[ joska @ 22.05.2004. 22:10 ] @
Kako razgovarati sa inostranstvom preko interneta , sta se koristi od opreme tj. sta je potrebno da bi se po ceni lokalnog poziva npr. razgovaralo sa Grckom .
[ BluesRocker @ 04.06.2004. 12:26 ] @
E ovako. Osim standardne opreme koju vecina ima, potreban ti je mikrofon. Mikrofoni za kompjuter su prilicno jeftini (oko 10 eura).
Ako zelis da razgovaras po ceni lokanog poziva onda mozes da koristis icq. Ja bih ti preporucio verziju 2003a, jer je 2003b mnogo ruznije uradjena i sa vecom reklamom. U tom slucaju i druga strana mora da ima kompjuter i internet i naravno icq. Pokrece se icqphone koji se ucitava prilikom prvog pokretanja i zauzima oko 300 kb.
Ako druga strana nema icq, onda ti ostaju neki servisi za telefoniranje a najpoznatiji su net2phone, i pcphone. Oni se placaju kreditnim karticama, i na jos par nacina u koje se ja bas ne razumem. Ali, cena telefoniranja zavisi od drzave, tako da je najjeftinije sa SAD i Kanadom, a najskuplje sa nekim it nerazvijenim drzavama u koje spada i nasa. Za Grcku stvarno ne znam cenu, to moras sam pogledati.
[ optix @ 09.06.2004. 20:30 ] @
Najbolji program > Skype
[ Zeljko_a @ 10.06.2004. 08:51 ] @
Kupi mic., zatim napravi adresu na hotmailu i instaliraj MSN messenger (ja imam 6.1 verziju i ona je besplatna). Nakon instalacije programa ce ti sve biti jasno. Da bi razgovarala sa osobom u inostranstvu potrebno je da i ta osoba ima isti program i prici nigde kraja. Preko tog programa mozete i da se gledate web kamerom. Pozdrav
[ zv_jerski @ 27.06.2004. 23:31 ] @
ima li kakav besplatan servis da možeš nazvat fiksni telefon???
[ pctel @ 28.06.2004. 01:41 ] @
Nema, naravno, to se placa.
[ jagger @ 28.06.2004. 13:38 ] @
Probaj program PC Telephone

http://www.pc-telephone.com

Pomocu njega mozes da ostvaris i PC to PC pozive i PC to Telephone pozive.
Prvo je za DZ a drugo se placa.Mene interesuje PC to PC telefoniranje. Koliko sam procitao Help fajl, ti i osoba sa kojom zelis pricati morate imati instaliran taj program. Ta osoba ti posalje svoju IP adresu ti je otkucas povezete se i pricate. Nisam jos isprobao program, cekam da mi se zavrse ispiti pa cu onda kupiti 2 mikrofona i isprobati sa bratom. Javicu ti rezultate...

poz..
[ outbider @ 27.07.2004. 23:00 ] @
da li postoji net2phone kod nas
[ jacqueline030 @ 10.09.2004. 07:28 ] @
Ima li neko da je probao konkretno neki program za pc-phone i za pc-pc telefoniuranje za relaciju Srbija-Nemacka i obrnuto?
[ MyWay @ 10.09.2004. 07:40 ] @
A kako to da se niko za pc-pc komunikaciju ne seti MS NetMeeting-a?
[ jacqueline030 @ 10.09.2004. 10:32 ] @
Cula sam (nisam probala) da je Dialpad sasvim Ok za komunikaciju pc-pc,postoji i verzija pc-phone,ali tu treba uplatiti neku sumu,sto je malo tesko odavde iz Srbije (zbog nacina placanja) pa me zato i zanima da li je neko probao DIALPAD PC-PHONE da iz neke evropske zemlje sa PC-ja zove fiksni (mobilni) ovde u Srbiji?
[ trocadero @ 13.09.2004. 16:57 ] @
Skype...sa njim mozete besplatno telefonirati i pricati sa drugom osobom naravno i ta druga osoba sa kojom pricate mora imati isti program!Mozete ga skinuti ovde WWW.SKYPE.COM
[ svedok @ 12.11.2004. 10:33 ] @
Program se zove X-LITE i sluzi za telefoniranje preko interneta, na njihovom sajtu imate program ......program radi sigurno..
[ Lucca @ 27.11.2004. 19:44 ] @
http://www.highspeedsat.com/dw6040.htm

