[ Sale11 @ 20.05.2004. 23:33 ] @
Pokusavam da instaliram MX Exchange Srv 2000. OS je Win2K Server. Poceo sam od ISA servera i izmedju ostalog bio je suvise robustan a i unistall bas ne ide glatko, posto ostavlja mnogo "repova" (fajlova koji se automatski ne uklanjaju). Ovo je barem moje iskustvo.
Posto je ISA kao sto rekoh glomazna, isao bih samo na varijantu MX Exchange Servera, koji je deo ISA servera. Da li bi neko mogao detaljno da me uputi na neko uputstvo, za instalaciju i konfigurisanje ovog servera, kao i koji prerequest (planiranje DNS zoni, SP, .NET Framework itd..) moram da odradim pre same instalacije.
Isao sam vec na neko forume ali je dosta sve rasparcano i nepovezano, a kada je sve korak po korak objasnjeno, onda je mnogo lakse, a i ISA pre same instalacije zahteva neka podesavanja.
Kakva su vasa iskustva i da li je MX Exchange suvise "tezak" i usporava rad Win2K servera?
Da li bi neko mogao da mi pomogne?
[ someone_bl @ 21.05.2004. 07:18 ] @
ISA - Internet security and acceleration server - firewall, proxy ...
MS Exchange 2000 server - Microsoftov-ov Messaging server (Email, instant messaging, news ...) Sto ce rece da MS exchange nije nikakv dio ISA servera niti ima bilo kakve veze sa njim ....

Posto nisi uopste napisao sta zelis da uradis a vidim da i servise malo brkas savjetovao bih ti da napises sta zelis...

Isto tako ako ti treba email server kani se MS Exchange 2000 server-a jr je prevelik i prekomplikovan za pocetnika - imas daleko lakse i jednostavnije email servere, a pak ako ti treba samo osnovni firewall uzmi neki treci softwer da ne komplikujes sa ISA.
[ Sale11 @ 21.05.2004. 14:06 ] @
Treba mi mail server za Windows okruzenje. Mozda sam pobrkao ali zar MX Exchange server nije deo paketa ISA servera? Da li neko moze da preporuci dobar email server?
[ Sale11 @ 21.05.2004. 14:22 ] @
Izvinjavam se, lapsus. Mala ispravka. ISA, SQL Server i MX Exchange su deo Back Office paketa. Znam da mi je ostalo u secanju da su ISA i MX Exchange bili zajedno u paketu, samo sam trenutno bio zaboravio kog paketa.
Znaci meni treba Mail Server, koji nije puno robustan a pouzdan (SMTP/POP3) kao i dodaci (filteri) protiv spama.
[ someone_bl @ 21.05.2004. 14:42 ] @
Kerio Mail Server 5.7.8 ...

- pop3
- smtp
- antispam
- antivirus
- webmail
- podrska za wap
- integracija u AD
- slanje faxa
- wap
- filtriranje atachmenta

Ma vidjeces daje vise nego super ... (secure pop3, webmail...)

Neki preporucuju i Mdeamon mada ga ja nikada nisam koristio...

[ Sale11 @ 21.05.2004. 15:56 ] @
Hvala Bojane,
na savetu. Imao sam jednom davno Kerio v5.1.6 kao trial verziju. Sada mi preo staje da negde nadjem za dzabaka ovu verziju (tj. key) jer posle 30 dana istice probna verzija.