[ gargoyle @ 18.05.2004. 17:28 ] @
Pokušavam se prijaviti na google adwords sistem, i platiti Visa internet karticom Vojvodjanske banke. Problem je u tome što sistem neće da prihvati karticu u kombinaciji sa zemljom 'yugoslavia', ali ako se stavi npr. hrvatska ili bosna i h., onda radi. Mene interesuje ima li neko iskustva sa ovim ?
[ Vukan Karadžić @ 18.05.2004. 18:20 ] @
Thanks za hint :)
Ja sam bas pokusavao pre nekoliko dana, bez uspeha. Sad probao sa HR i prodje. Great!
[ gargoyle @ 18.05.2004. 20:57 ] @
Da. Nego koliko je to (ne)bitno/(ne)legalno? Kartica je validna.
[ Vukan Karadžić @ 18.05.2004. 21:04 ] @
Sto bi bilo ilegalno? Skida ti sa racuna, jel tako? Samo pichi.
[ Dragan Varagic @ 19.05.2004. 07:33 ] @
Da, bilo je ovih problema, Google jednostavno nije iskljucio automatsko blokiranje kada neko prijavi drzavu kao SRJ.
[ gargoyle @ 19.05.2004. 15:24 ] @
I dalje imam problem, tj. i kad promenim zemlju > hrvatska, sistem kaže da je kartica ok, ali oglasi ne idu već i dalje stoji obaveštenje: We were unable to process your last payment. Your account is still open; however, your ads have been paused until you update your billing information. Once we are able to process your outstanding balance, your ads will begin running again.

Da li treba da prodje neko vreme dok oglasi ne počnu da idu, ili šta još treba uraditi?
[ gargoyle @ 19.05.2004. 20:49 ] @
Evo dobio sam zvanično odgovor od njihove podrške da promenim zemlju u 'hrvatska', što sam i uradio, i sada sve radi.
[ Sasa Kostic @ 16.06.2004. 22:46 ] @
je l probao neko sa Visa Virtuon karticom Raiffeisen banke?
[ Dragan Varagic @ 17.06.2004. 06:41 ] @
Da, evo i trenutno radi (Kampanja za Festival Idea)
[ gsrda @ 09.08.2004. 01:07 ] @
Ovo je totalno rasulo!!

Tek sad vidim zasto moja visa meridijan banke ne fercera!

ALI NE RADI NI KADA STAVIM HR ILI BIH....probacu Trinidad i Tobago
[ www.allfine.net @ 12.08.2004. 13:16 ] @
Radi ako je kartica Rajfajzen Visa Virtuon i ako se stavi neka leva adresa...

Provereno!
[ mikevecoss @ 19.05.2006. 22:39 ] @
Evo probao i ja.

Dobitana kombinacija:

Visa internet Vojvodjanske Banke-stavio jedno $30 na mesecnom nivou.

Upisao prvo zemlja"Serbia and Montenegro"

Nece"Card Declined".

Kartica je 100% ok.

Stavim zemlju"Croatia" u "billing options" i kaze da radi.

Evo njihove poruke:

"As your ad accumulates clicks, your credit card will be charged periodically. (Your total monthly charges should never exceed your monthly budget.) You'll find your current charges and billing record under the 'Billing Summary' link above.

Will my ad show right away?
Remember, your ad won't show every time you search for your keyword on Google. Your ad is spaced evenly throughout the day according to your monthly budget. Log in to AdWords in a few days to see the number of times your ad has shown ("impressions") and how many visits to your website you've received ("clicks")."

to je to.
[ mikevecoss @ 19.05.2006. 22:57 ] @
Da posle za Srbiju samo promenis u preference kako ti odgovora kao i za jezik.

Stavis na "Croatia" samo da prodje-da prime uplatu.

Posle mozes da menjas preference kako ti odgovara jer je jednom vec proslo.
[ Mister Big Time @ 04.06.2006. 01:08 ] @
Zar smo i na toj black listi?!
Dokle vise ta diskriminacija.... eh Srbijo medju sljivama.
[ grujicd @ 05.06.2006. 09:50 ] @
Imam rajfajzenov virtuon, za zemlju stoji "Serbia and Montenegro" i sve prolazi.
[ WawaHOO! @ 05.06.2006. 14:27 ] @
Procitao sam da Google daje 50$ kredita koji se uplacuju njima tek kada ljudi kliknu na vase oglase.
Jel to stvarno moze?
[ Neco @ 13.11.2006. 15:31 ] @
Zna li neko moze li da prodje Visa Electron Banca Intesa (debitna kartica koja je vezana za devizni racun)?

