[ zheks @ 17.05.2004. 17:16 ] @
Konkretno, problem je u sledecem...

Win2003 server treba da pozove(preko RRAS) Win2000Pro(Icoming Connections)... i da, pritom, stanica koja je na mrezi sa serverom, pinguje Win2000Pro...

Da li je obavezno da na serveru NAT-ujem interface preko koga se kaci na Win2000Pro? probao sam i to, ali nisam uspeo... mozda nisam dobro postavio NAT, mada RRAS nema mnogo opcija kad je u pitanju NAT.

Win2000(192.168.10.1) - Interface1 - Interface2 - router(192.168.5.1) - LAN

znaci, sa ovog LAN-a treba da pingujem 192.168.10.1.

Router hoce da pinguje adresu, ali nece da je rutira na LAN...
Kada povezem dva servera, onda svako svakog pinguje, ali kad je veza izmedju Win2000 Pro i servera onda nece da vraca odziv...

Ako neko ima bilo kakvu ideju, bio bih veoma zahvalan...
[ someone_bl @ 18.05.2004. 07:24 ] @
Ne znam da li ce ti biti od koristi ali cisto da znas da prilikom dizanja RRAS-a na windows 2003 serveru podize se Firewall koji je prilicno surov, pa vidi da ga iskljucis mozda ce da proradi mada sumnjam ...

Ja sam imao slicnu pricu samo je kod mene bilo ovako:
Cisco ruter poziva Windows 2000 pro i od njega treba da dobije ip adresu tako da se svi racunari u dva lana vide bez problema....

Sa windows 2000 je problema gateway koji ne mozes nikako da dodas da ga masina preuzme kad dobije ip adresu iz pula koji si ti odredio, ista je prica i sa XP pro ... Kada sam uzeo server 2003 i na njemu digao RRAS i podigao i DHCP sve je super radilo... stim da sam ja sa user name koji se kaci na RRAS definisao ip adresu sam kako i staticku rutu... Kasnije sam naisao na neke teksotve da bi to mozda i radilo da sam pokusao sa staticom rutom u win 2000 i xp...

Eto sad imas stiva da isprobas sve moguce....
[ zheks @ 18.05.2004. 11:26 ] @
Firewall sam ubio... bar tako pise... tj. nema nista u Inbound and Outbound Connections, ako je to to...

Pokusavao sam vec da dodam staticku rutu na Win2000, ali se malo glupo ponasao... Ping prodje kad dodas rutu, ali kad ponovo uspostavim vezu, ne prolazi ping, iako je ruta persistent, a i Interfejsima sam davao staticke adrese... ali kao da trazi svaki put kad se uspostavi veza, mora da se osvezi ruta, sto ne moze sam da uradi (kao sto si rekao, ne moze da preuzme Gateway)...

Glavna enigma je sto u slucaju Linux rutera ovo radi, bez cackanja Win2000... i to mi nije jasno. Linux ruter NAT-uje interfejs i mozda je jedino tu neka razlika...

Podigao bih ja rado Server umesto Pro-a, ali imam vise takvih servera na Pro-u, tako da cu da se napesacim za medalju

P.S. Thanks for the tip
[ someone_bl @ 18.05.2004. 14:31 ] @
MA kad podizes ras onda tu imas opciju install basic firewall pa sam mislio da to deselektujes kad pocinjes instalaciju...