[ Dark_Runger @ 18.05.2004. 21:14 ] @
Znam da je crko,ali me interesuje sta je tacno crklo.
Ranije sam imao neki program koji je imao nekih 10-ak zvukova HD-a koje si mogao da preslusas i pored svakog je pisalo koji je kvar u pitanju,odnosno sta je crklo na hard disku,ali sada nemogu da ga pronadjem.

Evo upload-ovo sam snimak,ima dosta suma od kulera itd ali pistanje i skripanje se razaznaje :)

dakle?
[ kefalo @ 08.06.2004. 10:17 ] @
evo i ja imam ovaj problem kod mene je IBM 40GB... bash prije neki dan je poceo ovako da se ponasa. uspio sam da backupujem podatke na drugi komp...
a sad pokusavam nesto da odradim sa diskom softverski pa ako to ne uspije onda cu probati sa wd40 sprejom da ga podmazem .... ;) nista drugo mi ne pada na pamet...

rastavio sam stari takodje crknuti quantum lct 17GB i vidio da bi se bez rastavljanja mogao podmazati mehanizam "ruke". za to je potrebno samo da se odvrne saraf na sredini diska i da se stavi kapljica ulja.... ako nista drugo ne uspije na tu "operaciju" cu da se bacim ;)
[ McKracken @ 08.06.2004. 11:19 ] @
@dark_runner. Lici kao da je pala glava :)

@kefalo, WD40 bi ga momentalno ubio a ulju bi trebalo malo vise, mozda i par dana :)
[ kefalo @ 09.06.2004. 00:49 ] @
haha...
ma nema mu spasa... naime kao sto sam gore rekao sa ibm-ovim DFT(data fitness test) testom sam ustanovio da se greska javlja samo ponekad! jer prvi put prodje test a onda kaze da ima bad sectora. i kad pokusam da ih otklonim istim programom onda se zaledi disk i program javi gresku da nema diska...
danas sam pokusao da ga istim tim programom i formatiram i isto je pukao, samo sto je sad javio da je device defective! e onda sam digao ruke od svega i rastavio ga i stavio po kapljicu wd40 na lezajeve od diskova i ruke glave... i isto se desavalo!
tako da mi ne preostaje nista drugo nego da bacim pare na novi disk...

takodje me interesuje sta sad da kupim za... 80-100 evrica?