[ nervozna @ 11.01.2002. 00:24 ] @
1 od mojih profesora je studenta druge godine pitao:
sta se odvijalo u glavam matematicara u prethodnih 2000 godina,dok su shvatili da geometrija nije nauka o objektima,vec delovanje grupe na skupu!

[Ovu poruku je menjao nervozna dana 12.01.2002 u 01:20 AM GMT]
[ italiano @ 11.01.2002. 00:33 ] @
Verovatno isto sto i sada u glavama matematicara,
dok neshvate neku novu dimenziju matematike...
[ mafija @ 21.02.2002. 00:16 ] @
Algebarski pristup geometriji je sramota ali istina. Sramota zato sto resava samo deo euklidske geometrije a istina zato sto se to dogadja i oko nas. Jedina "dobra" stvar je sto se ovako i geometrijom moze dokazati osnovni stav algebre.

[ Dejan Lozanovic @ 21.02.2002. 10:22 ] @
Citat:
mafija:
Algebarski pristup geometriji je sramota ali istina. Sramota zato sto resava samo deo euklidske geometrije a istina zato sto se to dogadja i oko nas. Jedina "dobra" stvar je sto se ovako i geometrijom moze dokazati osnovni stav algebre.


Pa video si sta je gojko kalajdzic napravio od geometrije :)), a i znas onaj njegov stav, fuj kakav je to ispit kada nemozes ni osnovni stav algebre da dokazes :)))

Ma gojko je faca !!!
[ mafija @ 21.02.2002. 21:13 ] @
Da, bas sam na njega mislio. Implicitna prozivka ali ipak ceo svet zna istinu. Kakva bre geometrija ja mislim da taj kurs treba da se zove "Analiticka 2" ili mozda cak i "Linearna 2". Ja cu ipak taj problem da resim the hard way - Janicic & Lucic combo.

Pozdrav!
[ nervozna @ 22.04.2002. 00:50 ] @
razvijanjem algebre kao dela matematike(teorijskog),dokazano je da geometrija predstavlja delovanje grupe na skupu(naravno,kad se odrede precizni uslovi)
ne znam zasto vam to smeta
a to se desilo zato sto se algebra najsporije razvijala,sporije od analize i geometrije
a posto je geometrija jako opsirna,i dalje se uci nezavisno od algebre i ne dovodi se u direktnu vezu sa algebrom
ako vam se vise svidja,onda to gledajte kao jedan od nacina da se pristupi geometriji
posto ne znam o kom profesoru pricate i ne poznajem njegova izlaganja,jako me zanima sta je to on napravio od geometije
poz
[ shiggy @ 22.04.2002. 02:33 ] @
Citat:
nervozna:
posto ne znam o kom profesoru pricate i ne poznajem njegova izlaganja,jako me zanima sta je to on napravio od geometije
poz


prichaju o LOSHEM profesoru... ja licho mislim da je debil i kompleksash ( i struchnjak takodje ali dzaba mu )
[ nervozna @ 22.04.2002. 04:59 ] @
Pa to zbilja ne znam kako da prokomentarisem.
Poz