[ cop @ 18.05.2004. 10:40 ] @
diste? imam jedan veliki problem! pokušo sam ubacit hr meni u c35 i nešto sam sjebo,pa sam ponovo vratio na engleski,ali nakon toga sam nešto čačko i sjebo ga totalno,tako da ga nemogu više ni upalit!!! probo sam svašta,čak sam i onaj gsm-cd kupio i tražio tamo nešto, ali nisam uspio!!! šta da radim,kako da ga popravim?? ako netko zna nešto javiiiiii !!!!!!!!!!! unaprijed hvala!
[ yolja624 @ 18.05.2004. 11:54 ] @
"Ubio" si softver u telefonu a to kod kuce nemozes rijesiti i poslusaj savjet, ne petljaj puno, vec idi u prvi gsm servis i zavrsi posao.
Nije pametovanje, ali ne mogu da shvatim kako svako hoce da bude "serviser".
To mi je isto ko da svako hoce da bude "stomatolog" ili "hirurg" ili "astronaut", a nema nikakvo znanje o tome.

Yolja
[ Dejan Matijevic @ 18.05.2004. 12:15 ] @
Zato što je ovdje kod nas na Balkanu oduvijek poznato da svi znaju sve, svi su doktori, inženjeri, pravnici... i uvijek kažu "ma, lako je to...". Naravno, ponekad dodje i do problema pa onda "pomagajte drugovi..."
[ Dr S E M A @ 18.05.2004. 16:29 ] @
Čujemo se privatno,pa ti pošaljem i softver i fleš sa prevodom pa sam sebi riješiš problem+dobiješ i jezik.
[ mrcina @ 18.05.2004. 22:33 ] @
bas zbog ovog sam pisao onaj post za udruzenje servisera mobilnih tel. Ne zelim da pravim od ovog posla neki bog zna kakav zanat,ali ga istovremeno ne zelim ni tako podcjeniti i svesti na takav nivo da svaki klinac koji ima data kabl malo cacka po telefonima pa ako uspije dobro i jest a ako ne odoh na forum tamo ce se naci vec neki dokoni "majstor" da mi rjesi glavobolju.
takvih uvjek ima
Nije ni svjestan da je svakim takvim odgovorom otima jednom kolegi komad hljeba iz usta,pa ako i sam zivi od ovog posla shvatice koliko je taj hljeb tezak.
da me neko ne shvati pogresno,rado cu pomoci svakom od servisera ako mogu ali ovakvim kao sto je cop (bez ljutnje) tesko.
[ skymobile @ 18.05.2004. 23:36 ] @
Ma dobro, ***i ga nije frka ni da se pomogne, ali naravoucenije je:
NE CACKAJ MECKU ! ! !
[ Night @ 19.05.2004. 19:15 ] @
Ne moze se x35 softverski ubiti. Potrazi na netu upute za popravak i flasheve koji ti trebaju. Uglavnom ide procedura da prvo sa Martechom upises full flash, zatim updejtas firmware, upises samo EEPROM i onda odlockas mob. Ubio sam ja svoga s35 nekoliko puta i svaki put se da popraviti bez problema, sve sto ti treba je data kabel i malo strpljenja.
[ yolja624 @ 19.05.2004. 22:04 ] @
@Night
Nije tacno da se ne moze ubiti softverski, ja sam imao takav. I nema pomoci do flash programatora. A da bi taj Martech mogao da "fleshuje" mora telefon da "udje" u servisni mod. A kako da udje u "servisni mod" ako nema nista u flashu, pa cak ni bootloader?

Yolja
[ skymobile @ 20.05.2004. 01:15 ] @
Citat:
Nije tacno da se ne moze ubiti softverski, ja sam imao takav. I nema pomoci do flash programatora. A da bi taj Martech mogao da "fleshuje" mora telefon da "udje" u servisni mod. A kako da udje u "servisni mod" ako nema nista u flashu, pa cak ni bootloader?

Yolja

Sta ti ovo naprica casti ti?
[ mrcina @ 20.05.2004. 07:37 ] @
al mrzim kad ljudi pametuju a nemaju pojma,pa ako se bavis telefonima trebalo bi da si savlado taj c35 koji je ve godinama na trzistu a ako nisi ne guraj nos tamo gdje mu nije mjesto
[ yolja624 @ 20.05.2004. 09:37 ] @
@sky master
... eh da, moj za***... sorry... znam za resenje za dead x35, ali sam zaista imao jedan koji se nije mogao na taj nacin rijesiti.

Yolja
[ Night @ 21.05.2004. 03:12 ] @
yolja624 : Nije tacno da se ne moze ubiti softverski, ja sam imao takav. I nema pomoci do flash programatora.


Nemam 'quote' opciju pa saljem ovako malo zbrkano.

Dakle, koliko znam x35 se NE MOZE ubiti softverski. Ubio sam S35 do kraja jednom i opet se moze flashati, taj bootloader, bootcore ili kako se vec zove se ne moze prebrisati softverski nikako. Mob nekad ne prima crvenu tipku, ali to se lako rijesi, izvadis bateriju, kratko spojis dva vanjska kontakta (pincetom) na konektoru od baterije (+ i -) i isprazne se kondenzatori na plocici od moba i onda prima crvenu tipku. Anyways moj je prosao sve i svasta, ukljucujuci boravke u lokvama, u moru, bacanja u zid, flashanja krivim softom, prekidanje flasha na 50%, vadjenje baterije dok se flasha, ma sve moguce, i metoda fullflash+upgrade+eeprom+unlock je uvijek palila, sa kabelom od 9EUR. Eto, steta sto se takvi mobiteli vise ne proizvode.

[ mrcina @ 21.05.2004. 21:04 ] @
manite se shuplji prica...
[ Danchy8 @ 08.11.2004. 15:10 ] @
Hiti ga u zid!
[ mrcina @ 08.11.2004. 17:44 ] @
sinko pogledaj kad je ova tema bila aktivna(prije pola godine)
dosad su taj siemens već pojeli moljci...

Citat:
Danchy8: Hiti ga u zid!

da si bar nešto pametno rekao...
[ pelesta @ 08.11.2004. 22:34 ] @
U ovaj mali rat su ,vidim, ukljuceni ljudi iz skoro svih bivsih YU republika,sto je dobro,jer to je znak da nismo zaboravili jedni na druge.
Dreba pustiti ljude da cackaju.ne uskracujmo im to zadovoljstvo,jer to njihovo zadovoljstvo je i nase zadovoljstvo.
"Radimo kao da ce sto godina biti mir,a spremajmo se kao da ce sutra biti rat"-J.B.Tito na cetvrtom plenumu SKJ.