[ Papcina @ 16.05.2004. 20:07 ] @
Pozdrav!
Imam Belinea 15" monitor i pojavila su mi se dva pokvarena piksela na monitoru.
Jel ih se moze nekak popravit ili zaustaviti?
Ili je pocelo vrijeme za razmisljanje o novom monitoru?
[ Staja @ 18.05.2004. 19:56 ] @
Nisi samo naveo da li je LCD monitor ili CRT (sa katodnom cevi).

Ako je Lcd onda se ne brini, u statistikama za lcd monitore pise da kada ih kupis
moras da racunas da imaju do 5 "pokvarenih piksela" , cak neke firme ne primaju
reklamaciju na to i smatraju to za normalu.

Ja sam naime imao samo jedan felerican piksel na mom monitoru (LCD) ali se ne znam ni ja kako izgubio- proradio.

Nadam se da sam bio od pomoci ili bar od utehe
[ Papcina @ 19.05.2004. 14:30 ] @
E hvala!
Nisam se nadao da ce itko reci rijec....
Monitor je CRT.
[ tweeester @ 19.05.2004. 14:54 ] @
ne brini, ako se ne pojavljuju dalje onda nema razloga za brigu.

p.s. Inace, u zivotu znam jedan CRT monitor koji ima "mrtav" piksel (moj Belinea 17'' nov) i taj tvoj ... Zanimljivo da su oba belinea?
[ kristian! @ 16.06.2004. 22:29 ] @
E pa ja imam samsung 1100df star oko 3-4 meseca i upravo sam spazio jedan mrtav pixel i to ne u cosku negde gde ga necu videti nego u gornjoj sredini!
osecam da nemam srece sa hardverom!
i sada se frustriram monitor je nov a i kosta!

[ Papcina @ 16.06.2004. 22:35 ] @
Uzmi dvocijevku i brze kod dealera tvog PC-a. Jedan metak za njega, drugi metak za sebe :-)))
A jel se moze to reklamirati? Moj je stari vise od 3 godine tako da mu je istekla garancija.
[ pctel @ 16.06.2004. 22:52 ] @
sta pricate ljudi, kakvi mrtvi pikseli kod CRT-a? Imam 800 neispravnih monitora, sa najrazlicitijim kvarovima, ali to jos nisam video! treba znati da elektronika monitora iscrtava linije, a ne tacke (pixel-e), a pixel-i nastaju tako sto se te linije crtaju po limu na kom su izbusene rupice. Mi gledamo sa suprotne strane lima i vidimo tacke. Jedini uzrok da je neka tacka crna (nikako druge boje) bi bio da je rupica na tom limu zacepljena nekim... parcicem metala(?) koji je otpao od nekog metalnog dela i doleteo bas tu. E, sad, kako je doleteo, moze i da odleti - znaci uzmite mali cekic i lupajte po monitoru sa svih strana dok tackica ne nestane.
[ kristian! @ 17.06.2004. 01:50 ] @

ko nam je kriv kada smo sirotinja pa kupujemo "made in china"

lupkacu ga malo, ne bas cekicem ali onako amaterski sa strane! a ako upali "SRBIJA!!"
[ McKracken @ 19.06.2004. 00:43 ] @
Nije valjda da si poverovao u ovo sto pise Pctel?
[ SoulFly @ 20.06.2004. 19:32 ] @
@pctel

dzizus choveche!