[ Marko Stankovic @ 12.04.2001. 18:37 ] @
Imam problem sa ovom grafickom karticom. Nikako ne mogu da dignem X sa njom. Zna li neko sta da izaberem u XF86Setup-u?
[ random @ 13.04.2001. 11:26 ] @
trebaju ti drajveri sa nvidijinog sajta,

http://www.nvidia.com/Products/Drivers.nsf/Linux.html

imas tamo i uputstvo za instalaciju

http://www.nvidia.com/Products/OpenLinuxDwn.nsf/09769readmefaq
[ Marko Stankovic @ 14.04.2001. 17:53 ] @
Skinuo sam drajvere za ovu karticu i instalirao sam ih po uputstvu, ali nikako ne mogu da podignem X, odnosno ne mogu da namestim X da koristi moju karticu. Sve sam podesavao po uputstvu i rucno editovao XF86Config ali na kraju mi je prijavilo gresku kako moduli koje sam naveo ne postoje i kako ne moze da prepozna moju karticu. Ima li neko neku ideju sta nije u redu. I samo da napomenem da sam gledao Makefile za paket NVIDIA_GLX-0.9-769 i bilo je tu nesto sto mi je bilo nelogicno. Naime kada pokusava da instalira drajvere on dva fajla instalira na sledeci nacin:

install nvidia_drv.o ${ROOT}/usr/X11R6/lib/modules/drivers
install libglx.so.${DOREV} ${ROOT}/usr/X11R6/lib/modules/extensions

malo mi je cudna destinacija zato sto su i drivers i extensions fajlovi. I kada pokusa da ukloni vec instalirane on ih brise tako sto drivers i extensions smatra za direktorijume, odnosno:

rm -f ${ROOT}/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.*

i odmah se javi greska da extensions nije dir, i prekine reinstalaciju.
Ako neko ima neku ideju ili je vec namestio ovo da mu radi neka napise ovde ili neka mi posalje XF86Config na mail.
[ Marko Stankovic @ 20.04.2001. 16:26 ] @
Instalirao sam Xfree86 4.0.2 i lepo sam podesio karticu. E sada imam jedan drugi problem. Kada startujem X se pojavi na nekoliko sekundi i kada treba da startuje KDE on me izbaci i pokazuje sledecu gresku:



Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/Speedo/, removing from list!
kcontrol: error in loading shared libraries: /usr/X11/lib/libX11.so.6: undefined symbol: _fxstat
maudio: Cannot open audio device.
kwmsound: error in loading shared libraries: /usr/X11/lib/libX11.so.6: undefined symbol: _fxstat
kpanel: error in loading shared libraries: /usr/X11/lib/libX11.so.6: undefined symbol: _fxstat
krootwm: error in loading shared libraries: /usr/X11/lib/libX11.so.6: undefined symbol: _fxstat
kfm: error in loading shared libraries: /usr/X11/lib/libX11.so.6: undefined symbol: _fxstat
kwm: error in loading shared libraries: /usr/X11/lib/libX11.so.6: undefined symbol: _fxstat
waiting for X server to shut down



Ima li neko ideju u cemu je sada problem???