Postoji li mogucnost da se dobije VISA ili MasterCard ako nemam redovna primanja koja bi isla preko te kartice? Mozda neka fora za studente?

[ severijan @ 26.12.2007. 09:27 ] @
pozdrav svima.izvinte sto otvaram jednu staru temu ali bih hteo da koristim adwords ali ne znam kako sada stoje stvari i kako to u stvari funkcionise?da li se isplati?
[ Neco @ 26.12.2007. 13:04 ] @
Google Adwords su reklame koje se pojavljuju sa desne strane kada prilikom pretrage Google izbaci rezultate pretrazivanja. Dakle, reklame koje stoje ispod "Sponsored links". Adwords se takodje pojavljuju i na mnogim drugim mjestima, a mozes da ih dodas i na sopstveni sajt.

Sistem funkcionise tako sto Google-u placas za svaki klik na tvoju reklamu, a mozes reklamirati sopstveni proizvod/uslugu ili se prikljuciti na affiliate program neke firme (sajta) i na taj nacin pokusati da uzmes procenat od njihove zarade. Mnogi poznatiji sajtovi (koji se bave prodajnom ili usluznom djelatnoscu) nude tu vrstu saradnje (npr: kazina daju veci procenat ukoliko se neko registruje preko tvoje reklame).

Ja sam pokusao da zaradim preko Adwords-a prosle godine, ali mi nije poslo za rukom. Procitao sam par knjiga i tutoriala, svi te savjetuju da nadjes neke proizvode koji su dosta trazeni, a nema mnogo velike ponude za njih i daju po neki konkretan primjer kako su oni zgrnuli hiljade dolara, ali kada pogledas trenutnu situaciju za takve proizvode shvatis da je trziste prezasiceno! U svakom slucaju, mozes da probas, pa ti se mozda posreci i zaradis dobru lovu!

Srecno! ;-)
[ JankoE @ 26.12.2007. 15:36 ] @
Citat:
severijan: pozdrav svima.izvinte sto otvaram jednu staru temu ali bih hteo da koristim adwords ali ne znam kako sada stoje stvari i kako to u stvari funkcionise?da li se isplati?


Google AdWords se preporucuje ljudima koji imaju iskustva u internet oglasavanju i koji tacno znaju sta im je cilj.

Posto vidim da u potpisu imas sajt Extra kataloska prodaja - verujem da planiras njega da reklamiras.

Da bi GoogleAdWords kampanja bila uspesna, moras da vodis racuna o mnogim stvarima - koje ces kljucne reci koristiti, koliko ces placati zanjih, gde ce se pojavljivati rezultati itd itd.

Desavalo se da ljudi imaju izuzetno uspesne kampanje i da na ulozenih $100 imaju zaradu i po nekoliko hiljada, ali je mnogo cesci primer da su ljudi ulagali po par hiljada i pukli na kraju.

Pretrazi Google, citaj po stranim forumima sta ljudi pisu.

A ako te interesuje vise detalja, mozes me i kontaktirati na PP.

Pozdrav.
[ severijan @ 27.12.2007. 07:40 ] @
hvala vam na pomoci,razmislicu o tome jos malo.
[ ~Vojvoda @ 07.02.2008. 13:15 ] @
Imam ja jedno pitanje u vezi AdWords servisa. Da li mogu za razlicite reci da odredjujem razlicite max. CPC?
[ McKracken @ 07.02.2008. 13:31 ] @
Da, naravno da mozes.
[ user999 @ 28.07.2008. 09:53 ] @
Citat:
pozdrav svima.izvinte sto otvaram jednu staru temu ali bih hteo da koristim adwords ali ne znam kako sada stoje stvari i kako to u stvari funkcionise?da li se isplati?


ja sam pokušao u 2 navrata ... ne isplati se ...
[ MarioEF @ 28.07.2008. 14:15 ] @
Možeš li ovo elaborirati malo detaljnije? Zašto se ne isplati, što si probao/napravio, što si oglašavao i slično...pitam zato jer su moja iskustva baš suprotna...
[ duchess @ 09.03.2010. 10:57 ] @
Uzela sam Virtuon karticu u Raiffaisen, i kad izvrsim placanje, izaberem Serbia and Montenegro, naplati mi iznos u dinarima, rezervise sredstva, ali ne moze da ih i naplati jer se devizni racun koristi samo za devize. I sad ne znam sta da radim, kako da prebacim valutu da placam u evrima. Posto su mi u banci rekli da moram u evrima da placam ili nekoj drugoj STRANOJ valuti, da ne moze u dinarima, a na Google Adwords cim izaberem Srbiju odmah pise RSD, i bilo koju drugu drzavu da izaberem opet u din placam. Ne razumem nista! Jel ima neko iskustva sa ovim? Pocinjem da gubim zivce!

