[ nik79 @ 17.05.2004. 19:16 ] @
Kada napravim image particije Ghost mi image podeli na dva dela. Cini mi se da deli na vise delova ukoliko je image veci od 2 GB. Sve particije su mi NTFS pa ne vidim zasto bi delio posto ovaj file sistem dozvoljava i vece fajlove. Proverio sam sve opcije ali nigde nisam nasao opciju gde treba da iskljucim spanovanje. Jedino sto sam nasao u vezi ovoga je opcija da se ne dodeljuju automatski ime spanu vec da me pita za ime. Probao sam da napravim particiju i iz Windowsa i da sistem dignem sa boot diskete medjutim u oba slucaja se desava isto. Ghost sam i nadogradio preko live update-a medjutim nista se nije promenilo. Da li neko zna u cemu je problem?
[ Nabukodonosor @ 18.05.2004. 13:05 ] @
Pretpostavljam da su delovi velicine jednog CD-a? Ukljuci maksimalnu kompresiju. NG automatski deli backup na delove velicine CD-a. Barem ja tako mislim. Neka me ispravi neko ako gresim.
[ nik79 @ 18.05.2004. 13:55 ] @
Citat:
Nabukodonosor:
Pretpostavljam da su delovi velicine jednog CD-a? Ukljuci maksimalnu kompresiju. NG automatski deli backup na delove velicine CD-a. Barem ja tako mislim. Neka me ispravi neko ako gresim.



Nisu velicine jednog CD-a jer mi napravi dva dela i prvi je velicine 2GB a drugi ostatak (nekih 1.5 GB). Inace ukljucio sam bio maksimalnu kompresiju. Cini mi se da kod FAT32 je max velicina fajla 2GB ali ja imam NTFS.
[ dakiyu @ 19.05.2004. 00:10 ] @
Nije mi samo jasno zasto ti to smeta?
Ja imam potpuno isti image 2g+1.7 i kada aktiviram backup sa flopyja on sam pronalazi i kopira ceo image(sa druge particije hd) a da me niti pita niti objasnjava da su dva file-a.Sve radi bez problema tako da me ne interesuje zasto deli fajl na dva.
[ nik79 @ 19.05.2004. 07:30 ] @
Citat:
dakiyu:
Nije mi samo jasno zasto ti to smeta?
Ja imam potpuno isti image 2g+1.7 i kada aktiviram backup sa flopyja on sam pronalazi i kopira ceo image(sa druge particije hd) a da me niti pita niti objasnjava da su dva file-a.Sve radi bez problema tako da me ne interesuje zasto deli fajl na dva.



Da, to je tacno da sve odradi kako treba iako ima 2 fajla. Jedini razlog zasto bih vise voleo da je to 1 fajl je to sto imam 2 hdd-a i imam dosta particija pa onda imam i dosta fajlova - za svaku particiju po 2. U svakom slucaju hvala.