radi i u Srbiji

http://www.highspeedsat.com/installsyu.htm

[ NikolaVeber @ 27.11.2004. 20:13 ] @
A koliko je tako nesto upotrebljivo u dialup uslovima na jednoj strani (druga je brza) ?
[ crews_adder @ 27.11.2004. 20:38 ] @
Ono sto sam ja probao za PC-2-PC a sto je sigurno i lepo radi je Yahoo! Messenger:
http://messenger.yahoo.com/
[ dinke @ 28.11.2004. 10:28 ] @
Možeš da koristiš skypeout sa kojim zoveš bilo koji telefon na bilo kom kraju sveta. Naravno, to se plaća, ali je dosta povoljno. Recimo za USA rate je 0.017 Eura po minutu. Pogledaj ovu temu da se ne ponavljamo.
[ custominstall @ 29.11.2004. 00:22 ] @
Ono što mogu iz prve ruke da potvrdim, jeste da je za spore veze (modem) bolji od Skypea - Firefly Soft Phone. Dakle za konekcije 33.0-52.0 Kbs; nema kašnjenja, možeš da se nadvikuješ sa sagovornikom-icom :) toga kod Skypea nema). Koristim ga skoro godinu dana za razgovore sa inostranstvom, besplatan je za PC-PC pozive, a kada je program izašao, autori su obećali da će takav i ostati (bez reklama i sl.). U varijanti komercijalnih usluga, kriterijum je svakako stroži, pa se treba opredeliti za nešto efikasno, a jeftino.

http://www.virbiage.com/firefly/ ili preko Snapfiles.com (1.6MB)
[ Lucca @ 30.11.2004. 06:14 ] @
http://www.dslreports.com/foru...rk,11986631~mode=flat#11987174


Cisco IP Phone



Takodje pogledajte uputstvo za korisnike na kraju web strane

www.highspeedsat.com/dw6040.htm


[ JoP @ 03.12.2004. 18:03 ] @

http://www.voipcommunications.eu.com/

Odlican kvalitet glasa! Ne moze se porediti sa slusalicama i mikrofonom!!!
[ UGY @ 18.12.2004. 23:06 ] @
Skype je ipak najpovoljniji za razgovore tipa PC to PHONE. Cak su skoro i snizili ionako povoljne cijene.

Poz.
[ Davor Vlajkovic @ 22.12.2004. 12:37 ] @
Citat:
custominstall: Ono što mogu iz prve ruke da potvrdim, jeste da je za spore veze (modem) bolji od Skypea - Firefly Soft Phone. Dakle za konekcije 33.0-52.0 Kbs; nema kašnjenja, možeš da se nadvikuješ sa sagovornikom-icom :) toga kod Skypea nema). Koristim ga skoro godinu dana za razgovore sa inostranstvom, besplatan je za PC-PC pozive, a kada je program izašao, autori su obećali da će takav i ostati (bez reklama i sl.). U varijanti komercijalnih usluga, kriterijum je svakako stroži, pa se treba opredeliti za nešto efikasno, a jeftino.

Jel moze mala pomoc oko Firefly-a? Izbacuje mi poruku "you are not connected to network".
[ gsrda @ 22.12.2004. 14:53 ] @
Dobro jer neko probao da kupi skypeout kredit?
Ja jesam, moze se kupiti samo preko moneybookersa al oni , da bi vam uopste otvorili racun, traze skeniranu licnu kartu. Licnu kartu sam skenirao i poslao i kada sam hteo da uplatim 10$ na stranici gde su trebala biti polja za broj cc pisalo je da im posaljem emailom skeniranu prednju I ZADNJU stranicu kreditne kartice!

Skype, koliko god da je povoljan, se ne isplati.
[ Nikola Denić @ 22.12.2004. 17:59 ] @
www.stanaphone.com ako imas CC ,ako ne imas Caliing Cards da kupis

www.voiptelnet.com ,samo jos uvek nemaju cene .. ali je dosta skuplje nego Stanaphone ;)
[ custominstall @ 22.12.2004. 22:29 ] @
Citat:
DaxxBGD: Jel moze mala pomoc oko Firefly-a? Izbacuje mi poruku "you are not connected to network".

