinceva znaci i "svhs" i koja rezolucija se podrazumeva kao ulaz - tacnije znam da se video in na grafickoj moze koristiti za grebovanje - ali koja rezolucija se tu dobija - da li se moze dobiti npr 720 576 - sto bi meni npr trebalo - Ti softeri koji se koriste za greb - koje formate rade - Mogu li da ocekujem da rade mpg - Kako se vidi taj "video in sa graficke karte - Ako imam neke softvere za greb koje sam koristio - da li mogu da ocekujem da ce oni da mi grebuju sa video in-a na grafickoj kartici.

Vrlo me zanimaju odgovori, jer u narednih nedelju dana mi predstoji kupovina
[ StORM48 @ 30.09.2004. 01:12 ] @
Na VideoIN ulazu možeš koristiti bilo koji softver koji ima Capture mogućnosti. Cela stvar funkcioniše identično kao VideoIn na TV Tuneru. Mada, uz VIVO kartice se obavezno dobija i nešto softvera za tu svrhu. Što se tiče formata, rezolucije i sl., kao što rekoh i postupak i mogućnosti su iste - kvalitet grebovanog materijala i mogućnost realtime kompresije u neki od formata, zavisi samo od snage mašine.

Pozdrav
[ SpelingMistakes @ 30.09.2004. 01:22 ] @
Thanks