[ cicika @ 26.05.2004. 00:14 ] @
Ako neko ima nesto interesantno o driverima za Radeon graficke mogao bi da podeli to iskustvo.

Konkretno, ja sam malo zbunjena. Imam Sapphire ATI Radeon 9600 SE, sto i nije Bog zna sta, ali FarCry radi. Sa driverima dobijenim uz karticu (catalyst 3.10) je bilo problema sa ati2dvag.dll file-om, zaglavljivao se i VPU recovery nije funkcionisao (restart je bio neizbezan). Sa soft-mod driverima (catalyst 4.4, inace soft-mod ovoj kartici ne pomaze jer ona nema zakljucane pipeline-ove) FarCry je proradio ali na Medium-Low kombinaciji, nije bilo gresaka sa grafickim procesorom, ali je pomenuti file i dalje pravio probleme ("got stuck in infinite loop"). Opseznom pretragom po netu, nadjem "univerzalno resenje kojim sve nestaje" ("oslabite 20 kg za 5 dana" - model), Omega drivere v. 2.5.44, catalyst 4.5 i famozni FarCry (koji kao da je postao univerzalni benchmark za sve komponente koje imate na kompu) proradi na High (sto je potpuno nepotrebno, jer bole oci na refresh rate-u 90MHz).

Medjutim, Microsoft ne bi bio to sto jeste kad sve ne bi moralo da prodje njegove Logo testove za odgovarajuce operativne sisteme, pa tako ovaj driver ne prodje, ali ga ja ipak instaliram... Tada se desavaju gluposti sa XP-om: scroll "stuca", u Add/Remove Programs pobrkane ikonice sa nazivima programa, monitor koji se vise ne prepoznaje kao 765MB nego kao Default Monitor (da naglasim da je instalacija tih drivera jedina stvar koja je radjena pre pojave tih gluposti). Normalno, posle reinstalacije tih istih drivera i malo ceprkanja po raznim podesavanjima za XP sve se vraca u normalu.

Poseban problem ne postoji ali je dinamika ponasanja Windowsa toliko nepredvidiva i uzbudljiva da ne bi bilo lose cuti i iskustva drugih.


Pozdrav!