Za Firefly.exe - puna dozvola in/out na firewallu(ako ga firewall ne prijavljuje, podesi u Advanced Rules ili sl.)
Ponekad ne može da se konektuje na mrežu; ne znam razlog, ali u pravilu proradi za par sati max.
Na sajtu imaš faq i uputstva za instalaciju. http://www.freshtel.net/firefly/

Vidi, ovaj prog sam pomenuo jer imam bolje iskustvo sa njim nego sa Skype. Koristim ga otprilike pet puta češće nego ovaj drugi. Firefly nije program/mreža za usamljenu dušu koja treba da nađe drugu usamljenu dušu. Nema klasične nickove, pretraživanja i slično (ima nešto, na sajtu). Dakle, ukoliko imaš devojku, drugove, prijatelje ili rođake u drugom gradu ili na drugom kraju planete, a isti imaju reg. broj, moći ćeš besplatno da razgovaraš sa njima uz protok koji je stabilan i iznosi cca 3.2 KB/s. Ipak, ne bih se iznenadio ako neko ima loše mišljenje o ovom programu; iskustva su različita. Znam da je kod nas brzina često i manja od 50 kbs, a Skype je u tim slučajevima uglavnom neupotrebljiv. Zato mislim da je 1.6 MB i 0$ sasvim prihvatljiva cena rizika.


P.S. Ima začuđujuće mnogo sličnih free programa (pored IM), ali ko će sve da ih isproba...
[ Pall @ 23.12.2004. 01:22 ] @
Znachi ljudi program Skype ne da rastura nego odushevljava,znachi najbolji VoIP program definitivno,za komunikaciju PC-PC,naravno ima i za PC to phone standardni ali se placa,skinite program i proverite.
www.skype.com
Registrujte vash nick,namestish profil ako hocesh i to je to,za one koje hoce da probaju moj nick je pallermo007,odete u search i potrazite nick moj i zatrazite autorizaciju,pa se cujemo.Takodje program poseduje i instant messinger i slanje i primanje fajlova,ja konkretno imam vezu 2mbps i radi savrshenstvo,imam dosta prijatelja koji imaju i sporije konekcije 256kb\s ili 128kb\s i radi strava i sa njim a naravno radi i sa onima koji imaju modem.Pozovite da popricamo i odushevite se.Ja ga vec koristim josh od prve verzije i pricam sa prijateljima iz inostranstva a da ne pricam o rodbini.PORED OVOGA ZABORAVICETE SHTA JE FIKSNI TELEFON.Pozdrav
[ JoP @ 23.12.2004. 08:51 ] @
Bez obzira na sve ove gore navedene provajdere, za menu su VoIP Communications najbolji! Min internet veza samo 28Kbps, resen problem punjenja kredita na nasim podrucjima. Svaki put se cujem sa svojima bez problema tj, nikada nema eha, seckanja, kasnjenja glasa...


http://www.voipcommunications.eu.com/
[ UGY @ 23.12.2004. 18:07 ] @
Prilikom kupovine kredita za Skypeout nisam bio upitan za licnu kartu. Uplata kredita je jako brza i jednostavna. Dovoljno je da upises broj kreditne kartice i ostale potrebne podatke i to je to.

Pozdrav.
[ netman @ 26.12.2004. 01:09 ] @
@UGY:

Koju karticu si koristio, nadam se neku domacu?
[ Nikola Denić @ 26.12.2004. 01:14 ] @
Citat:
UGY: Prilikom kupovine kredita za Skypeout nisam bio upitan za licnu kartu. Uplata kredita je jako brza i jednostavna. Dovoljno je da upises broj kreditne kartice i ostale potrebne podatke i to je to.

Pozdrav.


da ali verovatno bez IP -a iz Srbije pride :)
[ UGY @ 31.12.2004. 18:58 ] @
Kartica nije domaca, francuska je, VISA. A placanje je islo preko IP adrese, takodje iz FR. Znaci, korisnicima iz Srbije se trazi pored kartice i jos nesto?

