[ haker @ 24.05.2004. 22:02 ] @
koji je najbolji modem? da ima dobar ping u igranju na netu..? najisplativiji?
please! ;-)
[ sasa022 @ 25.05.2004. 08:55 ] @
Ovo ti niko precizno ne moze reci.Mnogo je faktora koji uticu na ponasanje modema,
tako da jedan model koji kod nekog odlicno funkcionise,kod nekog lose radi....

Recimo svi uglavnom hvale USR,ali recimo kod mene na staroj analognoj centrali veoma lose rade.
Raspitaj se po komsiluku koje modele imaju pa prema tome donesi zakljucak sta se najbolje uklapa sa centralom na koju si vezan.
[ kUdtiHaEX @ 25.05.2004. 13:58 ] @
Nijedan, ako mislis da se igras na NET-u preko DialUP-a, svaka ti cast :D

Sve zavisi od centrale.
[ haker @ 25.05.2004. 20:17 ] @
fala!
dobro vidjet cu... ;-)
[ [Miki] @ 26.05.2004. 14:08 ] @
Kutijo bas si pomogao:)...
Pa dobro ako hoces da se igras a imas analognu centralu najbolje je da uzmes Lucent sa Agere ili novijim cipom.
A ako si na digitalnoj centrali US Robotic ili Intel HAM.
[ haker @ 26.05.2004. 23:03 ] @
Citat:
A ako si na digitalnoj centrali US Robotic ili Intel HAM.

koji us robotics modem?
ima ih dosta ne znam koji da uzmem?
[ VRider @ 26.05.2004. 23:55 ] @
Po meni su najbolja kupovina oni stari Lucenti. Cudo od modema. Ovaj moj sam popravljao cak i nakon sto je pregoreo od grmljavine, i radi kao zmaj, a srecnom okolnoscu sam nabavio jos jedan takav za Dz, pa ga sada cuvam "za svaki slucaj". Nov takav naci neces, ali...
[ Goran Mijailovic @ 27.05.2004. 00:12 ] @
A ja moj prodao za 10 evrova:) a rade i na PI
[ iznogoud @ 27.05.2004. 00:13 ] @
Pa onaj sto ide sa Serial, taj je jedini pravi hardverski. Cena je
malo... 60 evra pa...

BeastMaster: Uklonjena reklama.
[ Imm[]rt4lis @ 27.05.2004. 17:34 ] @
Ma uzmi lucent agere modem, necesh se pokajati, a nisu ni skupi
[ stonex @ 27.05.2004. 21:27 ] @
Ma ja imam Lucenta na dig. centrali i najvise gura 46.6 , a stari motorolin mi je sljakao na P1 na 50.6 konstantno ( ne znam sto ga prodadoh ? ) !!!
[ boki @ 27.05.2004. 23:46 ] @
Ja isto imam stari Lucent i mngog dobro gura.. (Centralu je pravio karadjordje :) )
[ BluesRocker @ 28.05.2004. 04:34 ] @
Još jedan glas za Lucent, što stariji to bolji. Nisu ovi novi loši kad se konektuješ, ali stari su mogli da prepoznaju dial tone na analognoj centrali, a i manje su problema pravili pri konektovanju. To što piše kad se konektuješ, upiši u at komande AT&FX pa će pisati svaki put 57.6 kb/s. Nema veze šta piše već kako zaista radi. Mnogo zavisi od provajdera.
[ tdjokic @ 28.05.2004. 05:55 ] @
Meni intel536ep radi cak i bolje od starog Lucenta (Lucent je u rezervi). Centrala obicna, cvili, skripi, krci....
[ rajco @ 28.05.2004. 23:54 ] @
ja imam intel 536ep i radi mi fantasticno. probao sam sa novijim lucentima i iskustva nisu bas najbolja. ako ces da das malo vise para USR.
[ KvazimodoDrugi @ 29.05.2004. 03:25 ] @
Imam antikvarni D-linkov interni hard modem (od pre rata :) ,zakljuci kog)
Radi ko zmaj na antikvarnoj centrali.
Postoje driveri samo za 98-icu ,ali na 2000-ci radi sa connexantovim driverima
ne pitaj zasto nije ni meni jasno.
Ovi novi D-linkovi (externi ,sa skromnom cenom) ubijaju na digitalnim centralama,
jedini su koje sam video da kod nas rade stvarno na 56k (u Mirijevu)
Puno srece ako ti treba modem za analognu centralu (razmisljao bih o necemu starom i polovnom)
[ introitus @ 30.05.2004. 00:17 ] @
Vec je bilo slicnih tema, n'o... U Sapcu sam na dig. centrali, a ovde u Bg-u na analognoj. na istoj masini sam u obe varijante probao 4-5 razlicitih modema. naravno, svi su interni. najzadovoljniji sam USR-om koji trenutno koristim (kostao 18eu) i starom motorolm. Lucent mi se veoma lose ponasao...
[ Imm[]rt4lis @ 31.05.2004. 18:55 ] @
cinjenica usrobotics mnogo bonje radi na digitalnim centralama
[ Nabukodonosor @ 31.05.2004. 19:55 ] @
Glas za 536EP.
[ LordVader @ 03.06.2004. 18:35 ] @
Ako ces interni, izaberi Diamond (sada Rockwell) SupraMAX (56k of kors)!!
Ja ga imam vec 5-6 godina i radi super. Jedina mana mu je sto nije hardware,
pa ces imati problema ako budes koristio Linux, mada je i to rjesivo...
[ Nabukodonosor @ 03.06.2004. 21:50 ] @
Da, to je zaista dobar modem. Samo ne znam gde ce sada da ga nadje. Ipak je to stariji modem.
[ Templar @ 06.06.2004. 12:26 ] @


