[ roockey @ 11.01.2002. 23:34 ] @
Čudana stvar se dešava sa fajlovima u corelu, prilikom upisivanja teksta vide se svi znakovi sa kvačicama. ukoliko zapamtim pa nanovo otvorim fajl ž i š imam idalje, ali su č,ć i đ izgubili. Mjesto njih imam neke druge znakove.
Koristim windows XP, ali sam probao sa Win ME kod drugara ali opet ista stvar. Regionalnu postavku smo uzele Croatian.
Postoji li eventualno nešto u Registriju što treba promijeniti da bi se slova kvačicama uredno dobijala.
Unaprijed zahvalan roockey
[ zen @ 12.01.2002. 18:53 ] @
unicode !!! Da su srbi il hrvati pravili windowse verovatno bi se englezi i ostali bunuli sto umesto c i s im se pokazuje Eto. ..nemogu da oktucam nit me briga. ionako sljakam za strance koej boli uvo za kvacice. ch i sh i tj. pheh.

Taj problem je resiv dok majstori ne odu. :p

Ako kuckas neku knjigu u wordu, pmozes sve da podesis da ti se vidi i ok. e a ako hoces da napravis print file da to ide u stampu moze ti se desiti da font u Osvetljivacu nema znakove. a ako koristis eps sa krivama fajl moze da razbuca RIP.

Svako resava taj problem za sebe i za specificni posao koji radi...

ja, sva sreca, nisam ni pokusavao.

A nisam ti ni pomogao sa ovim. :(
[ bOkIcA @ 14.01.2002. 04:21 ] @
Probaj sa Slovenačkom tastaturom i Corelovim fontovima (uglavnom BT rade bez problema).
[ kewy @ 14.01.2002. 18:46 ] @
Citat:
zen:
unicode !!! Da su srbi il hrvati pravili windowse verovatno bi se englezi i ostali bunuli sto umesto c i s im se pokazuje Eto. ..nemogu da oktucam nit me briga. ionako sljakam za strance koej boli uvo za kvacice. ch i sh i tj. pheh.
:(


e, kad vec pomenu strance, imam jedno pitanje za sve dizajnere/web mastere::: kako naci dobar posao u inostranstvu, a raditi od kuce naravno?
[ zen @ 16.01.2002. 12:52 ] @
lepo. ti budi dobar jer iskusne strance neinteresuju veze nesto preterano.