Poz.
[ dinke @ 31.12.2004. 19:57 ] @
Ja redovano plaćam sa Srspkom karticom (VISA Internet by VB), ali sa američkog servera (koristeći lynx :)
[ Lucca @ 06.01.2005. 21:44 ] @
Na ovim stranama mozes naci dosta informatcija o VoIP servisima:

http://www.highspeedsat.com/voip/voip.htm
[ garfild112233 @ 08.01.2005. 22:42 ] @
nece da mi zove nikakav broj kao da podesim to i dali je to uopste moguce



pozdrav bojan
[ cooler_xxl @ 20.10.2005. 14:47 ] @
vidim da pallermo007, dugo koristi skype interesuje me dali neko koristi ppc verziju i koje su mogucnosti sa pocket pc-a.
moje ime je cooler_xxl na skype pa ako neko moze da me kontaktira moze i tako. inaxe jos nisam isprobao skype...

pozdrav svima -
- ko skype ima -
[ vetmedic @ 22.10.2005. 18:13 ] @

Ja sam probao u Segedinu Skype sa HP hx4700 i to na T-com-ovom HOTSPOT-u.
Radi dosta dobro. Ukoliko zelis i udobnost sednes u u kafic prekoputa narucis kafu, pivo ili sok i picis po netu ili pricas sa skype.

Pravi uzitak, samo cekam kada ce to proraditi kod nas .......
[ Ronald @ 24.10.2005. 16:45 ] @
Hoce li Skype da radi preko routera tj preko NAT-a 1:1 tj preko kablovskog neta, cuo sam da su sa nekim programima ljudi imali problema jer su im valjda neki portovi bili zatvoreni od strane ISP pa nije mogla da se ostvari konekcija,ovde mislim na PC to phone komunikaciju.
Koliko se u proseku napravi protok u MB za recimo 10 minuta razgovora?Predpostavljam da nije puno posto vidim da neki idu i sa modemom od 28Kbps?
I jel konacno neko uspeo da plati CC sa nase IP adrese ili ne , nerazumem to bas najbolje jel prihvataju uplate sa nasih IP adresa ili ne, nije mi problem da im skeniram i posaljem karticu i licnu kartu , to sam i ranije radio kad sam placao na netu.Koristim Visa Virtuon RF banke.Jel prolaze ove uplate bez problema ili moram da se cimam sa njima jedano 20 dana pa da mi puste uplatu?Kao sto sam imao iskustva na nekim drugim internet shopovima...

Pozdrav
[ Baja Gaša @ 24.10.2005. 20:08 ] @
Citat:
Ronald: Hoce li Skype da radi preko routera tj preko NAT-a 1:1 tj preko kablovskog neta, cuo sam da su sa nekim programima ljudi imali problema jer su im valjda neki portovi bili zatvoreni od strane ISP pa nije mogla da se ostvari konekcija,ovde mislim na PC to phone komunikaciju.
Koliko se u proseku napravi protok u MB za recimo 10 minuta razgovora?Predpostavljam da nije puno posto vidim da neki idu i sa modemom od 28Kbps?
I jel konacno neko uspeo da plati CC sa nase IP adrese ili ne , nerazumem to bas najbolje jel prihvataju uplate sa nasih IP adresa ili ne, nije mi problem da im skeniram i posaljem karticu i licnu kartu , to sam i ranije radio kad sam placao na netu.Koristim Visa Virtuon RF banke.


Skype bi trebalo da radi preko NAT-a (koristim bežično povezivanje, sa NAT-om). Verujem da za sada portovi nisu zatvoreni.

Što se protoka tiče, Skype koristi tvoju konekciju za rutiranje saobraćaja, što znači da protok ne ide samo na tvoj razgovor već se troši i na navedenu namenu (neka me neko upućeniji ispravi ako grešim). Nažalost, Skype troši dosta propusnog opsega (reda veličine 50 MB dnevno), ali mislim da na desetominutni razgovor ne bi trebalo da ode mnogo. Samo treba da vodiš računa da isključuješ Skype po obavljenom razgovoru i to je to.