Pa vidi ovako, mogu da ti predlozim jedan modem koji je babaroga
sa obzirom koliko kosta! Pitanje je samo da li negde mozesh da ga nabavish
mada licno mislim da dileri po BG-u imaju!


Intel-ov HAM 56K

Mali dokazi da radi su da josh od kad sam ga uzeo nije napravio nikakav problem niti konflikt sa ostalim hardwerom!!!! na zvanicnom HAM-ovom sajtu mozes da se uverish jer je HAM postao popularan po tome sto je napravio izuzetne interne modeme, jeftine i ono najvaznije modeme koji ne prave konflikt. Sto je danas cesta pojava sa ostalim modemima, da ne nabrajam taj krsssss!!!!!

kao test pustio sam neke igre na net-u cisto radi test-a i mogu da ti kazem da je vise nego sto sam ocekivao!!!

Igrao sam Amerucas Army u svako doba dana i noci i mogu da ti kazem da se modem drzi kao LAV!!!!

Sto se net-a tice tu je ubica! Web strane se otvaraju kao da su kod tebe na masini, a download zavisi od brzine konekcije. mada kod mene pri "navodnoj konekciji na 44kb" kako to XP pokaze download ide i do 12Kb/s bez problema mada uz dobar software da download uspeo sam da izadjem i do 35-50Kb/s katastrofaaa



Probah HAM-a neces se pokajati!!!!!



POZZZZ.
[ Breki @ 09.06.2004. 08:50 ] @
Kolega ja ti imam modem tvrtke US Robotics i nije me dosad ni jednom iznevjerio no ipak bije modem za igre preko neta (vjeruj mi imam iskustva).
[ McKracken @ 09.06.2004. 10:42 ] @
Templar,ne fantaziraj....

US Robotics i nista drugo. Externi, 56k.
[ StORM48 @ 13.06.2004. 01:58 ] @
Ja sam mom Rockwellu stavio kuler sa tečnim azotom, overklokovao ga i sad downloadujem brzinom 2Mbs! Hahahahaha :)))) Znači 50Kb/s.... hahahaha. Pa ti mora da si to sanjao.
[ crews_adder @ 19.06.2004. 10:23 ] @
Najbolji 56k modem je ELSA Microlink 56k USB, a ja ga imam bas zato sto je najbolji. Da je postojao bolji, ja bih ga imao. Ako vam Made in France nesto znaci...
Ali, posto ipak imam ISDN liniju, vec 3 godine mi stoji u kutiji. Zasluzeno.
[ StORM48 @ 19.06.2004. 22:11 ] @
Elsa je, usput rečeno, NEMAČKA firma, tako da to "france" ne znači uglavnom ništa. Elsa je imala pogone svuda (dok nije otišla u p.....), pa i u Kini, tako da, ako nešto i nađe, velika verovatnoća je da to neće biti iz Nemačke ili iz Francuske.

