[ duskosp @ 21.05.2004. 15:39 ] @
Pozdrav svima
Zbog specificnog medicinskog softwera trazio sam nacin da pokrenem windows programe tako da im pridjem sa Maca. VirtualPC je suvise spor, a novije verzije traze i brzeg Maca. Nemajuci kud, spao sam na kupovinu PCja i umrezavanje LANom sa Macom.
PC: Athlon 1,4... Windows 2000 Advanced server (slucajno bas taj OS)
Mac: G4/350 MHz, OS X 10.2.8
Obe mrezne karte su 100 Mbit-ne
Povezao sam ih preko TCP/IP, SMB za fajlove a Microsoftov RemoteDesktopConnection kao VNC (valjda).
I sad, u prozoru mi se prikaze slika sa Win monitora. Drag'n'drop ne radi, nego se preko SMBa mountuju sharovani Win diskovi i tako je moguca razmena fajlova preko mreze.
Problem 1> ne cuje se zvuk Windowsa (mozda je to zbog nesrecno izabranog Win OSa, trebalo bi da novija verzija radi, provericu)
Problem 2> multimedijalni sadrzaj (npr pustanje video snimka), gde su i fajl i program na Win masini, a putem RDCa se kroz mrezu projektuju na Macov monitor, ide veoma, veoma sporo.

Pitanje> Da li imam bolje hardversko ili softversko resenje? Sta biste vi radili na mom mestu? Cilj mi je da radim na jednom monitoru i koristeci jednu tastaturu i jedan mis...
Pozdrav od Duleta
[ jajo @ 21.05.2004. 20:33 ] @
Ako se ne varam, zvuk prek RDC-a ne radi. Za video nikad nisam cuo da je netko i pokusavao.
Ak ti zvuk zbilja treba:
1. Ako ti je PC blizu, razvuci kablove do pc-a i stavi zvucnike pored mac-a
2. Ako ne mozes drugacije probaj streamat zvuk i video. To bi ti moglo sasvim dobro raditi, medutim ako se samo streama zvuk, onda nece biti u skladu sa slikom preko RDC-a
[ MacZec @ 22.05.2004. 00:21 ] @
1. Jeden drug mi je rekao, da bi trebao da čuješ zvuk.

Sredinom / Krajem ove godine bit će brži G5 i novi Virtual PC koje će dobro i sa G5 Dual raditi. Ja mislim to bi ti bilo najbolje jer čitao sam, da novi Virtual PC podržava direktno grafik kartu.
Nezaboravi, da je tvoj G4 ipak star i slab. Kad se sporedi sa zadnjim G4 ili sa sadašnjim G5 - a tek da je Dual... onda tvoj sadašnji mac sigurno nije PC za Virtual PC.
[ MrNo @ 22.05.2004. 00:30 ] @
Tesko da ce to da radi sa tom konfiguracijom.
Mac ti je spor za VPC, a gledanje filmova preko remote klijenta ne mislim da je moguce. Remote veza nije namenjena za tu vrstu posla.
Kupi KVM switch ako bas moras da koristis jedan monitor i jednu tastaturu.

@MacZec VPC 7 bi trebao da ima bolju grafiku ali nece direktno podrzavati graficku karticu. Sto znaci da nema igrica preko VPC-a :(
[ MacZec @ 22.05.2004. 03:45 ] @
"Yesterday in front of resellers and Apple and Microsoft representatives, took place in France the first demo and presentation of Office 2004 and VPC7.
We have collected info concerning VP7.
It was not possible to use VP7, because it is still unstable, but hereafter are some details:
- VPC icon has been modified
- Better support and management of peripherals (especially for USB)
- It will be noticeably faster than the previous version
- It should support dual processor system as well as G5-based computers
And the best for the end...
VPC7 should manage and support natively graphic cards, and that's a huge improvement and particularly good news. In this way, we can expect to be able to play PC games on a Mac, it will probably require a quite fast processor and a good graphic card. For example, DirectX will not be emulated, but directly treated, as on a PC, by the graphic card!!!
Something that we were always missing, but expecting, in the previous VPC version..."

Izvor:
http://www.hardmac.com/niouzcontenu.php?date=2004-05-12#2089
Citat:
VPC 7 bi trebao da ima bolju grafiku ali nece direktno podrzavati graficku karticu. Sto znaci da nema igrica preko VPC-a :(
[ duskosp @ 22.05.2004. 08:15 ] @
Ma da, ostaje opcija da se ubaci jos jedan par zvucnika...
Probacu jos i sa novijim Win sistemom, u RDC FAQ pise da "ne radi sa Win 2000 i starijim" a ja bas ubo tu verziju.
Sto se filmova tice, da li dolazi u obzir streaming video&audio preko npr. VLCa?
Sledece, mozda glupo, pitanje: RDC ne dozvoljava drag'n'drop prenos fajlova, vec za to treba npr. SMB. Da li postoji program koji lici na spoj navedena dva, tako da pri prevlacenju fajlova sa prozora gde je Win desktop na Mac desktop on transfer radi automatski?
BTW, hvala svima na datim savetima.
Javljam ako nesto uspem da izvedem...
Dule
[ madamov @ 22.05.2004. 08:52 ] @
Citat:
Sledece, mozda glupo, pitanje: RDC ne dozvoljava drag'n'drop prenos fajlova, vec za to treba npr. SMB. Da li postoji program koji lici na spoj navedena dva, tako da pri prevlacenju fajlova sa prozora gde je Win desktop na Mac desktop on transfer radi automatski?


Timbuktu.
[ MacZec @ 22.05.2004. 14:17 ] @
Citat:
Timbuktu

To sam hteo isto da nanapišem, ali koliko ja znam Timbuktu ide samo od Mac do Mac-a.
---
OT: Jel ovde nije bilo "dugme" sa kim se automatski pravi Citat? Nekado nemogu da ga nađem, nego moram sam da pišem [ quote ]
[ madamov @ 22.05.2004. 22:42 ] @
Citat:
To sam hteo isto da nanapišem, ali koliko ja znam Timbuktu ide samo od Mac do Mac-a.


Radi i Mac-Windows sigurno još od 1995. ili 1996. godine kada sam ga koristio izmedju Windowsa 95 i Maca. Možda radi i od ranije, ali nisam siguran, a znam da za Maca postoji bar od 1989. godine, tada sam sa drugovima Pedjom, Protom i Godžom istim zezao sekretarice po Naučnoj knjizi. B)
[ madamov @ 22.05.2004. 22:45 ] @
Citat:
OT: Jel ovde nije bilo "dugme" sa kim se automatski pravi Citat? Nekado nemogu da ga nađem, nego moram sam da pišem


Bilo je, ne znam što ga više nema, valjda su korisnici bili neuvidajvni pa su citirali čitave poruke da bi odgovorili sa "slažem se" ili nešto u reč dve.

Ja uradim Copy originalnog teksta, pa kada krenem da odgovoram klikćem na Instant dodavanje sa leve strane boxa u kojem kucam odgovor.