U vezi sa plaćanjem sa naših IP adresa, ja koristim Viza karticu "Delta banke" bez problema, provajder je Beogrid (nije reklama, samo informacija). Mislim da kredit možeš dopuniti i preko http://skype.hgcbroadband.com/en/skypeout.htm#SkypeOut - radi se o hongonškom broadband provajderu koji je partner Skypea.

Sve drugo tipa Moneybookers itd. je cimanje, jer posle fotokopije lične karte slede novi zahtevi - potpisan izvod sa računa kreditne kartice, račun za struju kao potvrda da stanuješ na navedenoj adresi itd.
[ Ronald @ 26.10.2005. 03:13 ] @
Citat:
Baja Gaša: http://skype.hgcbroadband.com/en/skypeout.htm#SkypeOut - radi se o hongonškom broadband provajderu koji je partner Skypea.


I kako da se registrujem na ovom sajtu za HGC e-bill kad mi traze broj Honkoskog ID -a ili Pasosa, imam samo Srpski nazalost...
[ crews_adder @ 26.10.2005. 09:03 ] @
Citat:
Ronald: I kako da se registrujem na ovom sajtu za HGC e-bill kad mi traze broj Honkoskog ID -a ili Pasosa, imam samo Srpski nazalost...


Uopste ne moras da se registrujes na http://skype.hgcbroadband.com/en/skypeout.htm#SkypeOut da bi uplatio/pazario kredit (vec samo kiliknes HK$25 ili HK$50 i "Subscribe Now"). Ali moras da imas prethodno otvoren Skype account.

Dakle, skini Skype sa http://www.skype.com/download/ , startuj aplikaciju, otvori sebi Skype nalog i onda pazari kredit na http://skype.hgcbroadband.com/en/skypeout.htm#SkypeOut. Ako hoces kredit od 10eur, onda mozes da ga kupis na https://secure.skype.com/store...in.html?message=login_required

HK$25=2.5eur , HK$50=5eur
[ Ronald @ 26.10.2005. 13:34 ] @
Pa probao sam i tako ali nece kad dodjem do stranice gde treba da ukucam Nik i shifru sa skype-a na sajtu me odbiju kazu da je shifra i nik pogresno ukucan , naravno nije pogresno ukucan, ali ovaj sajt ne porepoznaje moju registraciju koju sam napravio na zvanicnom sajtu Skypeout-a , Tamo mi je dozvoljeno da kupm kredit od 10 eura ali ja sam zeleo prvo da probam kako to radi sa ovim kreditom od 2,5 eura pa onda ako sve radi kako treba kupio bih ovaj kredit od 10 eura..

Ok probacu da kupim ovaj kredit od 10 eura na zvanicnom sajtu, pa ako puste uplatu obavestucu vas..

Pozdrav
[ caspedro @ 27.10.2005. 01:07 ] @
Ljudi, definitivno - za nas smrtnike sa relativno slabijim konfiguracijama i brzinama - Skype je neprimenljiv. Ali, zato postoji Firefly. Noci i noci sam proveo isprobavajuci razne programe za tel.preko neta, isprobao ih bar 20-ak i jedino je Firefly koliko-toliko primenljiv. Isprobao sam ga i veoma sam zadovoljan. Sada noci i noci provodim razgovarajuci sa drugarima i familijom - da bi se to moglo, naravno i oni moraju imati instaliran Firefly...Firefly je jednostavan, mali, besplatan (kosta me jedino vreme provedeno na internetu) - i razgovaraj do mile volje - dok ti na vrata ne zakucaju monopolisti iz Telekoma, jer cuo sam da takvi programi za VOIP i nisu bas legalni... Ne znam da li sam u pravu...voleo bih da me neko edukuje u vezi toga...
[ Ronald @ 27.10.2005. 01:46 ] @
Ljudi, uspeo sam da uplatim kredit preko Hong Konga, 2,5 eura i istog trenutka mi je update-ovan racun na Skype OUT -u , Koristio sam Visa Virtuon karticu RF banke i transakcija je automatski prosla.Mojoj sreci nema kraja...:-))