A najbolji modem je, kao što reče McKracken, US Robotics. Definitivno.
[ SoulFly @ 20.06.2004. 14:51 ] @
hahahahh...ovako se dobro nisam nasmejao odavno...TEMPLAR HVALA TI...SUZE SI MI NA OCHI NATERAO...SUZE RADOSNICE... "35-50k" ;))))

meni na mojoj mashini modemi sa conexant chipsetom rade odlichno dok lucent agere isl ne rade al nikako
[ crews_adder @ 20.06.2004. 15:45 ] @
Nevazno je sasvim. Ipak, ELSA postoji (utata), pravi graficke karte, dok modeme proizvodi deo ELSA-e koji posluje kao pod nazivom DEVOLO (a "slucajno" je bas u Ahenu gde je i bilo srediste ELSA. Ako to nije to, proveri nazive: "Microlink", "Surf", itd.). O kvalitetu ovih proizvoda ne treba trositi reci. Ne secam se NI JEDNOG DRUGOG PROIZVODJACA koji je na svoje proizvode (modeme) davao garanciju od 6 godina(!!!), iako mi ni za Microlink 56k USB niti za Microlink ISDN USB Connect nije a i nece trebati.
[ McKracken @ 20.06.2004. 16:11 ] @
@Crews_adder:

Ne znam zasto, ali mi se cini da mnogo patis od marke.. tacnije da si jos jedan od measurebatora

Inace, USR mddemi su zaista najbolji iz prostog razloga sto rade identicno i na dobim i na losim centralama, bez skokova i padova u protoku, i neverovatno pouzdano.

Elsa zaista pravi sjajne proizvode (fire GL) ali ipak USR modemi su stvar na koje se covek moze pouzdati. Moj je nazalost stradao u jednom skorasnjem incidentu

[ Ivan Dimkovic @ 20.06.2004. 17:14 ] @
Elem, nekada davno dok je bilo potrebe sam koristio USR 56K voice modem sa kojim nikada ni jedan problem nisam imao a pucanje linije je bilo misaona imenica. Konektovanje na 45.3 - 49.3 kbps.

Danas, kad dolazim u Srbiju, i koristim neki nesrecni Connexant modem u laptopu - na istoj telefonskoj liniji... to je sado-mazo dozivljaj, veza puca svakih nekoliko min, ne moze da se nakaci... ma zlo.

Moj glas za USR - znaju da naprave modem :)
[ pctel @ 20.06.2004. 17:37 ] @
Citat:
Najbolji 56k modem je ELSA Microlink 56k USB

Probao sam pre 5-6 godina ovaj modem na nekoj praistorijskoj centrali, i nije bio mnogo bolji od ostalih. Trebalo je jos da probamo USR Currier kao poslednju sansu za internet odatle, ali je covek odustao jer je pomenuti u to vreme kostao daleko vise od prosecne plate, tako da ne mogu da dam precizno poredjenje.
[ TiXo @ 20.06.2004. 17:56 ] @
istina postoje centrale na kojima USR ne može da dođe do izražaja, ali gde ima prostora... :)
[ bancika @ 20.06.2004. 21:56 ] @
ma najbolji je onaj od 10eu, nikad nisam imao problema s njim. 2 su mi do sad crkla od grmljavine, al su super radili
[ velkod @ 20.06.2004. 22:07 ] @
Ja imam US Robotics 33,600k ext i ELSA MicroLink 56k int ali na mojoj centrali rade podjednako dobro oba modema ali recimo kada sam bio na jednoj malo starijoj digitalnoj centrali USR je radio dosta bolje od MicroLinka. Sve zavisi od toga kako se modem slaze sa cetralom i sa provajderom ali u svakom slucaju USR je u najgoru ruku isti kao ELSA a cesto i bolji.

Poz.