[ Dylan Dog @ 27.05.2004. 16:42 ] @
Treba mi mala pomoć oko izbora.Znam da je razlika u ceni drastična ali da li se zaista isplati uložiti za audigy.Treba mi za slušanje muzike na 2.1 zvučnicima.Ja sada imam integrisanu na grafičkoj , tako da će i live doneti napredak ali me interesuje da li je glupo dati više para za audigy.
[ Imm[]rt4lis @ 27.05.2004. 17:30 ] @
Glupost je bacati pare na zvucne kartice ako ti trebaju za slushanje mjuze.Bolje ti je kupi neku noviju plocu za te pare sa integrisanim 5.1 zvukom i necesh osetiti razliku 100%
[ Dylan Dog @ 27.05.2004. 17:33 ] @
Imam već integrisanu zvučnu na ploči ali hoću bolji zvuk.
[ BeastMaster @ 27.05.2004. 17:51 ] @
Live ti potpuno završava posao...
[ Nabukodonosor @ 27.05.2004. 19:34 ] @
Citat:
Imm[]rt4lis:Bolje ti je kupi neku noviju plocu za te pare sa integrisanim 5.1 zvukom i necesh osetiti razliku 100%

he, pa ne da ce da oseti razliku, nego je to za pricu! Osim ako nema integrisan SoundStorm.
Naravno, podrzavam kupovinu SB Live!-a.
[ Dylan Dog @ 27.05.2004. 20:03 ] @
Dobio sam savet da mi je bolje da uzmem Terratec ili M-audio jer je creative više predviđena za igrice a terratec za audiofile.Šta mislite o tome???
[ Nabukodonosor @ 27.05.2004. 22:11 ] @
Svakako je Terratec bolji, ali i mnooogo skuplji.
[ velkod @ 27.05.2004. 22:48 ] @
Razliku ces itekako primetiti. Ja sam nekih godinu dana koristio zvucnu na ploci ali tek kada sam skoro uzeo live! primetio sam koliko je stvarno kvalitetnije. Ako koristis neke neo, jazz ili slicne jeftinije zvucnike razlika nece biti toliko velika ali ako imas neki logitech, yamaha ili altec lansing sistem bilo bi tuzno da rade na integrisanoj zvucnoj. Sa takvim zvucnicima live! je minimum. Pozdrav.
[ srki @ 27.05.2004. 23:24 ] @
Live!

Zasto ne koristite pretragu? (Bilo bi dobro da moderatori mogu da spajaju teme)
Pogledaj:
http://www.elitesecurity.org/tema/41695

Uzmi live jer neces primetiti nikakvu razliku kod audigy-ja ako ces samo da slusas muziku.
Ako ces da pravis muziku i da semplujes stvari onda kupi audigy 2. Prvi audigy ima dosta mana koje su ispravljene kod svojke.
[ David D. @ 28.05.2004. 00:12 ] @
LIVE! ce ti sigurno kvalitetno "odraditi" posao. I ja sam jedno vreme koristio integrisanu zvucnu i cim se ukazala prilika uzeo sam LIVE!5.1 i razlika je na dobrim zvucnicim velika (u korist LIVE!-a naravno). Ja sam ga povezao i na "ozbiljan" Hi-Fi sistem kablom (sam napravio sa pozlacenim konektorima) duzine cak 8 metara! Kartica "tera" tu duzinu bez cujnih problema. Kvalitet je jako dobar za te pare! U isto vreme su mi povezani i aktivni kompjuterski zvucnici i Hi-Fi. To sa integrisanom karticom nisam uspeo a i kvalitet je preko nje losiji.

Nemam nista protiv Audigy-ja. Ali mnogo visa cena cini svoje...

Pozdrav!
[ Dylan Dog @ 28.05.2004. 06:48 ] @
Hvala na savetima.Ubacivanje terrateca u jednačinu mi je otežalo izbor.Mada sam najbliži live , ipak je najjeftiniija.
Da li ima neke veze to što ja muziku slušam u wma u najvećoj rezoluciji , bez ikakvog gubitka na kvalitetu , pa može da mi pomogne to što je audigy 24-bitna? I da li live podržava novi dvd-audio format?
[ lancia88 @ 28.05.2004. 10:42 ] @
Pozdrav,
rece da ces slusati na 2.1 zvucnicima muziku, u tom slucaju definitivno je Lice resenje. Kvalitetna muzika se ipak slusa na necem drugom ali ako nije neophodno zamasno audiofilsko ulaganje i ostajes pri PC 2.1 zvucnicima, Live je jedino o cemu realno treba razmisljati. Vise novca je bolje dodati u neki sistem (pojacalo, kutije, eventualno receiver) pa iz PC-ja preko Live-a poterati zvuk, nego na razliku u ceni medju pomenutim karticama.
Pozdrav
[ kUdtiHaEX @ 28.05.2004. 11:15 ] @
Ako se bavis muzikom (amaterski ili profesionalno), tebi je itekako vazno koju muzicku karticu imas u masini. Sa druge strane, ako samo slusas muziku tj. koristis zvucnu karticu samo radi slusanja zvuka a ne i radi pravljenja muzike, onda je tebi totalno nevazno da li ces imati Live 5.1 ili Audigy/Audigy 2.