Samo fora je bila u tome sto je "Baja Gaša" ovde na topiku ostavio pogresan link pa sam pokusavao preko tog linka i to naravno mije moglo da prodje..

evo ispravnog linka za sve one koji hoce da probaju VoIP za male pare..

http://skype.hgcbroadband.com/en/skypevoucher.htm

Pozdrav...
[ pisac @ 27.10.2005. 12:19 ] @
Citat:
caspedro:za nas smrtnike sa relativno slabijim konfiguracijama i brzinama - Skype je neprimenljiv. Ali, zato postoji Firefly. Noci i noci sam proveo isprobavajuci razne programe za tel.preko neta, isprobao ih bar 20-ak i jedino je Firefly koliko-toliko primenljiv.


Jeste, firefly je odlican.
[ Baja Gaša @ 27.10.2005. 14:54 ] @
Citat:
Ronald:

Samo fora je bila u tome sto je "Baja Gaša" ovde na topiku ostavio pogresan link pa sam pokusavao preko tog linka i to naravno mije moglo da prodje..


Link je sasvim u redu, samo treba da malo "prošnjuvaš" okolo... Ako u linku klikneš na radio dugme za željeni iznos, proslediće te na Skypeovu stranicu gde možeš da se uloguješ sa svojim korisničkim imenom, onda te vraća na HK sajt i to je to.

Dakle, link nije pogrešan, biće da je tebe mrzelo (ili nisi znao) da malo čačkaš okolo.
[ Ronald @ 27.10.2005. 22:11 ] @
Citat:
Baja Gaša: Link je sasvim u redu, samo treba da malo "prošnjuvaš" okolo.


Ha, ha, OK "prošnjuvio" sam i snasao sam se:-))..Hvala .. radi savrseno , kao da koristis obican telefon bez ijednog seckanja, super sam zadovoljan

Pozdrav

[ crews_adder @ 28.10.2005. 08:42 ] @
Link http://skype.hgcbroadband.com/en/skypeout.htm#SkypeOut radi, sinoc sam platio. A za razliku od http://skype.hgcbroadband.com/en/skypevoucher.htm , na ovom prvom moze da se kupi i vaucer od HK$50 (EUR5).
[ bomark55 @ 15.11.2005. 10:22 ] @
Sto se toliko mucite da uplatite skype preko neta kad posotje i lakse kombinacije putem uplatnice u posti ili banci!
[ crews_adder @ 15.11.2005. 12:41 ] @
Uopste se ne mucimo kada uplacujemo Skype (ili Voipbuster) preko Net-a, posto uplata prolazi posle 10-ak sekundi. Mucimo se samo ponekad sa bankom.

Ako me pitas da li mi je vaznija cena VoIP usluge (minuta) ili "mucenje" sa bankom, reci cu ti da mi je neuporedivo vaznije ovo prvo.

Putem uplatnice ili u posti, mislis na
Citat:
Cuo sam pricu da za skype kod nas kada uplacujes, za vrednost od 10e, moras da uplatis u sustini 1300din, sto nije jednako, zar ne!!!?
[ bomark55 @ 15.11.2005. 15:12 ] @
Pa dobro, ova varijanta o kojoj ja pricam je suprotna od toga sto si citirao!!
Koliko god da uplatis toliko ces i imati na racunu!!!

To je cela poenta moje price!
[ Quantum @ 01.12.2005. 15:11 ] @
Neko je vec pitao ali nije naodmet ponovo: ima li neko iskustva sa Net2Phone? Razmisljam o njime u nekom hajde recimo profesionalnom rjesenju VoIP telefonskih razgovora sa inostranstvom (pozivi prema "obicnim" telefonima).
[ bomark55 @ 01.12.2005. 15:57 ] @
Vec sam pisao o varijanti Varponeha kod nas i jednostavnosti uplate, da ne pisem ponovo sve imas na www.saturnline.net
[ UGY @ 03.12.2005. 21:39 ] @
Koji je najjeftiniji VoIP operater kada zovete PC to SCG (fiksnu telefoniju)?
[ bomark55 @ 04.12.2005. 01:14 ] @
Za sada nema naj jeftinijih za tu varijantu jer u SCG jos uvek ne postoje portali, razlog je naravno ne definisan zakon...