[ superbaka @ 22.05.2004. 09:32 ] @
da li postoji neki program sa moron-friendly interfejsom kojim se moze izdvojiti sekvenca nekog .avi fajla?
[ MMX @ 22.05.2004. 09:51 ] @
Neke od mogućnosti su:
Adobe Premiere
Virtual Dub

Mada, preporučujem VirtualDub, jer se prvi program koristi za profesionalnu video montažu i zahteva veliko predznanje.
[ superbaka @ 30.05.2004. 09:40 ] @
Kada pokusam da otvorim neki film sa VD-om 1.5.10 javlja mi sledecu gresku:

Couldn't locate decompressor for format 'DIV3'(Microsoft High-Speed MPEG-4 V3 [Hack: DivX Low-Motion])
VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatibile codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.

slicno mi javlja i za druge formate divX filmova... u cemu je problem?
[ superbaka @ 31.05.2004. 12:02 ] @
pa dobro ako niko ne zna na ovom forumu, mozda bi moderatori trebali da prebace temu u audio-vizualne tehnologije ili gde vec da ne bih tamo opet ponavljao pitanje...
hvala
[ djolep @ 31.05.2004. 13:57 ] @
Reklo bi se da ne nalazi DivX kodek. Probaj sa DivX 3.11a.
[ superbaka @ 31.05.2004. 20:08 ] @
ma ne samo za taj format, tu recenicu sam stavio kao primer... za sve formate mi javlja slicnu gresku... ocitava samo neke formate bez problema poput VCD...
[ dejan @ 02.06.2004. 00:37 ] @
Sigurno nemas odgovarajuci kodek instaliran. Skini sa neta GSpot program koji prepoznaje koji je kodek koriscen pri pravljenju AVI fajla.

Posle u Virtual Dub-u, samo obelezis odakle-dokle hoces, u Video i Audio opcijama stavis 'Direct Stream Copy', ides na File>Save As AVI... i to je to.
[ superbaka @ 04.06.2004. 18:16 ] @
bili ste u pravu... nisam imao instalirane kodeke... mislio sam da ih imam jer sam instalirao DivX total pack a GSpot-om sam ukapirao da ih nemam pa sam ih nabacio... samo, za koj moj mi sluzi DivX total pack?
hvala svima na odgovorima
[ Nikola-15 @ 02.07.2004. 18:31 ] @
Virtual Dub je jednostavan ali nece uvek otvoriti sve filmove.
probaj sa programom VEGAS (ja koristim 4.0 ali je izasla i verzija 5)
Takodje je jednostavan, precizan, otvara mnostvo video fajlova, podrzava mnostvo kodeka i takodje se moze koristiti i za profesionalnu upotrebu