[ Boris @ 24.05.2004. 21:13 ] @
Pravim kao neki brojac impulsa pa imam par pitanja:

1. Kako da namestim program da mi detektuje kada se rachunar konektuje na internet, tj kada je uspostavljena konekcija?

2. Kako da procitam u programu kolikom je brzinom povezan kompjuter na internet(modemska veza)

3. Kako da procitam u programu svoj ip, kada sam konektovan na internet i da ga stavim u recimo: IpLabel.Caption

4. Takodje kako da vidim koliko sam ukupno downloadovao do odredjenog trenutka, isto tako za upload. * kao kad pogledate u status konekcije

5. Takodje i brzinu downloada i uploada u odredjenom trenutku.

6. Sta mi preporucujete, kako da pamtim potrosene impulse za svaki dan da bi ih recimo na kraju meseca sve sabrao i izracunao koliko ih je potrosheno...

Ko koje pitanje zna nek odgovori plizz.

Hitno je, hvala unapred!!!
[ hwfanatic @ 25.06.2004. 13:56 ] @
Za sve ovo što si naveo zasigurno postoji određeni deo Windows api-ja, sa tim da bi morao malo da potražiš; ja ne znam. Međutim, prvu stavku možeš da odradiš i tako što proveravaš GetSystemMetrics(SM_NETWORK) na svako toliko. Pogledaj MSDN za više informacija. Moguće da ti ovo neće poslužiti ako ti je kompjuter već povezan na lokalnu mrežu, ili tako nešto...
[ Crazy Mix @ 25.06.2004. 16:29 ] @
Pogledaj:

Code:

 Provera online statusa
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ovaj clanak je napisan za potpune pocetnike, a oni malo bolji mogu i da ga menjaju.
PAZNJA! Pisem u Notepad-u tako da moze doci do gresaka U KODU!!!

Sve sto ce nam trebati je:
TIpIdWatch - 1 komad = ova komponenta je na kartici Indy Misc
TTimer - 1 komad = ova komponenta je na kartici System
TPanel - 1 komad = ova je na Standard
Pobacajte ovo na form i ne dirajte nazive (ako nemate pojma).

Podesite sledece parametre:

IpIdWatch1 - active: true
         historyenabled: false

Timer1 - interval: 1
Panel1 - caption: "" <<-prazno

Predjimo na kod:
ovde cemo obraditi dogadjaj OnTimer komponente Timer1, ako ne znate kako da dodjete do
njega - kliknite dva puta na Timer1

procedure Timer1.Ontimer (bla bla bla,...)
begin
//odavde vi kopirajte
{http://www.crazymix.tk/}
if idipwatch1.currentip='127.0.0.1' then begin
panel1.color:=clred;
panel1.caption:='OFFLINE';
end else begin
panel1.color:=cllime;
panel1.caption:='ONLINE';
end;
//dovde
end;

Avram the veliki ;]


Odavde mozes videti IP, jer se preko njega odredjuje status konekcije. Medjutim, postoji kod za proveru statusa konekcije (nesto ima... MODEM se spominje), ali to (jos) ne mogu da nadjem...
[ bancika @ 25.06.2004. 17:02 ] @
pa ti si neki mnogo pametan decko.
to sto trazis je 95% programa, u cemu je onda char da ga ti uradis, a ne neko drugi?
[ Bojan Kopanja @ 25.06.2004. 17:25 ] @
Hehe, stvarno, da se tako programira, svi bi bili programeri, a pravi programeri bi sluzili za pisanje programa tim ostalim programerima :)...

Imas na netu brdo gotovih primera i komponenti za Delphi ( srecno za ovo nalazenje DL/UL monitoringa, posto ni meni niko nije odgovorio na to - pa sam se jos jednom morao uzdati u svoju pamet :) ), pa slobodno malo poGoogle-aj i naci ces sve sto ti treba...