[ brcha @ 25.05.2004. 14:32 ] @
Imam problem sa Java Native Interface-om. Da ne dužim sad o čemu je reč, imam funkciju koja nešto izčita sa sistema (tip fajlsistema), a onda to treba da vrati kao string u Java-u. Kad pozovem return (*jenv)->NewStringUTF(jenv,(const jchar *)mnt->mnt_type);, izbaci mi neki error. Stvarno ne razumem u čemu je problem, tako da ako neko ima ideju kako da vratim string iz C-a u Java-u bez error-a, bio bih mu/joj bio zahvalam za savet.

Poz
F
[ tweeester @ 25.05.2004. 15:29 ] @
zakleo bih se da u dokumentaciji ima primer makar za String ako ne za nesto drugo ..??
[ brcha @ 25.05.2004. 15:48 ] @
Evo ga primer iz uputstva sa java.sun.com.
Code:

    ...
    scanf("%s", buf);
    return (*env)->NewStringUTF(env, buf);
}


Nije problem u tome, nego je problem u tome što meni izbacuje neki error bez obzira što imam isti takav interface. Verovatno greška nije u NewStringUTF nego u nečemu drugom. Na drugom mestu mi vrlo slična konstrukcija radi bez problema, tako da mi nije jasno u čemu je stvar. Mislio sam da neko ima iskustva sa JNI, pošto ja u životu nisam pravio nikakve native funkcije u Java-i (a i ne volim Java-u), a sad mi je to potrebno.

Poz
F
[ filmil @ 31.05.2004. 12:38 ] @
Primer nije dobar. Pre nekoliko dana smo se patili sa sličnim stvarima. Dohvatiću sors.