[ nosferatu_037 @ 25.05.2004. 11:48 ] @
Da li je neko instalirao SuSE9.1?
Ja sam ga stavio na masinu,i morao da downujem najnoviji nvidia drajver 53.36,posto stari NE PODRZAVA kernel 2.6.4!
Instalacija je dobro protekla,ali kad instaliram Maya-u 5.0 dobijem poruku
libFoundation.so errno bla,bla libc greska GLIBC2_0,itd..Instaliram compat libs,ali isto ponovo.
E onda u /usr/aw/maya5.0/bin/Maya5.0 skripti dodam setenv LD_assume_KERNEL 2.4.1,i maya proradi:)
Naravno sav sam srecan:),ali zato kada pokusam da maximizujem prozor,nista se ne iscrtava,persp/side/front-sve je crno!
Jedini prozor koji hoce da se iscrta je top.
Pokusavao sam odradim neke testove,da vidim sta je problem,i dosao do sledeceg zakljucka:
Kada se na scenu doda obj,recimo sfera,i pokusa da se maximizuju viewportovi,iscrtava se sve(i u shaded,wireframe itd.)
ALI ako se kojim slucajem dodeli materijal na sferu,nista osim top nece da se maximizuje!
Da li iko zna kako da se resi ovaj problem???
p.s.smatram da su u pitanju nvidia drajveri,video sam i na njihovom sajtu da su se zalili na isti probl.,ali problem je u tome sto stariji drajveri ne podrzavaju kernel2.6.4!
[ reject @ 25.05.2004. 12:07 ] @
Drajveri su 100%.
Video sam da LW nije u slozi sa atijevim drajverima (ne mogu
se setiti verzije) pa mu malo pointer misa pobenavi tako da
pri 'strech'u u selekciji tacaka ne menja pointer pa covek nikad
nije siguran da li ce sad da strechuje tacke ili selektuje. :)
[ nosferatu_037 @ 25.05.2004. 12:17 ] @
Blesavo nacisto:(
I sta sad da radim,mada uzecu danas Maya-u6 za linux,pa cu da vidim kako ona funckionise sa tim drajverima.
SuSE9.1 je strava,super je odradjen,ali me ovo nervira!Stari drajveri ne mogu da se stave,a i oni su mi pravili probl.na suse9.0,kada se radi kursor je presecen na pola i neke crvene crtice se pojavljuju.
A nvidia je popravila crtice,ali zato uklonila maximize viewport.:)
ALA GA JE OPRAVIO,SVAKA MU CAST!!:)))
[ SpelingMistakes @ 25.05.2004. 15:46 ] @
#OF TOPIC
E E a dugmici:)


Spel
PS Zasto se maltretiras sa tim unknown OS-evima - Uzmi ovaj koji ima lik Cika Bilija :) Brand name bate :)
PSS Ovo je bila sala - znam i sam koliko je Linux bolji od Win-a ali jos nikako da dodjem u priliku da namestim ProE i Mayu pod njiim :)
[ chovasie @ 28.05.2004. 19:02 ] @
i ja imam slican problem.... samo sto je kod mene jos bolesnije!!! sve mi je kao da sam ukljucio xray.... providno i nista ne mogu da radim tako!!

inace imam geforce2 mx400.... instalirao sam drajvere i nista.... zna li neko neke drajvere a da rade kako treba za ovu karticu????

tj. ima li iko da to njemu sve kod maya 5 funkcionise kako treba pod suse 9.0???????
[ nosferatu_037 @ 07.06.2004. 12:04 ] @
Meni radi maya5 na suse9.0 super,a i maya6 na 9.0,stvar je u nvidijinim drajverima.
Postovao sam poruku na nvidijin linux forum i lik mi je dao sledeci odgovor:

try these http://www.sh.nu/download/nvid...IA-Linux-x86-1.0-4620-pkg0.run

they work in 2.6.
read on highend3d.com that they dont have this refresh problem.
next driverset will fix this also.

good luck!

pozdrav
nosferatu_037

Iz poruke izbaceni delovi vezani za pirateriju

[Ovu poruku je menjao SpelingMistakes dana 27.07.2004. u 11:43 GMT]
[ pavlov @ 27.07.2004. 03:41 ] @
e bre smilee! ...siris religiju, a?
[ forgotten @ 27.07.2004. 21:33 ] @
Kome jos uvek ne radi Maya pod Linuxsom kako treba (vezano za sliku) neka se oproba sa novim NVIDIA-Linux-x86-1.0-6106-pkg1.run drajverima na http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_1.0-6106.html
[ forgotten @ 29.07.2004. 14:46 ] @
He ispalio sam se,

nemojte instalirati one moje gore navedene drajvere na vasem linuxu osim ako nemate u vasem kompu GeForce FX 6800

Mala napomena: ako drajveri imaju oznaku gde je prvi broj 4 (npr. 4620) znaci da je namenjen GeForce 4 karticam, broj 5 - GeForceFX 5***, i 6 - Ge Force FX 6*** seriji.