[ kristian! @ 24.05.2004. 23:48 ] @
<param NAME="wmode" Value="Transparent">
Ovo nece da radi u NS 7.0.
Postoji li resenje ili je netscape bas toliko los?
[ bluesman @ 25.05.2004. 13:08 ] @
Verovatno mislis na flash, ne znam da li je NS los ali znam da to jednostavno ne radi u NS a ja ne znam resenje.
[ kristian! @ 26.05.2004. 00:44 ] @
Da naravno mislim na flash.
U mozili radi ali u netscape to nece da radi.
Ovo je jedno od mnogih ogorcenja koje netscape nudi!!
[ noviKorisnik @ 26.05.2004. 01:25 ] @
Možda Netscape konta embed tag.

Pošto ovde nemam Netscape, okačio sam primer gde je postavljen parametar i u object i embed tagu, pa možeš sam da proveriš da li radi.

Ako ne radi, možda Netscape ne zna da prikaže Flash s transparencijom.
[ smrda @ 26.05.2004. 06:02 ] @
Citat:
Ako ne radi, možda Netscape ne zna da prikaže Flash s transparencijom.


Ne mozda, nego sigurno. Transparencija flash-a je podrzana samo u exploreru i nema sanse da ga nateras da radi u netscape-u.
[ -zombie- @ 26.05.2004. 07:16 ] @
ajde polako.. udahni duboko, pa pročitaj ponovo.. vidiš da kažu da radi u mozili, samo ne u netscape. znači nije samo IE..

btw, izgleda da radi i u netscape 7 (sa flash 7). jedan search na google otkriva recimo ova dva linka:

http://forums.devshed.com/t131331/s.html
čovek kaže da mu proradilo sa transparencijom, samo ima neke druge probleme..

http://www.sitepoint.com/article/1089/
članak je star i površan (netačan), ali vidi prvi komentar..

e sad, kako tačno, nemam pojma, ne zanima me flash.. koga zanima, neka kopa dalje..
[ smrda @ 26.05.2004. 13:29 ] @
Pa ti izgleda il' ne znas engleski il' nisi ni citao, tako da sledeci put bolje da ne odgovaras ako ne znas.

BTW, sto ne stavis background kao image u flash-u, tako ce sigurno da radi u svim browserima.
[ kristian! @ 29.05.2004. 00:30 ] @
Nije problem u sustini moze da se resi to sa pozadinom ali u par slucajeva gde je flash u tabeli i tabela je 100%100% i ima sliku kao pattern, flash se promenom sirine ili visine prozora krece po tabeli koja se menja sirinu i visinu ali pozadina ne!

Pitam za ovaj problem cisto iz znatizelje da li je neko provalio resenje tj. da natera flash da bude providan u netscape i mozili.

Ispravljam se za gore navedeno:"U mozili radi ali u netscape to nece da radi."

Nece ni u mozili.
[ smrda @ 29.05.2004. 08:25 ] @
E vidis u tom razmisljanju je greska. Kad imas nesto tako onda ubacis pattern u flash i dinamicki ga tile-ujes u odnosu na Stage.height i Stage.width.
[ noviKorisnik @ 31.05.2004. 08:20 ] @
@smrda: zanimljivo... Bilo bi dobro da vidimo neki primer kao demonstraciju.

@kristian!: imam izgleda neku čudnu Mozillu u kojoj ovo radi. Kao što već rekoh, Netscape mi nije pri ruki, ali zato imam neku Operu koja otkazuje poslušnost (svi ostali kandidati su spoznali transparenciju). Pitam se samo - čemu ta transparencija?
[ smrda @ 31.05.2004. 13:27 ] @
pattern demo swf

pattern demo fla
[ davidov @ 01.06.2004. 21:02 ] @
ljudi - da skratim pricu:

1) TRANSPARENCIJA IMA SMISLA AKO RADITE SA LEJERIMA U WEB STRANICI

2) SAMA MACROMEDIA NE PREPORUCUJE TO ZBOG NEKOMPATIBILNOSTI
SVIH BROWSER-A

3) za transparenciju se koristi .PNG ali vec polako zastareli .GIF, flash nikako

Eto toliko od mene. Pozdrav svima!
[ bluesman @ 02.06.2004. 01:42 ] @
uh, uh, uh, sta naprica, za 2. ne znam da li ne preporucuju, ali odavno se ne vodi racuna o razlogu zasto ne preporucuju. Sto se tice 1, ne znam sta si hteo da kazes? Eureka?

