[ Milos_pa @ 22.05.2004. 01:54 ] @
Evo ovako:

Kod devojke kuci umrezio sam klasican desktop racunar (winxp) i laptop (win98se)
mreza radi oke mashine se vide, sharing je takodje oke... ali kada pokusam da bilo koju konfigurishem da bude gateway za internet NECEEEEE....
Instalirao sam sledece protokole

–tcp/ip
–NetBEUI
–IPX/SPX

dva xp sam uspesno namestao da dele vezu za internet...da li postoji neka caka koju sam prevideo izmedju umrezavanja winxp i win98 tj. da li nekome pada na pamet shta moze biti?????
[ filo @ 22.05.2004. 07:43 ] @
probaj analogx proxy ili ccproxy
lakse ce ici nego da odgonetamo zasto kod tebe ne radi ics
[ Gojko Vujovic @ 22.05.2004. 09:13 ] @
Skini taj ipx sta ce ti to..

Ako na XP masini ukljucis sharing, da li si postavio njenu ethernet adresu kao gateway na drugoj masini? Mozda ti to fali. DNS servere isto moras rucno da dodas na toj masini.

Kada se povezes na net, na xp-u kucaj ping www.google.com, zapisi koja je ip adresa, pa probaj ping <taj.ip> sa 98mice. I javi sta kaze.

U sledecoj poruci ukljuci i ipconfig /all i route print output sa obe masine u trenutku kada su na netu i kada bi trebalo sve da radi ali nece.
[ Milos_pa @ 22.05.2004. 18:03 ] @
probao sam i da pingujem google medjutim sa mashine koja treba da ide preko gateway-a jednostavno prijavi request timed out, dok sa mashine koja je direktno na internetu normalno dobijem ping reply.....dns sam podesio, kao i gateway adresu tako da stvarno ne znam sta je u pitanju i vec zesce pocinje da me nervira....

za poruku sam zakacio fajl u kome je ipconfig i route print sa obe mashine

[Ovu poruku je menjao Milos_pa dana 22.05.2004. u 20:54 GMT]
[ dpop @ 22.05.2004. 18:51 ] @
Gate mora na M$ ICS/GW da bude ( iz RFC1918 ) sa IP 192.168.0.1 ... inače ne ide...Drugi rač. stavi recimo na 192.168.0.2 a na njemu DNS i GW na 192.168.0.1...Tako kaže i HELP na recimo W2k. To je za slučaj ako ne koristiš neki namjenski program...
Moja preporuka ...ccProxy...lagan za podešavanje.
[ Milos_pa @ 22.05.2004. 19:29 ] @
probao sam i tako da ga konfigurishem i opet nece sve jedno koju mashinu stavio za gateway...probacu ovaj proxy ali ponajvishe me interesuje sta se sada deshava pri ovoj direktnoj konekciji jer ajde da prvi put podeshavam pa da kazem da sam zajebao negde....najcrnje od svega je sto sam vec ovako podeshavao dosta puta mreze prijateljima koji recimo kupe novi racunar sa XP a na starom im je 98 pa je radilo a sad nece.......

P.S. Nekada sam i ja bio ljudsko bice a onda sam kupio modem!!!
[ Milos_pa @ 23.05.2004. 21:26 ] @
ok preko ovog ccproxy-a radi sve ok,ali shta sa programom koji jednostavno nema proxy opciju u sebi?! Ajde ako josh neko ima neki predlog ili ideju shta moze biti u pitanju neka kaze.... meni jedino josh pada na pamet pada kompletan zero format.....