Vazniji su ti zvucnici u tom slucaju :)
[ Nabukodonosor @ 28.05.2004. 11:48 ] @
Citat:
Dylan Dog:I da li live podržava novi dvd-audio format?

SB Live! ne podrazava dvd-audio format, cak ni Audigy, vec samo Audigy2.
[ Dylan Dog @ 29.05.2004. 16:39 ] @
Uzeo sam creative live.Puna verzija audigy 2 platinum košta oko 250 eu a TerraTec DMX6fire 24/96 je oko 170 eu.Ja sam moju platio 2500 din.Ogromna je razlika u odnosu na integrisanu što se tiče zvuka.Da sam uzeo audigy 2 ili terratec zaista ne bi dobio u zvuku mnogo ali dodatne opcije koje one imaju su izvanredne.Hvala na savetima .Pozdrav
Inače dvd audio diskova sam se odrekao za sad.
[ srki @ 29.05.2004. 17:56 ] @
Bices prezadovoljan sa Live! karticom. A ako kad tad budes resio da nabavljas audigy 2, poslusaj kudtijev savet i prvo nabavi zaista kvalitetno ozvucenje jer inace su male sanse da primetis razliku u zvuku izmedju live! i audigy.
[ Dylan Dog @ 07.06.2004. 07:52 ] @
Nemam ni jednu zamerku na creative live.Kupovina je bila pun pogodak.
Citat:
srki:Bices prezadovoljan sa Live! karticom.

Zaista sam prezadovoljan srki.
Preporučujem svakome ko sluša muziku preko računara ili gleda tv da obavezno uzme zasebno zvučnu karticu.
[ Binary Mind @ 12.06.2004. 05:40 ] @
Za mene je moj M-Audio Audiophile 24\96 OK. Creative i Terratec zajedno nisu dobri kao M-Audio delta kartice u odgovarajucim kategorijama. Mada je meni licno neispunjena zelja Creamware Pulsar ili Steinberg Nuendo. Inace se bavim pravljenjem muzike.
[ Air Jordan @ 26.08.2004. 20:39 ] @
Da li je dobra kombinacija Audigy/Altec Lansing 5100,ili je dovoljan Live?
[ Nabukodonosor @ 26.08.2004. 21:12 ] @
Neke bitnije razlike izmedju Audigy i Live! nemas. Audigy2 je vec druga prica.
[ Air Jordan @ 27.08.2004. 10:41 ] @
Ako karticu koristim samo za slusanje muzika/filmova,ima li velike razlike u kvalitetu zvuka izmedju Live! i Audigy/2,npr. na Altec Lansing 5100?
[ lancia88 @ 27.08.2004. 10:51 ] @
Pozdrav,
pa ja sam pomislio da iz prethodnih postova moze da se zakljuci da je za svaku amatersku upotrebu Live idealno resenje. Igranje igrica, slusanje muzike i gledanje filmova uglavnom zadovoljavaju i integrisane kartice ali Live zasigurno. Na bilo kojim PC zvucnicima tesko da ces primetiti razliku izmedju te dve kartice ali ces u novcaniku videti razliku Realne razlike osim u analizatorima spektra i programa za obradu zvuka, kada pricamo o kvalitetu zvuka mozes primetiti samo ukoliko zvuk sa PC-ja teras na nesto ozbiljnije u audiofilskom smislu. Kartice koje Binary pominje su vrh i to bas az obradu audija. Sa njima dolaze i komplikovani programi koji izvlace maksimum i to u detalje (Nuendo recimo) dok je za amaterski ili poluprofi posao sasvim OK Live.
pozdrav
[ Air Jordan @ 27.08.2004. 15:13 ] @
Sad sam bio u jednoj skupljoj radnji u Sapcu,i pitao za Live!,a prodavacica mi je pokazala karticu sa Audigy cipom,i rekla cenu od 35 E? Sad ne znam u cemu je fora?Da li je ta cena i u BG,ili ona misli da mi skupo prodaje Live!,a u stvari mi daje Audigy?
[ Air Jordan @ 28.08.2004. 00:33 ] @
^^^
Kupio sam Audigy,za 35 Eura. Ipak se riba u radnji zeznula,i na garanciji mi je napisala Live!Inace sam zadovoljan kako radi na Kinyo 2.1 zvucnicima,ali vrlo skoro mora pasti AL5100.
[ ghost2k3 @ 28.08.2004. 01:16 ] @
Ne znam tacno sta si ti kupio, a sta platio, ali ovde kod mene u komsiluku
ima creative live, za nekih 20-ak evra, tako sa ti mozda i jesi platio
audigy.
[ Air Jordan @ 28.08.2004. 11:47 ] @
Definitivno je Audigy,ali sad imam jezivih problema. Prvo je sve radilo OK,pa sam skinuo nove drajvere sa neta.Posle instalacije,startovao sam TV tuner,ali nije bilo zvuka.Proverio sam sve-Winamp,...,i ista stvar.Onda sam se vratio na stari drajver,ali sad ima zvuka samo sa TV tunerom,i to ne radi regulisanje jacine zvuka preko daljinskog. Uzas. Moracu najverovatnije ceo XP da reinstaliram.