Za 3. si opet omasio, GIF nije zastareo i PNG se vise koristi u poslednje vreme ali samo zbog toga sto je GIF format za cije koriscenje (misli se na softver koji cuva slike u GIF formatu) mora da se plati, za razliku od PNG, pa sve vise programa izbacuju podrsku za GIF, neki zato sto ne zele da plate, a neki iz protesta.
[ davidov @ 03.06.2004. 00:45 ] @
Evo ti sta Macromedia kaze:

The following browsers currently support windowless mode:
Windows and Mac OS X
1) Internet Explorer 3 or higher (Windows)
2) Internet Explorer 5.1* and 5.2* (Macintosh)
3) Netscape 7.0*
4) Mozilla 1.0 or higher*
5) AOL*
6) CompuServe*
(* Macromedia Flash Player version 6,0,65,0 (Windows) or 6,0,67,0 (Macintosh) or higher required for this feature.); ( If windowless mode is used, performance can be affected to some degree. If fastest performance is a top priority, you may consider other design options.)

Nije me mrzelo jer sam i sam imao zahtev za ovakvim pristupom dizajnu, ali postoji 1000 drugih pristupa osim koristenja transparentnog flash-a, na primer: kada vec tako stvari stoje zasto covek ne bi koristio 100% flash ili bilo sta drugo.

STO SE TICE O TOME KO NE VODI RAZLOGA: Ako covek planira nesto komercijalno onda mora povesti razloga o kompatibilnosti i podrsci koju ima tehnologija u kojoj je odlucio da realizuje projekt! Ako ima onih koje odavno ne zanima sta Macromedia ima da kaze postoji mogucnost da oni zapravo cuju samo sebe...

STO SE TICE EUREKE: Ne, nije za mene eureka a za korisnike koji nemaju iskustva cinjenica, da li ti je sada jasno?

AH DA .GIF: ne koriscenjem ili sve slabijeim koristenjem necega dolazi do njegovog/njenog neminovnog zastarevanja. AKO JA I TI NE PRICAMO ISTIM JEZIKOM MOZDA OVO I NIJE NA ISTOM JEZIKU????????????

[ bluesman @ 03.06.2004. 01:05 ] @
PA vidi koliko si browsera nabrojao koji podrzava? Ja i ne znam da postoji neki koji nije na spisku? :-) Ovo sto si nabrojao je 99.9999% po statistikama... vidima da nema recimo WebTV... šteta :-)

Jedno je zastarevanje a drugo je "bojkot". GIF nije zastareo, ali nema veze, necemo da se raspravljamo oko toga.
[ noviKorisnik @ 03.06.2004. 07:20 ] @
Ne vidim da je Opera na spisku (operisana je od nekih featura) - a znam neke ljude koji obožavaju baš taj browser (mada ne bi bilo loše da probaju AOL ili CompuServe - iz transparentnih razloga... :)
[ smrda @ 03.06.2004. 09:02 ] @
Ma daj bre ljudi, sta se prepirete oko browser-a? Kao sto sam vec rekao, transparentnost flash-a je totalno nepotrebna, bg-image moze da bude u samom flash-u, i tako nemate nikakvih problema sa kompatibilnoscu.
[ noviKorisnik @ 03.06.2004. 09:13 ] @
... sećam se da se, jednom prilikom na nekoj stranici, pojavio Elvis (kralj je živ) i otpevao svoje uz energične pokrete i razbacivanje širom pozornice - a ta pozornica je html stranica sa svim onim slovcima koje nijedna pozadina ne konta prijateljski...
[ kristian! @ 05.06.2004. 12:57 ] @
Pozdrav svima!
Evo i primera!!!!!
http://www.zrenjanin.biz/linkoovi/test/index.html
Risajzujte prozor po x,y osi u IE pa....To je problem!

noravno moze se napraviti sigurno kompromis, ali me je zanimalo da li postoji neko script resenje.


Ispravljam se za gore navedeno:"U mozili radi ali u netscape to nece da radi." OPET!
[ smrda @ 05.06.2004. 14:43 ] @
Ajd Jovo all over again.