Hvala
[ Ivand @ 13.03.2010. 15:46 ] @
Ne bi smeo da imas probleme sa naplatom u RSD...
Recimo koristim Visa Virtuon za kupovinu domena na CRI.rs - gde su cene takodje u RSD,
bez problema mi skida EUR sa deviznog racuna.
[ kobra8 @ 16.03.2010. 12:10 ] @
Sa teskom mukom sam otvorio nalog Google AdWords, valjda zbog razlicitih sifri za razlicite Google naloge i sada krecem u Google marketing svet.
Probacu da pokrenem i Google AdSense jer u kombinaciji ta dva naloga mogu da zaradjujem i placam moj marketing, ha :-)

Ko zeli da se oproba u Google AdSense zaradjivanju i reklamiranju moze da pogleda e-knjigu na srpskom 'Google AdSense'
http://kavanali.com/zencart/in...cPath=74_78&products_id=73
[ Ljubiša Begović @ 16.03.2010. 18:02 ] @
Citat:
Ko zeli da se oproba u Google AdSense zaradjivanju i reklamiranju moze da pogleda e-knjigu na srpskom 'Google AdSense'

A usput i reklamiraš knjige koje prodaješ :-)
U šta se ovaj forum pretvara...

Citat:
ja sam pokušao u 2 navrata ... ne isplati se ...

Ako se reklamiraš preko AdWords da bi privukao posetioce verovatno se neće isplatiti.
Ali ako se reklamiraš da bi prodao neki proizvod onda može da bude isplativo. Ali zavisi i kakva ti je reklamna kampanja...
[ kobra8 @ 17.03.2010. 13:31 ] @
''A usput i reklamiraš knjige koje prodaješ :-)
U šta se ovaj forum pretvara...''

Katastrofa, nemogu da verujem!!!! Zbog ovog stava je zemlja tu gde jeste.
Nasao sam na domacem sajtu knjigu vezanu za temu Google AdSense i pomenuo sam je kao vrstu pomoci ako neko hoce da se bakce na AdSensu!

Da sam rekao da na stranom sajtu ima strana (engleska) knjiga o AdSencu to bi bilo o.k. ali ovo je za reakciju 'U šta se ovaj forum pretvara...'
Takav stav je sramota, umesto da napredujemo i da imamo sve dobre stvari dostupne i na nasem jeziku, dobijam ovakav odgovor!!!!!!!!
[ Ljubiša Begović @ 17.03.2010. 13:57 ] @
Izvini, nemam ja lično ništa protiv tebe, ali ne verujem da je slučajnost da u kratkom vremenskom periodu na dva mesta ostaviš linkove ka knjigama koje se prodaju na tom sajtu, a u nekom trećem postu otvoreno nudiš razmenu banera sa tim istim sajtom, a pri tom se praviš kao da si slučajno naleteo na te linkove.
Ja mislim da je to kršenje pravilnika, ništa drugo. Ovakve teme se brišu, ne zato što ja to hoću nego zato što krše pravila ovog foruma.
Ja sam samo hteo da ti skrenem pažnju na pravila, ništa više. Uostalom, to je i u tvom interesu.

Svakako da podržavam da ima takvih knjiga na našem jeziku.
[ u_prolazu @ 09.11.2010. 21:15 ] @
Pozdrav,

Imam problem sa AW nalogom, a ne otvara mi se nova tema . Kada izaberem zemlju (to enter payment information for the first time), a u ponudi je SCG, prijavljuje gresku. I tako vec dva dana. Pokusao sam da promenim pretrazivac, ip adresu, pc - nije pomoglo. Da li moram da stavim cro da bih platio iz Srbije? Ili bih

[Ovu poruku je menjao u_prolazu dana 09.11.2010. u 22:28 GMT+1]
[ u_prolazu @ 03.12.2010. 23:33 ] @
Citat:
Imam problem sa AW nalogom...

Da odgovorim sam sebi... Izgleda da je od danas sve u redu. Posle skoro mesec dana ping-ponga sa njihovom tech. podrskom i jedne teme na aw forumu gde se sakupilo nas 4-5 sa istim problemom, konacno je g team resio problem. Ja bih se zahvalio Ljubisi Begovicu koji mi je dao podrsku, nakon pp kontakta.